Троянди: укриття на зиму і обрізкаРоза в зимовий період

Зберігання троянд взимку — кропіткий процес, увагу і йому необхідно приділяти ще при покупці саджанців. Коли вибираєте майбутні троянди, користуйтеся основними правилами. Це допоможе уникнути проблем у майбутньому, а також позбавить від проблем при зберіганні троянд, укриття їх на зиму, а обрізка рослин буде набагато простіше.

Отже, основні правила покупки троянд

В першу чергу слід відмовитися від придбання троянд з теплиці. Такі саджанці продаються у величезній кількості в теплу пору року. Троянди з парників практично нічим не відрізняються від тих, що були вирощені на вулиці, так що необхідно купувати саджанці в себе зарекомендували продавців.

Другий рада, який врятує ваші квіти взимку, — це придбання морозостійких троянд. Вибрати їх можна в каталозі, пропонованих при покупці.

Посадка саджанця троянди Схема посадки саджанця троянди

І, нарешті, потрібно вибрати правильні габарити. Низькорослі види троянд дуже легко підготувати для утеплення на зиму. З високорослими це процес стане скрутним.

Крім цього, про зберіганні троянд взимку слід подумати, коли будете проводити посадку саджанців. На цьому етапі варто уникати окремої посадки квітів і обмежитися в застосуванні добрив, що викликають активне зростання.

Підготовка троянд до зимового періоду

Так як троянди на зиму не викопуються, необхідно їх правильно підготувати до зимового періоду. Для цього слід дотримуватися наступних правил:

  1. Щоб зберегти троянди, необхідно проводити обрізку восени і подбати про укриття на зиму.
  2. Припинити підживлення троянд потрібно приблизно в липні, адже ці квіти не вимогливі до добрив, і їм досить буде весняного.
  3. В кінці вересня слід подбати про видалення останніх листочків зі стебел. Цей процес виконується рухами зверху вниз.

Виробляємо обрізку на зиму

Не завжди троянди вимагають обрізки, в основному процессосуществляют в помірно-кліматичному поясі. Варіант, коли квіти можуть обійтися без обрізки, якщо сорту стандартних зразків. Гібридні троянди, такі як чайні або бурбонські, вимагають обрізки завжди. Сам процес обрізання відбувається в кінці жовтня, і проводити його слід правильно. У списку нижче вказані правильні методи обрізки:

  1. Для обрізання використовують садовий секатор.
  2. Кущ повинен мати висоту на третину до білої деревини.
  3. Зріз має бути похилим.
  4. Роблять обрізання тільки на зовнішню бруньку.
Обрізка троянди Схема обрізки троянди

Укриття троянд на зиму

Цей захід підрозділяється на кілька видів. Кожен любитель троянд вибирає для себе найбільш підходящий варіант. Ось кілька варіантів:

  1. Первинне укриття троянд. До цього процесу краще підійти заздалегідь, приблизно в середині осені. Багато застосовують для укриття хвою (соснові, а також ялинові голки). Проводять роботу таким методом: спочатку укладають голки під кущі, після чого пагони нахиляють і фіксують металевими скобами. Укладання стебел, як правило, проводять у суху пору, щоб стебла не були намоклі.
  2. Оброблення кущів. Обприскування кущів розчином мідного купоросу виробляють повторно перед укриттям троянд. Концентрація розчину повинна мати пропорцію 200 грам на 10 літрів води. Якщо є стебла, які заражені, їх варто обробити додатково, використавши більш концентрований розчин. Провівши таку роботу, слід підгорнути кущі з допомогою торфу. У завершенні накрити плівкою, запобігши таким чином змивання розчину. Так кущі треба зберігати до листопада.
  3. Конкретне укриття троянд на зиму. На початку зими варто приступити до головного укриття. Роблять це кількома способами.
Троянда на снігу Припинити підживлення троянд потрібно приблизно в липні

Перший спосіб втілюють завдяки скриньки. Створюють дерев'яну конструкцію, яку в подальшому накривають щільною тканиною в декілька шарів. Позитивні якості даного пристрою полягають в хорошій вентиляції, плюс таке укриття досить тепле.

Другий спосіб виробляють з допомогою валків. Споруджують таку конструкцію з шарів хвої, після стелять руберойд і засипають сумішшю, яка складається з торфу, землі і тирси. Цей метод дозволяє захистити рослини від намокання.

Який би метод не був обраний, головне, щоб троянди не замерзли взимку.

Але може виникнути питання про те, як зберігати виткі троянди. Підготовка до зими і обрізка таких кущів проводиться трохи інакше. Спершу необхідно їх зняти з опор, поки вони еластичні, укласти їх на підготовлену поверхню, для цього застосовують соснові гілки, або дошки, і зафіксувати. Коли настають морози, додатково накрити утеплювачем.

Укриття троянди на зиму Щоб зберегти троянди, необхідно проводити обрізку восени

Для того щоб плетуться розыминимально тривожити їх, не знімаючи з конструкції, обв'язують щільною тканиною і фіксують шпагатом.

Ось основні правила длясохранения улюблених троянд в зимовий період, і щоб на наступний рік вони знову порадували своїх власників.

Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: