Газонна трава в рулонах і насінням: порівняння, як садити, як укладатиЄ маса причин, по яких варто прикрасити подвір'я на дачі таким елегантним елементом ландшафту, як газон. Якщо рішення вже прийнято, слід вибрати з двох варіантів.

 1. Можна посіяти насіння і почекати, поки зійдуть зелені паростки.
 2. Також можна провести укладання зерен в рулонах, для отримання зеленого або навіть смарагдового газону в той же день.

У кожного виду такого покриття є власні переваги та недоліки. Краще дізнатися про ці види детальніше, щоб зробити обгрунтований вибір, про який не доведеться шкодувати пізніше.

Переваги газонної трави. Особливості її посадки

Просіювання такої трави має проходити в два етапи, кожному етапу свого часу: перший – під кінець серпня або в перші вересневі дні, і другий – в останні дні квітня та на початку травня. Як раз в цей період температура на вулиці є стабільною, у грунту підвищується рівень вологи, а посуха буде відсутній. Траву для газону можна висівати не тільки в ці місяці, але в підсумку те, що зійшло, не виправдає надій. Також за мінливої погоди може порушитися ріст і розвиток трави.

Коли вже посіяні зерна, потрібно чекати не менше ніж два тижні для появи перших пагонів. Погодні умови можуть навіть уповільнити зростання. А для отримання повноцінного і красивого дерну необхідно прочекати три місяці.

Зате сіяти можна де завгодно. У ботанічних кіосках продаються різноманітні багато насіння, які пристосовані до зростання у певних ділянках. Існує кілька груп насіння. З них виділяють:

 • трави декоративного характеру (інакше називаються суцільним покривом),
 • рекреаційні (такий покрив спеціально призначений для того, щоб на ньому ходили і відпочивали),
 • і, звичайно, трав'яні суміші, які використовуються в тіньових ділянках, і можуть добре витримувати прокладання,
 • крім них бувають і такі суміші, які використовуються на стадіонах, спортивних майданчиках і для точної імітації квітучих галявин.
Небажано проводити посів трави для газону на тих схилах, які не були попередньо підготовлені. В іншому випадку, дощ або полив насіння просто змиє їх. В якості підготовки схилу на ньому ж закріплюють спеціальну газонну решітку з пластику. Коли трава підросте, то решітки видно вже не буде.

Для засіяного газону потрібно надавати особливий догляд, регулярно скошувати траву, яка надмірно зросла, поливати й удобрювати його, посипати піском, проводити вертикуляцію і аерацію.

Якими перевагами володіє рулонний газон?

Недоліків у рулонного газону практично немає, тільки якщо прискіпуватися, тому майже в будь-якому випадку покупка рулонів трави для газону є відмінним варіантом. Однак є ризик придбати неякісний рулонний газон, так що слід мати на увазі правила, які допоможуть підібрати газон з високою якістю. Тоді він буде лежати, і радувати око ще багато часу.

Перед покупкою необхідно перевірити якість рулону. Якщо трав'яний шар розпадається при піднятті його одного кінця, то краще відмовитися від придбання. Біля коренів не повинен бути висохлий вигляд. Варто звернути увагу на те, що після того, як доставили ці рулони, необхідно укласти їх від двох днів. Інакше трава зіпсується.

Трава у вигляді рулонів вкладається в будь-який момент сезону, навіть під зиму. Вона є пристосованою до морозів. Одна з основних переваг рулонів трав – зелена галявина виходить відразу ж після укладання! Також такий вид газонів може знайти місце на будь ділянки рельєфу.

Для отримання дерну, у якого є спеціальні властивості, потрібно зробити замовлення заздалегідь. Наприклад, спеціальна трава, яка росте на затінених ділянках. Тоді за неї можна буде доглядати так само, як і за насінням.

Коли вже підраховано, де саме буде укладатися рулонний газон, то бажано придбати на 4-6% більше для отримання максимально рівною, щільною укладання.

Висновки

Тоді що ж вибрати? Експерти можуть зробити опис одних з основних плюсів і мінусів.

Плюси рулонного газону

 • Галявина зелені виникає швидко, при цьому за травою потрібно тільки вчасно доглядати. Тоді рулони пролежать в хорошій формі ще довгий час.
 • Розкочування рулонів проводиться дуже зручно і просто. Незалежно від того, наскільки складний рельєф, можна своїми руками допомоги правильно укласти газон.
 • Таку траву можна садити в будь-який момент, починаючи від травня і закінчуючи листопадом.
 • Бур'яни практично не заважають. Проте забувати про них не варто. Видаляти бур'яни просто необхідно. Для виключення бур'янів потрібно буде серйозно поставитися до підготовки основи для трави. В результаті красивий газон буде захищений від сторонніх рослин, які можуть як зробити по траві нерівності, так і завдати великої шкоди здоров'ю трави.
 • Коли пішла ліквідація бур'янів, то вони потім практично перестануть з'являтися, на відміну від сіяного газону.
 • Трав'яні рулони більш декоративні, ніж посіяна трава. Так виходить, тому що під час їх створення може використовуватися тільки один трав'яний сорт, який надає однорідність в покрив.
 • Існують певні правила для вкладання газону. Рулонні краю повинні щільно прилягати один до одного для однорідності. У разі появи щілин потрібно застосувати родючий грунт для газонів. Залагоджувати рулони потрібно в шаховому порядку. Щоб обрізати верхні шари, можна використовувати кухонні ножиці. Після укладання рулонів на грунт, газон необхідно прокатати з допомогою спеціального ковзанки. Це робиться для притиснення трави до землі. Залишилося провести полив.

Мінуси

 • Такий вигляд газону коштує в багато разів більше, чим насіння трави газону.
 • Це готовий продукт із чітко заданими властивостями, змінити його складно, наприклад, підсів квітів у таку траву не має сенсу.
 • Безумовно, такого вкладання газону є складним і відповідальним етапом. Один рулон важить близько 15 кг. Так як рулони не можуть зберігатися великий час, потрібно витратити багато сил для того, щоб вчасно укласти рулони на грунт.

Плюси газонної трави

 • Насіння досить дешеві порівняно з рулонним газоном.
 • Суміші трав мають величезний асортимент, вибір набагато більше, ніж рулонних варіантів, так що якщо вам потрібен специфічний газон, наприклад, з особливо ніжною травичкою спеціально для маленьких дітей, краще зупинити свій вибір на насінні.

Мінуси

 • Дається мало часу для посіву. Це робиться тільки в середині травня і на початку серпня.
 • Для молодих сходів буде велика кількість небезпек: морози, недостатня вологість, тварини, вітер і так далі. Так що насіння потрібно посадити, так і захистити.
 • Необхідно з особливою ретельністю стежити за бур'янами. Для досягнення однорідних шарів трави потрібно навіть хімічно обробляти грунт. Також може знадобитися регулярний підсівши там, де пошкодилися або взагалі не з'явилися сходи. Варто зазначити, що рівно застелене газон з'явитися лише через кілька років.
 • Коли посів скінчився, не варто забувати про поливі посіву. Насіння не повинні змиватися, і піддаватися посухи. Також перетягування шланга можуть нашкодити траві.
 • Через один місяць потрібно буде перший раз скосити траву.

Ціни

Як говорилося раніше, рулонний газон коштує набагато більше, ніж насіння. За квадратний метр рулону віддається від 120 до 250 рублів. Насіння ж, у свою чергу, продаються від 300 до 1000 рублів, але однієї упаковки може вистачити для всього газону.

Хоч і є маленькі недоліки у рулонного газону, переваг у нього набагато більше. Одне з найголовніших умов – маленькі терміни, завдяки чому дуже скоро таким газоном можна втілити свої оригінальні ідеї і похвалитися перед сусідами.

Як правильно укласти рулонний газон і посадити траву?

Який би способи ви не вибрали, важливо правильно приступити до справи. Секрети правильного укладання рулонного газону - на відео Робеля Амірханова.

Як правильно посіяти газонну траву - на відео від каналу "Зроби сам".