Сумка-холодильник: вибір термосумкиколірні Моделі сумки-холодильника

Вирушаючи в подорож, на пляж або пікнік, зручно взяти з собою сумку-холодильник, завдяки їй продукти і напої будуть залишатися свіжими від 5 до 20 годин.

Сумка-холодильник здатна зберігати продукти, як в охолодженому стані, так і в теплому, оскільки вона працює за принципом термоса, не маючи власного охолоджувального пристрою. Щоб підтримувати низьку температуру в сумці, використовуються акумулятори холоду, але з ними або без них через добу температура в сумці зрівнюється з температурою навколишнього середовища. Без акумуляторів охолоджені продукти зберігаються в сумці до 5 годин. Щоб продукти були в гарячому стані, акумулятори нагріваються — для цього їх слід потримати в гарячій воді.

Розрізняють автономні термосумки і спеціальні автомобільні, які можна приєднати до автомобільного акумулятора.

Фото сумки-холодильника

З чого виготовляються якісні сумки-холодильники

Від того, які матеріали використав виробник, буде залежати, як довго термосумка утримає холод. Сумка-холодильник складається з декількох шарів:

 1. Внутрішній ізоляційний зі стінками з тепло - і світловідбивальні ПВХ. Якщо замість щільної дзеркальної плівки всередині сумки знаходиться різнобарвний поліетилен, така сумка нездатна довго охолоджувати.
 2. Зовнішнє покриття робиться легко миються тканин — нейлону, ПВХ або поліестеру. Ізотермічні термоконтейнери роблять з міцного пластику. Зовнішнє покриття також уберігає сумку від нагрівання.
 3. Внутрішня прошарок сумки дуже важлива, без нього сумка не буде утримувати холод навіть з акумуляторами. Прошарок робиться з щільної піни або пінополіуретану, чим вона товщі, тим краще. Оптимальна товщина — 5 см, але не менше 3 див.

Зазвичай сумка-холодильник комплектується охолоджуючим акумулятором, проте його можна придбати додатково. Акумулятор — пластикова запаяна коробка, заповнена всередині теплоємний сольовим розчином або гелем. Його необхідно попередньо охолодити в морозильнику протягом 10-12 годин. Потім він поміщається в сумку або вставляється у внутрішнє спеціальне відділення.

Модель сумки для напоїв

Оформлення сумки-холодильника

Люди, які вже використовують сумку-холодильник, відгуки залишають, в яких відзначають важливе значення якості замка, що закриває сумку. Найчастіше це:

 • вбудований магнітний замок;
 • вшита блискавка;
 • липучки;
 • комбінація з перерахованих вище замків.

У будь-якому випадку сумка повинна щільно закриватися, щоб зовнішнє повітря не проникав всередину, а продукти не могли випасти.

Холодильник сумка для продуктів

Додає зручності наявність різних відділень усередині сумки, зокрема, окремого місця для пляшок або маленьких кишеньок для дрібниць. Кишеньки теж повинні бути покриті ізолюючим матеріалом.

Для перенесення компактних моделей термосумки забезпечуються ременями або ручками. Ручки повинні регулюватися по висоті, мати зручну ширину. Бажано, щоб на плечових ременях були підкладки-подушечки — так сумку буде комфортніше нести. Великі холодильники оснащуються за принципом валіз складною ручкою і невеликими колесами, їх можна везти за собою.

Вибір термосумки

Купуючи сумку-холодильник, треба розуміти, для чого вона призначена: від розміру сумки безпосередньо залежить кількість доданих до неї продуктів.

 1. Так звана «бутербродниця» важить близько 300 г, внутрішній обсяг її всього 1,5-3 кг. В неї можна покласти трохи їжі для 1-2 осіб, попередньо охолоджені продукти збережуться в ній до 5 ч.
 2. Тканинна сумка-холодильник з 1-2 акумуляторами важить до 5 кг в залежності від розміру і забезпечується однією або двома ручками для перенесення. В таку сумку поміщається до 30 л різної живності, яка зберігається до 14 год. Сумка може бути зроблена у вигляді компактного рюкзака або каркасної коробки, після використання її легко скласти.
 3. Ізотермічний контейнер підтримує температурний режим до доби. Це пов'язано з тим, що контейнери виготовляються з міцного пластику, що на нього практично не діє УФ-випромінювання — основна причина нагрівання. Чим більше розмір термоконтейнера — тим краще і довше він зберігає холод. У продажу є ізотермічні ємності з внутрішнім об'ємом від 400 м до 140 л. Якщо використовується додатковий холодовий акумулятор, контейнер може тримати температуру до 36 год.
 4. Автомобільний холодильник важить до 40 кг, але і зберігати в ньому можна продуктів на велику компанію — до 150 л.

Бажано, щоб продукти заповнювали термосумку повністю — так вона буде краще утримувати холодне повітря.

Холодильник дорожній

кажуть власники сумок-холодильників про свої придбання

Андрій, автомандрівник: Ми з сім'єю часто і багато їздимо по країні і за кордон. Щоб під рукою завжди були холодна вода, а дитині — молоко або лимонад, придбали невелику сумку-холодильник. Мене це влаштовує, бо тепер не доводиться часто зупинятися, щоб купити попити, їдемо і їдемо далі.

Світлана, власниця дачі: Є у мене сумка-холодильник. Відгуки про неї — найкращі! Їду на вихідні на дачу, з собою беру продукти на пару днів, і нічого готувати не треба. А додому в сумці-холодильнику відводжу зелень, ягоди — нічого не псується в дорозі.

Микита, студент: Мама дає мені з собою в сумці-холодильнику напівфабрикати — котлети там домашні пельмені. Я приїжджаю в гуртожиток, прибираю продукти в морозильник — і з вечерями у мене проблем немає.

Олеся, домогосподарка: Ми з чоловіком часто вибираємося на заміські пікніки, походи ходимо. Сумка-холодильник постійно виручає, їжа у нас не псується, можна спокійно гуляти.

Похідний холодильник