Технологія посадки саджанців троянд восениКрасиві троянди

Троянди є одними з найбільш популярних кольорів, їх краса оспівана у багатьох літературних творах, про них відомо у всьому світі, саме тому дуже багато власників домашніх господарств вирощують на своїй ділянці ці чудові квіти. Якщо вам також подобаються троянди, і ви хочете знати в який час необхідно висаджувати саджанці троянд восени, як за ними доглядати і якими особливостями вони володіють, у цьому випадку стаття може вам підійти.

Коли слід садити троянди

Для багатьох досить актуальним є питання, коли садити троянди — восени чи весною? Слід зазначити, що є чимало прихильників, як у осінньої посадки троянд, так і у весняній. Однак все-таки прийнято вважати, що найкраще садити саджанці троянд восени. Найбільш сприятливим періодом для цього є вересень, а також перша частина жовтня. Дуже важливо садити троянди саме в цей період, так як у них буде достатньо часу для вкорінення ще до холодів, які здатні нести їм велику загрозу, якщо вони не встигнуть прижитися. Тому якщо посадити троянди у вересні або на початку жовтня, вони зможуть відмінно перезимувати, а навесні порадують вас своїм цвітінням.

Якщо коротко підсумувати все сказане, можна виділити такі переваги, якими володіє, осіння посадка троянд:

  1. Осінь, це найбільш сприятливий період для посадки троянд у плані вологості повітря, яка зазвичай становить 75-85%, навесні цей показник знаходиться на рівні 65%.
  2. Восени значно менше опадів, ніж навесні
  3. Восени грунт вже прогріта і має стабільну температуру.

Посаджений саджанець троянди

Як можна помітити, є, дійсно, цілий ряд факторів, які роблять осінь, більш сприятливим часом для посадки. Тому, якщо вас досі цікавить питання, коли краще пересаджувати троянди — навесні або восени, ви, напевно, знаєте відповідь на нього.

Приступаємо до посадки троянд

Загальний процес посадки саджанців троянд восени, можна поділити на 5 етапів.

  1. Вибір ділянки для посадки. Насамперед слід вибрати найбільш підходяще місце для посадки троянд. Троянди — це квіти, які дуже люблять сонце, також їм необхідно як можна більше повітряного простору. Тому кращим варіантом під посадку троянд є ділянка землі, який захищений від вітру і також знаходиться на південному схилі, що необхідно для того, щоб тала вода вільно стікала, не приносячи ніяких проблем. У тому випадку, якщо на обраному місці грунт володіє надмірною вологістю, необхідно подумати про організацію гарного дренажу, що сприятиме їх швидкому зростанню і багатому цвітіння.
  2. Підготовка грунту. Що ж до грунту, то для троянд краще мати родючі і пухкі ґрунти, які володіють достатньою кількістю органічних речовин, а зволоження повинні бути на помірному рівні. Якщо ви знайшли ідеальне місце для посадки троянд, але воно не володіє хорошим грунтом, а грунт на ньому бідна на органічні речовини, значить, вам слід поліпшити її стан. Варіантів збагатити грунт на невеликій ділянці існує велика кількість. Одним із самих є використання компосту, перегною, а також мінеральних добрив, які здатні зробити стан ґрунту значно краще, а саму грунт в рази родючіші.
  3. Вибираємо погоду для посадки. Вибір сприятливої погоди для посадки саджанців троянд восени, є дуже важливим моментом. Звичайно, ми, як правило, обмежені в часі, так як можемо бути зайняті в той чи інший день, у нас можуть бути які-небудь інші справи або що-небудь ще, та й сприятливі терміни для посадки троянд не такі вже й великі. Якщо ви вже купили саджанці троянд, а на вулиці стоїть не сама хороша погода для їх посадки, не варто поспішати, краще прикопайте троянди в парнику на кілька днів, поки не встановиться сприятлива погода.
  4. Готуємо саджанці для посадки. Перед посадкою, приблизно за добу слід замочити саджанці у воді. Безпосередньо перед самою посадкою слід видалити листя, які можуть бути на пагонах, також слід видалити зламані і слабкі пагони, зробити це можна, наприклад, секатором, а якщо його немає, то зможуть підійти і звичайні ножиці. Надземну частину саджанців слід залишити довжиною 30-35 см, а коріння приблизно 20-25 див. Також саджанці перед посадкою можна продезінфікувати, обприскати їх розчином 3% мідного купоросу. Після цього слід вмочити коріння саджанців в спеціальний розчин, який складається з глини і коров'яку, у пропорції 2:1, перед цим розчин слід довести до консистенції сметани.
  5. Посадка. Садити саджанці троянд восени слід на глибину більше тієї, на якій вони були посаджені в розпліднику. Робити це необхідно для того, щоб не допустити можливого випирання саджанців, що іноді буває в період морозів. Під час посадки не слід забувати розпрямляти коріння в різні боки, що дасть їм більше шансів максимально швидко і добре прижитися. Грунт необхідно засипати таким чином, щоб випадково не утворилася повітряна подушка.

Саджанці троянд

Щоб троянди швидше прижилися, на дно посадкової ями слід насипати трохи родючого ґрунту, і вже на ній розпрямляти коріння саджанців. Після засипання ямки слід зробити невеличку гірку біля основи саджанця, висотою приблизно в 15-20 см, яка допоможе захистити троянди від промерзання. Не варто забувати і ущільнювати грунт в момент засипання ямки землею.

Читайте також: Коли весною садити живці винограду

В кінці необхідно добре полити кожен саджанець, на один кущ виливаючи приблизно 1-2 відра води. Через деякий час після такого поливу, коли волога вбереться в землю і випаруватися, слід зробити лунки біля кожного куща.

Читайте також: Як виглядає ялиця фото взимку

На цьому процес посадки троянд можна закінчити. Також не варто забувати і про деяких інших моментах, одним з яких є відстань між кущами троянд. Якщо ви садите паркові троянди, то найкраще залишати між ними відстань приблизно 75-100 см, тому що такі троянди мають дуже розлогими кронами. У тому випадку, якщо ви садите троянди будь-яких інших видів, наприклад троянди Флорибунда, чайно-гібридні або Поліантові, тоді між кущами слід залишати приблизно 30-60 см вільного місця. Якщо ж ви плануєте вирощувати у себе на ділянці плетисті троянди, вам доведеться їх обов'язково вкривати на зиму і, щоб мати більше місця для маневру, рекомендується залишати інтервал між ними близько 1 м.

Укриття саджанців

Підсумок

Відповідь на питання про те, чи можна пересаджувати троянди восени, отримано. Тепер ви зможете сказати, коли пересаджувати троянди — восени або навесні. Ще одним найважливішим аспектом грамотної і правильної посадки троянд, є якісний підбір посадкового матеріалу, наприклад, якщо ви шукайте троянди на осінь, каталоги з саджанцями різних видів завжди можна знайти в багатьох інтернет-магазинах, що працюють в цьому напрямку. В таких каталогах можна знайти різні і навіть часом незвичайні варіанти, які дозволять виростити на власній ділянці дійсно красиві і здорові троянди. Якщо ви хочете порадувати себе і своїх близьких, то завжди можете пересадити троянди восени за всіма правилами.

Троянди на фото