Дерев'яний паркан на металевих стовпах своїми руками: монтаж, установка, ціниБудь-яку ділянку навколо будинку негарно виглядає без солідного і довговічного огорожі. Паркан - не просто декоративний елемент у загальному дизайні ділянки, він служить захистом від бродячих собак і небажаних гостей. Сьогодні огорожі споруджують з різного матеріалу – бетон, цегла, сітка рабиця, метал.

Особливим попитом користується дерево. Раніше для дерев'яних огорож використовувалися опори у вигляді дерев'яних стовпів, у наш час для цього застосовують металеві вироби. Перед тим як розібратися, як встановити дерев'яні конструкції на стовпах з металу своїми руками, розглянемо особливості матеріалів.

Паркани з дерева – особливості

Деревина не виходить з моди, так як має переваги:

 • декоративність;
 • натуральність;
 • естетичність;
 • привабливу текстуру;
 • універсальний колір;
 • невисока ціна, якщо порівнювати з іншими будівельними матеріалами.

Достоїнств матеріалу предостатньо, список можна нескінченно перераховувати. Але у деревини є недолік – матеріал недовговічний. Це вирішується досить просто. На ринку продаються спеціальні захисні та антисептичні засоби, істотно подовжують термін служби дерев'яних виробів.

Чим пофарбувати дерев'яний паркан -читайте тут.

Металеві стовпи - властивості

Стовпи з металу мають багато переваг:

 • простий монтаж;
 • довговічність;
 • надійність;
 • переносить великі навантаження;
 • міцність;
 • будь-які способи закріплення.
Цікаво: Що стосується недоліків - їх практично немає, тільки вартість, якщо для опор буде використана труба з металу, то ціна огорожі значно збільшиться.

Які металеві вироби використовують для опор

В якості стовпів металеву прокатну трубу - круглу або квадратного перетину. Не варто застосовувати для опор метал товщиною менше трьох мм, і діаметром менше п'яти сантиметрів. При великих навантаженнях на конструкцію застосовують трубу діаметром 10 сантиметрів.

Якщо труби довгі, то їх можна розпиляти на відрізки потрібного розміру за допомогою болгарки. Є і більш сучасний варіант металевих опор – гвинтові палі. Цей варіант стовпів простий в установці, тим більше завдяки гвинтам, вони добре триматися в землі.

До відома: Металеві стовпи 60х60 – ціна залежатиме від діаметра і товщини металу, але орієнтовно і кругла і квадратна труба коштує від 50 рублів за погонний метр.

Гвинтові палі

Захист металу перед встановленням

Щоб паркан на металевих стовпах служити вам багато років, необхідно провести захисну підготовку металевих виробів. Для цього металеві опори покриваються грунт-фарбою по металу, що надійно захистить стовпи від корозії. На верхню частину стовпів надягають ковпаки – так вода не потрапить всередину.

Як розмітити ділянку

Перед тим як почати монтувати огорожу, потрібно розмітити ділянку. Місце, де планується встановити паркан – розчищається від сторонніх предметів, кущів, дерев. Якщо є необхідність, то підрівняти грунт по периметру. Як тільки все підготовлено, можна почати розмічати ділянку:

 • виберіть кілочки по кутах майбутньої огорожі;
 • за ним потрібно натягнути мотузку;
 • на відстані трьох метрів по периметру встановлюються позначки – на цих місцях будуть стояти опори;
 • прослідкуйте, щоб мітки стояли строго по лінії.

Приготування зроблені, ділянка розмічений, можна приступати до установки металевих стовпів. Є кілька способів кріплення опор у грунті, про них треба знати.

Як закріпити стовпи

Розглянемо, як правильно вкопати опори для огорожі.

При будівництві забору на металевому підставі своїми руками, найдешевшим буде просто вбити опори в землю. Робота проводиться двома майстрами:

 • виберіть напрямну всередину труби;
 • одна людина встановлює опору вертикально землі, другий починає її забивати.

Можна зробити ямки потрібної глибини за допомогою ручного бура, і просто вкопати стовпи в землю, і утрамбувати.

Інші варіанти дорожче і вимагають більше трудовитрат, але вони набагато надійніше:

 • бетонування;
 • кріплення на цоколь з бетону;
 • застосування гвинтових паль.
Гвинтові палі підійдуть, якщо на ділянці складні і пучіністие грунти.

Встановлення стовпів для огорожі

Нижче перерахуємо способи правила монтажу опорних конструкцій, які можна застосувати практично для стовпів з усіх матеріалів:

 1. Заглиблення має дорівнювати 1⁄4 від висоти всього стовпа, тільки так опору можна надійно закріпити у грунті. Для більш надійної фіксації стовпів, площа навколо них отсыпают дрібним гравієм або щебенем і бетонують.
Важливо: робота з монтажу огорожі триває після повного висихання бетону.
 1. Робота починається з кута – встановлюється перший стовп, з регулюванням по висоті. Як тільки перша опора встановлена, потрібно зробити мітку, для регулювання по висоті інших паль. Для цього по кутах вкопуються отбивочные рейки, і простягається мотузка, яка і буде служити орієнтиром.
 2. Від вас залежить, як ви встановите стовпи по висоті, будуть вони врівень з парканом, або менше його, а може, ви зробите їх стирчать з-за паркану як декоративний елемент. Але фахівці рекомендують встановлювати опори на 10 сантиметрів вище основного полотна огороджувальної конструкції.
Порада: якщо грунту на вашій ділянці піщані або скельні, то краще зробити заглиблення стовпів не менше 1⁄2 від загальної висоти паркану, інакше конструкцію може вивернути.
 1. Для кращої стійкості опори, на кінець, який буде заглиблений, встановлюють сталеву хрестовину, її роблять з двох перехрещених сталевих прутів і приварюють.
 2. Як тільки робота по встановленні опор буде закінчена, треба зробити конуси навколо них з бетону, для відводу води.

Наші опори готові, тепер можна переходити до монтажу полотна огорожі з дерев'яних дощок або паркану.

Монтаж полотна на стовпи

Перед початком установки паркану потрібно на опори приварити спеціальні кріпильні елементи, до них згодом будуть прикручені поперечні бруски. Звичайно, їх можна поставити і заздалегідь, до встановлення стовпів, але тоді буде складніше простежити за точною висотою.

Цікаво: якщо поперечки будуть з металевого профілю, то їх можна приварити до стовпів.

Як тільки всі кріплення приварені, до них можна почати монтувати дерев'яні прогони, зазвичай вони прикручуються болтами або саморізами. Стежте, за перекосами – для цього всі прогони встановлюються за рівнем.

Прогони готові, встановлені за рівнем і добре закріплені, тепер можна починати монтаж штахетника.

Монтаж починається з кута – прибивається перша планка. На протилежній стороні ставитися рейка по висоті огорожі. Між рейкою і планкою натягується нитка, яка буде орієнтиром висоти огорожі.

Верхній край може залишитися рівним, можна зробити його хвилеподібним, або оформити декоративними елементами – вирішувати вам.

Вартість

Якщо вас цікавить ціна дерев'яного паркану з дощок, на металевих стовпах, то всі будуть залежати від кількості використовуваного матеріалу і площі, яку потрібно обгородити. Але якщо розглядати пропозиції будівельних компаній, то приблизна вартість одного метра забору починається від 500 рублів. Але крім цього, перед тим як замовити виготовлення паркану, дізнайтеся, скільки коштує робота монтажників.

Консультація на відео

Процес встановлення стовпів наочно - в матеріалі від каналу Ед Будівництво.