Плющ кімнатний:правила догляду в домашніх умовахПлющ кімнатний

Кімнатний плющ – рослина поширена: саме йому віддають перевагу багато квітникарі. Доглядати за ним легко, та й сама рослина виглядає красиво і має декоративний вигляд.

Корисних властивостей у плюща так само багато, як і декоративних: він ефективно очищає повітря, зміцнює людський імунітет, допомагає перебороти стрес. Листя плюща – незамінний лікарський засіб, що застосовується при лікуванні кашлю, головного болю і ревматизму, а відвар з коренів – хороший спосіб боротьби з опіками, фурункулами.

Догляд за кімнатним плющем в домашніх умовах:

  1. Рослині постійно необхідний сонячне світло, так як можливе припинення росту листя, але переборщувати не можна у зв'язку з можливістю озеленення листя, з-за чого вони можуть загинути.
  2. Плющ не рекомендується розміщувати біля вікна, так як існує ризик появи на листках специфічних плям у зв'язку з сонячним опіком (в теплу пору року) або обмороженням (при морозі).
  3. Дуже важливо дотримуватися режиму температури і вологості повітря. При недоліку вологості з'являється ризик відмирання і засихання листя. Уникати занадто яскравого світла, прямих сонячних променів.
  4. головні шкідники, заважають рости кімнатного плюща – павутинний кліщ, щитівка. Вони можуть з'явитися в рослині при недостатньо вологому повітрі в кімнаті. Щоб знищити всіх паразитів, необхідно листя рослини добре промити у воді з розчиненими в ній знезаражувальними засобами.
  5. Розмноження плюща: це заняття підходить абсолютно для будь-якого часу року і здійснюється наступним шляхом: від рослини відрізається кілька гілочок довжиною в десять сантиметрів, після чого вони поміщаються їх у теплу воду кімнатної температури і залишити в прохолодному місці. Дочекатися появи перших коренів і пересадити їх в горщики по три-чотири черешка в кожен. Тоді кущі будуть пишними і здатними до успішного розмноження.
  6. Місцерозташування рослини занадто часто змінювати заборонено.
  7. Взимку температура повітря, найбільш сприятлива для росту плюща, не повинна перевищувати тринадцяти-п'ятнадцяти градусів, а влітку – двадцяти п'яти. У теплу пору року плющ варто розташувати на балконі – там він не буде перенагреваться, вологість повітря теж відповідна.
  8. Полив рослини – найважливіше. У більшості випадків повітря в кімнатах сухий, тому листя плюща слід збризкувати водою кілька разів на тиждень – зростання листя і їх якість може різко зіпсується. Взимку варто зволожувати грунт в горщику, але тільки в тому випадку, коли вона підсохла. Використання освіжувача повітря – хороше рішення для зростання кімнатного плюща.
  9. Необхідно ретельно стежити за вологістю грунту в горщику, за підгодівлею рослини. Але до вибору добрив варто підходити обережно і не переборщувати. При надмірному вживанні підживлення, листя можуть вирости занадто великими. Плющ втратить свій вигляд декоративного рослини.
  10. Кімнатний плющ невибагливий, доглядати за ним просто і приємно.
Полив кімнатного плюща Часто повітря в кімнатах сухий, тому листя плюща слід збризкувати водою кілька разів на тиждень

Догляд за кімнатним плющем не вимагає великих зусиль, а приносить лише задоволення і не забирає великої кількості і так бракує часу.

Фото 3 Кімнатний плющ в кімнаті Фото 4 Кімнатний плющ на дачі Фото 5: Коріння плюща Фото 6: Красивий кімнатний плющ Фото 7: Лікування головного болю плющем Фото 8: Лікування ревматизму плющем Фото 9: Мінеральні добрива для росту плюща Фото 10: Обприскування листя кімнатного плюща Фото 11: Відвар плюща Фото 12: Павутинний кліщ на плющі Фото 13: Плющ зелений кімнатний Фото 14: Плющ на балконі Фото 15: Користь плюща при кашлі Фото 16: Користь плюща при стресі Фото 17: Допомога плюща при опіках Фото 18: Уражені листя плюща Фото 20: Розташування плюща на підвіконні Фото 21: Сонячне світло для зростання плюща Фото 22: Зволожений грунт плюща Фото 23: Зміцнення імунітету за допомогою плюща Фото 24: Догляд за кімнатним плющем Фото 25: Цвітіння кімнатного плюща Фото 26: Щитівка на плющі Фото 27: Декоративні властивості плюща Фото 28: Використання освіжувача повітря для росту плюща Фото 29: Кімнатний плющ Фото 30: Кімнатний плющ в інтер'єрі квартири Фото 31: Розмноження плюща