Стяжка підлоги під ламінатПідготовка підлоги під ламінат

Практично кожна людина, набуваючи житлову площу в недавно побудованому будинку, хоче зробити в ній ремонт і встановити все так, як йому заманеться. В першу чергу це викликано тим, що квартири в новобудовах продаються без проведення опоряджувальних робіт. Але навіть у тому разі, якщо такі роботи проводилися, їх якість рідко можна назвати хоча б прийнятним. Ось чому всі в новій квартирі доводиться переробляти.

Вирівнювання підлоги – один із головних питань при купівлі нового житла. У минулому столітті для його утеплення використовувалася звичайна мінеральна вата, зрідка яку замінювали на інший утеплювальний матеріал. Під впливом зовнішніх факторів, така підлога швидко розпався. Тому, якщо будинок не новий і побудований ще в Радянському союзі, переробкою підлоги варто зайнятися в першу чергу.

Найчастіше при ремонті на підлогу укладають ламінат. Але для того щоб це стало можливим, необхідна спеціальна стяжка. Її можна виконати самостійно, але ця процедура потребує певних навичок в даній області і простому новачкові не під силу. Якщо досвіду у веденні оздоблювальних робіт мало, краще вдатися до допомоги фахівців, які чітко і грамотно виконував всю свою роботу.

Схема вирівнювання підлоги

Які ж функції виконує правильна стяжка під ламінат?

  1. В першу чергу стяжка необхідна, щоб зробити підлогу рівніше. Це краще і для збільшення презентабельності квартирного типу для комфорту. Крім того, рівна підлога – це запорука зручності подальшого ремонту, адже матеріали зможуть довше зберігати свою стійкість.
  2. Завдяки стяжці, підвищиться і жорсткість підлоги, а значить, він зможе витримати вагу великого обсягу, наприклад, і підлогу декор. Навантаження не буде зосереджуватися в одному місці кімнати, а рассредоточится по всьому периметру підлоги, це сприяє збільшенню терміну служби ламінату.
  3. Стяжка – це можливість приховати нерівності і вибоїни підлогових плит, створити ідеально рівну поверхню з гідроізоляцією і відмінною основою для укладання ламінату.

Підготовчі роботи для встановлення стяжки під ламінат

Для початку варто позбутися від усього зайвого, тобто, звільнити кімнату і зробити її абсолютно порожній: винести меблі, елементи підлогового декору. Демонтуються всі плінтуса, старе підлогове покриття. Підлога очищується до самої основи.

Якщо виступи підстави виявляються нижче кордонів майбутньої стяжки, їх необхідно вирівняти за допомогою перфоратора або молотка і зубила.

Очищений і подровненный підлогу необхідно ретельно підмести і пропилососити, щоб позбутися від крупного сміття і будівельного пилу. Далі за допомогою олівця на стінах робляться позначки меж майбутньої стяжки. Мітки повинні означати кордону заливальних зон, на які найкраще поділити приміщення. Самі зони слід захистити будівельними маяками.

Виготовлення стяжки вимагає застосування спеціальної суміші. Спосіб приготування:

Необхідно змішати між собою пісок, цемент і воду, ретельно все перемішати. Для збільшення міцності суміші, в неї можна додати трохи вапняного тесту. Якщо нерівність зовсім невеликі, то простіше і вигідніше придбати спеціальні суміші «рідкого статі».

Схема стяжки підлоги Схема стяжки підлоги

Як влаштована сама стяжка?

Після того як спеціальна суміш буде готова, її слід рівномірно розподілити по всьому периметру кімнати, видаливши зайве за допомогою широкого шпателя. Якщо використовується «рідкий підлога», знадобиться валик з твердими шипами для розподілу і усунення пухирців.

Щоб робота вийшла якісною, її потрібно закінчити за одну добу. Протягом кількох наступних днів після укладання стяжки, на її поверхню краще взагалі не вступати, щоб не з'явилися ваші ж сліди. Після просихання, можуть з'явитися тріщини, які досить закрити шпаклівкою. Коли все висохне, підлогу необхідно обробити наждачним папером, щоб не залишилося ніяких дрібних нерівностей від бульбашок. Потім його знову пилососять і обробляють грунтовкою, щоб він не пиліл в подальшому.

Тепер можна укладати ламінат.

Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: