Можна їсти помідори(томати) при цукровому діабетДотримання дієти при цукровому діабеті є обов'язковою умовою. Дієтичне меню слід складати виходячи з типу захворювання, діабет 1 або 2 типу, ваговій категорії хворого, віку, способу життя, ступеня фізичних навантажень. Очевидно, що люди, що страждають даним захворюванням, прагнуть максимально урізноманітнити свій раціон харчування, тому їх цікавить, чи є той чи інший продукт і в якій кількості. Можна їсти помідори при цукровому діабеті розповість нам склад томата. Багато обмежують споживання томатів, не усвідомлюючи, наскільки корисними вони є.pomidory-i-diabet_1 Адже помідор є коморою вітамінів і мікроелементів, до того ж він містить невелику кількість калорій, на 100 р. всього 19 кал., а цукру всі лише 2,6 р. Також цей червоний плід містить кальцій, магній, залізо, цинк, фосфор, хром і серен. Ці показники підтверджують, що при діабеті помідори є не те що можна, але і потрібно! Корисні властивості при цукровому діабеті очевидні, адже томату, завдяки його цілющим властивостям притаманні такі характеристики:

  • За рахунок того, що в склад томата входить лікопен, він є потужним антиоксидантом, допомагає в боротьбі з багатьма захворюваннями, в тому числі і з хворобами серцево-судинної системи;
  • Помідори містять таку речовину, як фітонцид, він має протизапальну і антибактеріальну дію;
  • Сприяють регуляції нервової системи, а також здатні покращувати настрій. Це все завдяки серотоніну, який міститься в томатах;
  • Завдяки специфічному речовині вони здатні розріджувати кров і перешкоджати тромбоутворення;
  • Як відомо овочі здатні знижувати апетит, так що незважаючи на те, що помідор низькокалорійний він здатний швидко насичувати. Вхідний в його склад хром допомагає побороти голод, адже недарма дієтологи радять вживати ці плоди практично у всіх дієтах;
  • Сприяють зниженню рівня холестерину в крові, нормалізують тиск;
  • Відмінна профілактика онкологічних захворювань;
  • Очищають печінку.

І це далеко не повний перелік корисних властивостей томатів. Вживаючи їх при цукровому діабеті Ви надаєте антидислипидемийный ефект, а якщо висловитися по-іншому, то знижуєте кількість ліпідів у крові. Адже відомо, що надлишок холестерину і жиру в крові призводить до цирозу і атеросклерозу. Томатний сік-при діабеті Що стосується томатного соку при діабеті, то він не впливає на рівень цукру в крові, і тому Ви можете не бояться, що це викличе різкий стрибок глюкози. Особливо корисним є томатний сік для жінок, адже він захищає шкіру від ультрафіолетових променів, зберігають молодість, стан шкіри помітно покращитися від вживання томатного пюре. Також його можна використовувати в якості омолоджувальної маски для обличчя.

Зверніть увагу, що помідори при цукровому діабеті можна вживати всім людям незалежно від їх віку. Літнім людям рекомендується включати в свій раціон цей плід, так як він покращує і стимулює травлення.

Але обмеження у вживанні томатів для людей хворих на цукровий діабет все-таки є. За рахунок їх низького глікемічного індексу, їх можна вживати до 300 г на добу, інакше може порушитися інсулінова система.

Є помідори, Ви можете в будь-якому вигляді: салати, соуси, підливи, пюре. Проявіть свою фантазію, і Ви зрозумієте, скільки приголомшливих смачних і корисних страв можна приготувати з використанням цього червоного плоду.

Так що висновок можна зробити тільки один – помідори при цукровому діабеті не тільки можна, але і потрібно! Тільки пам'ятайте про деякі обмеження, і будьте здорові!