» » Підбір покрівельних матеріалів для даху кожного будинку

Підбір покрівельних матеріалів для даху кожного будинку

Приклад крові даху

Вибираючи покрівельні матеріали для даху, види часто оцінюють виключно за зовнішніми якостями, що не зовсім правильно. Насправді, покрівля більш важлива з функціональної точки зору, ніж з естетичних міркувань.

Призначення покрівлі

Покриття даху в цілому, якщо не розмежовувати його на безліч груп в залежності від матеріалу, має значущі функції для верхньої конструкції і всієї будівлі.

Основне призначення покрівлі – це захист будівлі від зовнішніх механічних факторів. Покриття покликане захищати «нутрощі» від снігу, дощу і багатьох інших природних опадів. Сюди ж можна віднести і вітер. По-перше, площа покрівельної поверхні – це свого роду розподільник зовнішнього тиску. Завдяки однорідності покриття зусилля рівномірно розподіляється на всю конструкцію. По-друге, виконання деяких видів поверхні покрівельних матеріалів для даху створює додатковий ефект розсіювання. Наприклад, шифер чи металочерепиця: при впливі на них зовнішня сила слабшає, плавно огинаючи хвилі матеріалу.

Дах і покрівля

Поряд з механічною і вологозахист, покрівля є шумо - і термоізоляційні елементом. Вона рятує будинок від холоду взимку і спеки влітку. І це не все. На відміну від технологій минулого століття, сучасні види покриття, матеріал яких складається з натуральних компонентів, витримують різкі температурні скачки і стійко беруть на себе теплові і ультрафіолетові промені. Використовувані матеріали проходять ретельні випробування і мають важкозаймистий складу. Хімічно стійка структура покрівлі передбачає захист від забруднюючих факторів середовища: вихлопні та промислові газові освіти не потрапляють всередину будівлі.

Звичайно, не можна забувати про дизайн. Покрівля – це один з головних елементів, що формують зовнішній вигляд будови, особливо це стосується приватних будівель. У підсумку перед проектувальником і власником стоять 2 основні завдання: грамотно вибрати покрівельний матеріал для даху і створити гармонує поєднання його кольору і структури з іншими частинами будівлі. Елементами покрівлі є покрівельне покриття, ковзани, виходять кути і карнизні свеси. Розглянемо основні різновиди покриття.

Черепиця

Це слово об'єднує цілу область в знання та застосування покрівельних матеріалів. Покриття, зване «черепиця», відомий світові з сивої давнини. З тих часів змінилося не багато: збереглися 2 різновиди такої покрівлі й саме початкове значення – «штучні пластини». Черепиця являє собою безліч невеликих плиток, що укладаються на дах «ялинкою» таким чином, що вся вода зверху рівномірно стікає по схилу без можливості просочитися усередину. Оригінальна форма покриття надає великий вплив на вибір покрівельного матеріалу для даху.

черепицею Покрівля

найдавніші різновиди черепиці – це кераміка і цементно-піщана. Керамічне покриття виготовляється з обпаленої глини, як і задумано споконвіку. Досліджуючи зовнішні особливості, можна сказати, тут пахне старовиною. Виключно темно-червоні, переливаються відтінки глини уособлюють дух аристократизму, середньовічних традицій. Будівля з таким дахом буде одночасно «і палацом, і фортецею».

Технологія наділяє матеріал кераміки особливими властивостями: довговічність (термін служби без ремонту до 150-200 років), максимальним шумопоглинання (дощ не «б'є по голові»), стійкість до всіх температурних впливів і корозії. Швидке випаровування вологи забезпечується наявністю мікропор в структурі глини. Недоліками кераміки є тяжкість, яка створює незручності при укладанні і додаткове навантаження, а також висока вартість, дозволити собі таку покупку може далеко не кожен.

Цементно-піщана суміш, пресована під високим тиском, виключає велику вагу черепиці. Від кераміки такий покрівельний матеріал для даху відрізняє різноманітність колірної гами. Недоліком цементно-піщаної черепиці є ламкість. При недотриманні вимог транспортування, можливі великі втрати на брухт.

Бітумна черепиця – відносно «молода» різновид. До її складу входять скловолокно, целюлоза і полімерна тканина. Під впливом сонячних променів композиційне покриття перетворюється на один суцільний килим, створюючи надійний захист. Така черепиця покликана повторити всі контури даху завдяки своїм пластичним властивостям (наприклад, при створенні округлих поверхонь).

Приклад шиферу

Металочерепиця – сучасне рішення. Її напевно придумали самі ледачі. Немає необхідності «підганяти» кожну плитку: листи оцинкованої сталі з полімерним захисним покриттям швидко заповнюють площу даху, створюючи повноцінну захист і повторюючи класичні форми черепичного матеріалу. Таким чином зберігається і шумопоглинання, і вологоізоляція. Антикорозійний шар – це свобода в кольоровому виконанні, існують абсолютно всі можливі спектральні діапазони. Поряд з цими позитивними якостями фігурує і доступність – вартість металочерепиці в кілька разів нижче, ніж у металу.

Шифер і руберойд

Шиферна покрівля – це композиційний покрівельний матеріал з цементу й азбесту. Являє собою широкі листи хвилястої форми – від 6 до 8 хвиль на одному елементі. Шифер володіє середнім шумопоглинання. Сьогодні для покриття житлових будинків його застосовують набагато рідше, ніж у минулому столітті, найбільше він підходить для господарських і громадських будівель – невисока ціна і доступність.

Покрівля рубероїдом

Існують і м'які покрівельні матеріали, руберойд – один з них. Його головна якість – це гідроізоляція. У світлі цієї особливості рулонний матеріал застосовують як підкладку для скатних дахів і основне покриття для плоских (наприклад, в багатоквартирних будинках). Руберойд – матеріал минулого. Він не втрачає своєї популярності через невисоку вартість, однак і йому з'являється гідна зміна. Рулонними побратимами сучасного виробництва можна назвати високотехнологічний лінокром, біполь, стеклоізол та інші.


24-01-2018, 17:17
177 просмотров