Поради щодо утеплення даху мансарди зсередини своїми рукамиУтеплення інструкція

Сьогодні дуже популярним, при будівництві нової, або так само при ремонті старого даху на наших будинках, стало облаштування мансард. Завдяки облаштуванню мансарди, ми збільшуємо житлову площу будинку, значно заощаджуючи, на придбання матеріалів для будівництва. Але і облаштувати мансардне приміщення, не так просто, як би це вам не здавалося. Тому, в нашій статті, я буду намагатися, як можна ширше розгорнути тему утеплення мансард. Також представлю вашій увазі відео, про те, як слід утеплювати мансарду зсередини тільки своїми руками, без чужої допомоги. Також наведу приклади найрізноманітніших матеріалів для утеплення такого роду приміщень.

Утеплення даху своїми руками

Щоб ваше приміщення мансарди було придатним для проживання в ньому, ми проведемо утеплювальні роботи, утеплення мансарди зсередини, причому зробимо все своїми руками.

Також, в цій статті ми відповімо на такі питання:

 1. Який утеплювальний матеріал, краще всього підійде для використання, при утепленні мансард: поліуретанова піна або ж мінеральна вата?
 2. Якими способами можна утеплювати дах зсередини вашої мансарди своїми руками?
 3. І нарешті відповімо на головне питання, яким чином, саме слід утеплювати мансарду зсередини мінеральною ватою, до того ж, все будемо робити тільки своїми руками.

Мансарда, щодо інших приміщень, втрачає найбільше тепла, в зв'язку з тим, що відсутня повітряна подушка, завдяки якій, тепло тримається в приміщенні. Також, три з чотирьох стін мансарди – зовнішні. І по тому вимоги до утеплення мансард більш жорсткі, ніж до утеплення інших приміщень будинку.

Утеплення даху мансарди на фото

При утепленні приміщення мансардного типу своїми руками мінватою, або іншими матеріалами, які ви підібрали самостійно, слід дотримуватися певних правил, і деякі рекомендації фахівців. Інакше на стінах, незабаром буде утворюватися конденсат, стінки почнуть покриватися грибками і різної цвіллю. Так само, якщо ви не будете дотримуватися певних правил, приміщення може продуватися протягами.

І так, давайте ж дізнаємося, як утеплити мансарду зсередини, не наймаючи ніяких будівельних бригад, а тільки своїми руками!!!

Утеплення мансарди технологія

Варіанти утеплення мансард

Для утеплення мансард, можете використовувати будь-які матеріали, які призначені для утеплення приміщень. Можете використовувати мінеральну вату, вона може бути у рулонах або плитках, пінопласт, пінополістирол, ДВП плити, які відмінно підходять для утеплення мансард, прибудованих над банними приміщеннями. Вибирати конкретні матеріали слід виходячи з базових характеристик самих матеріалів, тому, як кожен матеріал має свої переваги і різного роду недоліки. Також вони сильно розрізняються за ціною.

Тепер давайте розглянемо особливості деяких теплоізолюючих матеріалів.

мінеральною ватою

Скловата, це, сьогодні не найдорожчий, бюджетний варіант для утеплення даху і стін вашої мансарди. І так, скловата найдешевший матеріал, але укладати її дуже проблематично. Слід користуватися захисними окулярами або масками, костюмами, черевиками і рукавичками. Які після роботи з скловатою слід викидати. Так як її пил дуже небезпечна для вашого здоров'я. І відчистити одяг від небезпечної пилу скловати зовсім неможливо.

Переваги скловати

 • Скловата не токсична.
 • Скловата стійка до горіння.
 • Має чудові теплоізоляційні властивості.
 • Не висока ціна скловати.

Утеплення мансарди схема

При роботі з скловатою не забувайте про техніку безпеки, не ризикуйте своїм здоров'ям.

 • ДВП, як утеплювач, використовується для приміщень мансардного типу, розміщених над банями. Такі плити прекрасні тепло-і звукоізолятор, вони не піддаються деформації при тривалому терміні служби. Також укладання, таких плит, гранично проста. Вони рівні і гладкі, бо вирівнювати стіни вам не доведеться, і ви заощадите гроші на підготовчих оздоблювальних ботах. Утеплення ДВП, обійдеться вам зовсім не дорого, але при утепленні житлових будинків, ДВП не використовується.
 • Пінопласт, його також використовують утеплення мансардних приміщень, але в порівнянні з його недорогою ціною, у використанні пінопласту більше мінусів, ніж плюсів. Він сильно горючий, погано витримує вологу, сильно токсичний. Стіни, утеплені пінопластом, не будуть «дихати», тому, на них може накопичуватися конденсат і утворюватися грибок і цвіль.

Які матеріали краще всього використовувати при утепленні мансарди? Мінвату або ж поліуретанову піну?

Утеплення мінватою

Мінеральну вату, по праву вважають справжнім лідером з усіх утеплювачів. Сьогодні, на наших ринках, вона надана безліччю виробників. Так що вибір цього матеріалу великий, і за ціною і по різним добавкам. Це абсолютно екологічно безпечний матеріал, гризуни її зовсім не пошкоджують. Відмінно тримає тепло і поглинає звуки. В склад її входить кам'яна крихта і синтетичні базальтові волокна. Укладання її гранично проста, причому після утеплення мінеральною ватою, не залишається щілин на стиках, що відбувається при використанні твердих утеплювачів. Також мінеральна вата стійка до впливу на неї вологи, вона відмінно, після намокання, висихає, не втрачаючи при цьому своїх властивостей і форми. Беручи до уваги всі переваги мінеральної вати, утеплення таким матеріалом вважається найбільш ефективним і економічно вигідним як для утеплення дахів і стін, для будь-якого приміщення, і в тому числі чудово підійде і для утеплення мансарди своїми руками.

Утеплення даху чоловіком

Полістирольна піна, також є дуже ефективним утеплювачем. При такому способі утеплення теж не залишається стиків і щілин, швидкість виконання робіт по утепленню полістирольної піною, б'є всі рекорди, вам вистачить усього пари годин на утеплення мансарди. Але вартість такого матеріалу, в порівнянні з мінеральною ватою значно вище, а за іншими характеристиками мінеральна вата йому нічим не поступається. Тільки укладання мінеральної вати, займе на багато більше часу, але заощадить нам чималі гроші.

Яким же способом утеплити мансарду своїми руками

Якщо ми порівнюємо матеріали за ціною і якістю утеплення, то перевагу варто віддати, звичайно ж, мінеральній ваті. Укладання цього матеріалу абсолютно проста, але все ж вимагає дотримання деяких нюансів, при роботах з нею. Більш детально про процес утеплення мансард мінеральною ватою, своїми руками, розказано в наведеному нижче відео.

Утеплення мансарди фото

Щоб утеплити вашу мансарду нам необхідно, для початку, приготувати всі, які знадобляться, інструменти, і захисне спорядження. Окуляри, захисна маска для особи, рукавички на руки.

Нам будуть необхідні:

 1. Мінеральна вата. Без неї ми не зможемо утеплитися.
 2. Молоток, для вирівнювання окремих аркушів з середини.
 3. Долото, стамеска і киянка.
 4. Пароізоляційна мембрана і гідроізоляція.
 5. Саморізи по дереву і цвяхи.
 6. Дерев'яні рейки.
 7. Сокира, рубанок і шерхебель (знадобляться тільки для здійснення робот з дерев'яними елементами).

Для початку ми здійснюємо гідроізоляцію покрівлі, такі роботи, з укладання гідроізоляційної плівки, ми повинні почати з нижнього краєчка нашої даху. Плівку слід укладати внапуск, не забуваючи закріплювати краю останньої, липкою стрічкою. Біля стін залишаємо краю з запасом, щоб трохи навіть зайве проглядалося, після закінчення утеплювальних робіт, надлишки плівки відрізаються. Для утворення зазору для вентиляції і кріплення плівки до покрівлі, її слід прибити до покрівлі рейками, за допомогою цвяхів, до самих крокв. Далі укладається сам утеплювач, таким чином, щоб він дуже був щільно притиснутий до крокв, і не залишалося зазорів. Детальніше про те, як робиться утеплення зсередини мансарди своїми руками правильно, дивіться у відео на нашому сайті.

Примітка: для усунення щілин між пластами мінеральної вати, категорично не можна використовувати монтажну піну, з цього, при розрізуванні листів мінеральної вати, ви повинні пам'ятати, що ширина листа повинна бути, як мінімум на п'ять сантиметрів більше внутрішнього відстані між самими кроквами.

Після закінчення робіт по укладанні мінеральної вати, слід зашити всю утеплену площа пароізоляційної мембраною, яку слід покласти внахлест, і зафіксувати зсередини, за допомогою будівельних дужок.

Утеплення

Якщо розібратися, то процес утеплення мансарди за допомогою мінеральної вати, зсередини, а головне своїми руками, процес зовсім не складний. Він вимагає уважності і трохи старанності. Якщо всі роботи виконайте правильно, залишитеся задоволені результатом. Перебування на вашій мансарді буде комфортно і членам вашої сім'ї буде тепло. Також, після того, як ви провели самі, утеплювальні роботи, ви зможете значно економити кошти на опалення в холодний зимовий період.