Тонкощі догляду за циперус будинкуЦиперус

Багато дикорослі рослини були адаптовані людьми для вирощування в домашніх умовах. У числі таких – численні види циперус, фото якого легко знайти в Інтернеті. Батьківщиною цієї квітки є країни з тропічним і субтропічним кліматом. Але виростити циперус будинку можна, проживаючи в будь-якій кліматичній зоні. Для цього необхідно лише правильно доглядати за рослиною.

Які види циперус можна виростити вдома?

В природному середовищі зростання різновидів циперус налічується понад шістсот.

Для вирощування в умовах будинку чи присадибної ділянки найбільш підходящими вважаються наступні підвиди циперус:

  • папірус – найбільш висока різновид домашнього циперус; рослина призначений для вирощування у великих приміщеннях, має міцний, високий стебло з густим листям і суцвіттям у вигляді парасольки;
  • очереднолістний – рослина компактних розмірів, має вузькі листя і прості квітки невеликої величини;
  • зимула – рослина утворено великою кількістю довгих травинок; небезпечно для домашніх тварин;
  • хелфера – росте невеликими кущами, які використовуються для прикраси акваріумів або в якості центрального елемента в ландшафтному дизайні;
  • розкидистий – зменшена копія болотній пальми; рослина невибаглива, але потребує постійної високої вологості повітря.

Як доглядати

Що стосується вимог до змісту циперус, догляд в домашніх умовах за ним досить нескладний. Ця рослина є багаторічним, цвіте майже все літо.

Для початку необхідно правильно вибрати горщик. Кашпо слід підбирати широке, оскільки циперус сильно розростається вшир. При цьому ємність не повинна бути надто просторою, інакше квітка буде віддавати всі сили на розвиток кореневої системи, що позначиться на зростанні його верхній частині.

Оптимальною для рослини є температура у межах від +16 до +21 градуса за Цельсієм. При більш високих температурах необхідно зробити повітря більш вологим. У теплу пору року слід час від часу виносити рослину на вулицю подихати свіжим повітрям. А взимку – частіше провітрювати приміщення.

Яскравість освітлення не дуже принципова для циперус. В домашніх умовах він може зростати і при слабкому освітленні, але розвиватися при цьому буде дещо повільніше. Краще помістити квітка на підвіконні, який виходить на захід або схід. Влітку рослину необхідно уберігати від яскравого світла, щоб уникнути опіку листя. А взимку квітка потребує додатковому освітленні.

Вологе середовище циперус необхідна, тому догляд обов'язково повинен включати ретельний полив. Коріння рослини повинні постійно перебувати у добре зволоженому грунті. Повне висихання грунту неприпустимо. Полив здійснюється тільки відстояною водою.

Кімнатна рослина циперус Краще помістити циперус на підвіконні, який виходить на захід або схід

Якщо у циперус почали засихати листя на кінцях, це свідчить про недостатній вологості ґрунту і повітря.

Родючий грунт, що має слабку кислотність – ідеальний грунт для циперус. Обов'язково необхідно додати в горщик натуральний компонент, який буде утримувати вологу.

Підгодовувати циперус необхідно раз в 2 тижні. Пересаджувати квітку можна в будь-який час року, але краще здійснювати цей процес ранньою весною. Пересадка рослини здійснюється методом перевалки – кореневий кому переміщується в нове кашпо разом з грудками грунту. Потім земля поступово досипається до необхідної висоти.

У циперус прекрасно розвинені захисні функції. Шкідники йому практично не страшні. При пересушенном повітрі квітка можуть атакувати павутинні кліщі. З інших шкідників найбільшу загрозу для рослини представляють білокрилки, щитівки і борошнисті черв'яки.

Ефективно захистити рослину від шкідників можна за допомогою мильного розчину. Його слід нанести на стебло і листки. Для обприскування можна використовувати розчин «Актеллика».

Для розмноження циперус можна використовувати насіння, листові розетки, верхівкові живці.

Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: