Парочка порад як позбутися кротів на садовій ділянціКріт 1

Кроти є частими гостями на наших дачних ділянках, і нерідкі випадки, коли ці істоти можуть принести нам реальну шкоду, саме тому дуже багатьох цікавить питання, як позбутися кротів на садовій ділянці? На даний момент існує досить велика кількість методів боротьби з цими тваринами. Розглянемо найбільш популярні та найбільш ефективні з них.

Детальніше про кротів

Перш ніж приступити до огляду методів боротьби з кротами на садовій ділянці, розповімо, хто такі кроти, в чому їх особливості, як вони шкодять, а також, як кроти, копають. Природа створила кротів практично ідеальними машинами для копки землі. Вони можуть похвалитися обтічною формою тіла і дуже потужними лапами, що дозволяє їм вкрай успішно створювати цілі підземні тунелі. Слід зазначити, що тунелі вони створюють на різній глибині, і якщо глибокі тунелі можуть і не шкодити вашому саду і городу, то ті тунелі, які створюються близько до поверхні землі, можуть серйозно перешкодити вам.

Установка пастки від кротів Установка пастки від кротів

Однією з найголовніших причин, за якою слід боротися з кротами на власному садовому ділянці, є те, що вони просто псують зовнішній вигляд садової ділянки. Відбувається це із-за великої кількості створюваних лабіринтів і кротовин (місця, в яких вони викидають землю на поверхню), а також вони можуть пошкодити тим самим деякі рослини. Тому питання, як позбутися кротів на садовій ділянці, є досить актуальним для багатьох власників дачних ділянок.

Способи боротьби з кротами

Як вже говорилося вище, існує досить велика кількість методів боротьби з кротами, давайте розглянемо найбільш популярні і ефективні з них.

  • Отрути проти кротів

Одним з найпопулярніших методів боротьби з кротами є спеціальний кротовий отрута. На ринку можна знайти як мінімум кілька видів отрути, який здатний допомогти впоратися з кротами. Хоча до такої купівлі слід поставитися максимально уважно, так як деякі з цих видів отрути абсолютно не виправдовують надій і ніяк не діють на кротів.

Отрута проти кротів Одним з найпопулярніших методів боротьби з кротами є спеціальний кротовий отрута

При використанні отрути проти кротів слід бути максимально уважними та обов'язково повністю прочитати інструкцію по застосуванню. Справа в тому, що деякі види таких отрут можуть нашкодити не тільки кротів, але також і всім тим рослинам, які будуть перебувати в радіусі їх використання. Само собою, такого допускати не можна, тому краще такі отрути не використовувати в саду або городі.

Також слід враховувати і той факт, що деякі з цих отрут можуть бути вкрай шкідливі для людини, попадання їх на шкіру може завдати чималої шкоди, тому слід бути вкрай обережними при їх використанні.

  • Мишоловки проти кротів

Відповідаючи на питання, як позбутися кротів на садовій ділянці, не можна не згадати і про використання мишоловок, які можуть бути вкрай дієвим засобом боротьби з гризунами. Даний спосіб досить простий: все, що необхідно зробити, — встановити мишоловки в прориті кротами тунелі і трохи почекати, шкідники самі в них попадуться. Зазвичай кроти не перевищують розміром мишей, тому даний метод може подіяти. Однак якщо ви бажаєте досягти більшої його ефективності, тоді можна використовувати спеціальні кротоловки, які можна придбати в багатьох господарських магазинах.

  • Відлякують речовини проти кротів

Використання спеціальних відлякують речовин, які здатні змусити кротів просто покинути ваш ділянку, дуже часто є досить ефективним і безпечним методом. Відлякують речовини не завдадуть шкоди ні рослинам, ні людині, ні домашнім тваринам, а також не завдають особливої шкоди самим кротів, що цілком гуманно.

Що ж являють собою відлякують речовини, і як їх використовувати? Досить непоганими відлякують речовинами є звичайні рослини, такі як цибуля, нарциси, рябчики, часник, молочай та деякі інші. Досить посадити якісь рослини по всій території, яку копають кроти, і кроти втратять інтерес до вашої ділянки і, ймовірно, просто підуть з нього.

  • Собаки та коти проти кротів

Як відомо, коти, навіть незважаючи на те, що багато з них дуже ледачі, а також собаки, є природженими мисливцями. Зазвичай ці домашні улюбленці не проти зловити якесь невелике істота, яким цілком може бути кріт. Одним з найважливіших та актуальних питань є те, як зацікавити кота або собаку полюванням на кротів. Тут все не так складно, як може здатися.

Собака і кіт Якщо кіт або собака зловлять крота, тоді вони будуть робити це і в майбутньому

Вам необхідно поспостерігати за тунелями кротів, і коли ви побачите крота, який знаходиться в процесі роботи, підведіть кота або собаку. Дуже добре, якщо ваші домашні улюбленці в цей момент будуть злегка голодними, що дасть їм додатковий стимул до полювання. Якщо кіт або собака зловлять крота, тоді, швидше за все, вони будуть робити це і в майбутньому. Метод, звичайно, не самий надійний, але в деяких випадках може бути вкрай ефективним.

  • Спеціальні служби проти кротів

Існує велика кількість різних служб, особливо у великих містах, які відмінно справляються з щурами і домашніми комахами, багато з них можуть допомогти в боротьбі з кротами. Тому ви завжди можете спробувати викликати таку службу на свій садову ділянку. Даний спосіб також не гарантує вам вирішення проблеми кротів, так як в ньому дуже багато залежить від працівників служби та їх методів. Все-таки боротьба з кротами — це не типова задача для більшості таких служб.

Нерідкі випадки, коли після роботи таких служб кроти дійсно зникають, проте також часто трапляється, що вони просто йдуть на деякий час, а коли їх тунелях знову стає безпечно, вони повертаються. У будь-якому випадку вирішувати вам, якщо вам пощастить, то проблема з кротами може бути закрита лише за кілька годин за допомогою такої служби.

Часник на дачній ділянці Досить посадити часник по всій території, і кроти втратять інтерес до вашої ділянки

Слід враховувати, що жоден з перерахованих методів не є 100% вирішенням проблеми кротів. Саме тому, якщо вас цікавить, як позбутися кротів на садовій ділянці, і ви готові до реальних дій, можливо, вам доведеться використовувати декілька з цих методів. Але результат може не бути таким швидким, як би вам цього хотілося.

При використанні тих чи інших методів слід враховувати специфіку вашого конкретного дачної ділянки і використовувати найбільш безпечні і підходящі вам методи. Також слід враховувати той факт, що кроти можуть не жити саме на вашій ділянці, а до вас тільки приходити з сусідських ділянок. У цьому випадку найбільш оптимальним рішенням буде огорожу власної ділянки за допомогою листів металу, шиферу, руберойду або яких-небудь інших відповідних матеріалів для цієї справи. Звичайно, це буде коштувати певних грошей, але зате дасть можливість впоратися з цією проблемою.

Спеціальні служби проти кротів Існує велика кількість різних служб, які відмінно справляються з кротами

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам дізнатися відповідь на питання, як позбутися кротів на садовій ділянці. І хоча б один із запропонованих методів зможе вам допомогти.