Мармурова плиткаШикарні мармурові підлоги

В якості будівельного матеріалу мармур використовувався з дуже давніх часів, але завдяки своїм винятковим якостям він залишився широко затребуваним і виділяється серед різноманіття сучасних матеріалів. Сфера його застосування при проведенні будівельних або ремонтних робіт має широке поширення. У приміщеннях його застосовують для обробки стін і підлоги, а на вулиці для формування доріжок або оформлення фасадів.

Обробка мармуровою плиткою Плитка, виготовлена з мармуру, по своїй структурі схожа з натуральним каменем і відповідає всім якостям властивим йому. Облицювання мармуровою плиткою поверхонь надає приміщення або будівлі особливий стиль розкоші і респектабельності.

Різновиди мармуру

Мармурову плитку для облицювання виготовляють з натурального каменю. Кожна мармурова плита є фрагментом, вирізаним з шматка природного каменю. Знайти абсолютно однакові вироби неможливо, кожна з них має свій неповторний малюнок, обумовлений структурою внутрішніх ребер. За кольором, природний мармур ділиться на білий, сірий і різнобарвний, кожен з них володіє особливими фізичними якостями. Плитка, зроблена з білого мармуру, має розкішний вигляд, але її застосовують для місць невеликий прохідності, тому що вона найбільш вразлива до фізичних навантажень. Біла мармурова плитка виготовляється зі спеціальним захисним покриттям, яке підвищує її експлуатаційні якості.

Вишукана біла мармурова плитка Сірий колір мармуру забезпечує наявність у складі домішок, від їх кількості залежить насиченість відтінку. Сіра мармурова плитка найбільш міцна і зносостійка, тому її можна використовувати навіть в громадських місцях.

Відтінки сірого надійної мармурової плитки Кольоровий мармур може мати різноманітні відтінки, що дозволяють створювати складні і оригінальні орнаменти. Різнобарвна плитка мармур має середню ступінь міцності, і чудово проявила себе на підлогах і стінах, в будинках і на вулиці.

Види різнобарвною мармурової плитки

Мармурова плитка – плюси і мінуси

Головними вимогами до покриття підлоги є слабка стираність, не боязнь механічних ушкоджень, здатність витримати серйозні навантаження і привабливий зовнішній вигляд. Всіма цими якостями володіє мармурова плитка, натуральний і екологічно чистий матеріал. На будь-якій поверхні будинку вона створює багату і надійне оздоблення, яке ефектно підкреслює помпезність інтер'єру. Крім гарного зовнішнього вигляду, основною перевагою можна назвати відмінні експлуатаційні характеристики: довговічність і міцність, що забезпечує ниткоподібних структура каменю з високою щільністю. Мармурова плитка зберігає свій первісний вигляд протягом багатьох років, витримуючи серйозні навантаження.

Красива, довговічна і міцна плитка з мармуру Матеріал легко миється, не пропускає і не абсорбує воду, тому здатний витримати будь-потоп. Володіє хорошими шумо і електроізоляційними властивостями, стійкий до вібрацій і не вигорає під впливом сонячних променів. При облицюванні будинків, з зовнішнього боку, мармурова плитка створює вишукане прикраса фасаду. Вона служить додатковим теплоізолятором і надійно оберігає стіни від руйнування, під впливом атмосферних опадів і перепадів температури. Навіть такий якісний обробний матеріал, як мармурова плитка має ряд недоліків. Її роблять з натурального каменю, тому кожна плита має досить велику вагу, це значно ускладнює роботи по укладанні, особливо якщо є бажання зробити це своїми руками.

Якісна обробка підлоги мармуровою плиткою Мармурова підлога має високу теплопровідність, тому його поверхня завжди холодна, а впали на підлогу вироби із скла або кераміки напевно розіб'ються. При виборі способу обробки істотним мінусом вважають високу ціну плитки з мармуру, але слід враховувати, що якість покриття і тривалість його експлуатації окупить ці витрати.

Види мармурової плитки

Спосіб виготовлення плитки і обробки поверхні каменю вироби ділять на глянсову і з нековзною поверхнею. Плитка з глянсовою, майже дзеркальною поверхнею, відмінно відображає світло, але її гладка поверхня занадто слизька, особливо при попаданні вологи, тому вона застосовується переважно для створення декору.

Глянсова поверхня мармуру Плитка з нековзною або матовою поверхнею добре протидіє ковзанню. Її відшліфована лицьова сторона має середню ступінь блиску, яка чудово вписується в інтер'єр і підходить для будь-яких поверхонь.

Мармурова плитка з нековзною поверхнею Спосіб обробки каменю впливає на вибір оптимального місця його застосування. Для підлог, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю, в цілях безпеки рекомендується використовувати нековзні види плитки. Глянсова поверхня виробів відмінно виглядає на стінах і при створенні декоративних фрагментів. Випускається плитка різноманітних форм, розмірів і товщини, які дозволяють художньо оформляти поверхні, створюючи мармурові хитромудрі візерунки і орнаменти. Для укладання плитки знадобляться спеціальні інструменти і ретельно підготовлену основу, від якого залежить якість майбутнього покриття.

Хитромудрі візерунки з мармурової плитки Літокераміка являє собою плитку з поверхневим шаром мармуру, товщиною близько 3 мм, на керамічній або алюмінієвій основі. Зовнішній вигляд і міцність таких виробів не поступаються монолітної мармуровій плитці, але мають значно нижчу ціну. В якості ексклюзивних виробів випускають особливі види плитки, зі специфічною обробкою поверхні і нанесенням на неї малюнка. Її використовують для створення незвичайних візерунків у просторих приміщеннях, з поверхнею підлоги не заставленій меблями.

Мармуровий малюнок на підлозі На основі кераміки роблять плитку, в якій в якості наповнювача використовують дрібну мармурову крихту або пил. Така плитка під мармур використовується для прикраси будь-яких поверхонь як усередині, так і поза будівлями.

Плитка з мармурової крихти

Її міцність і довговічність поступається монолітним виробів, зберігаючи всі інші позитивні властивості і маючи доступну ціну. Відео про види мармурової плитки і її красу в інтер'єрі:

Поєднання краси і якості робить мармурову плитку універсальним матеріалом, який використовують для укладання на різних поверхнях, створюючи міцну довговічну обробку і елегантний стиль дизайну.