» » Фасад будинку: від утеплення до освітлення

Фасад будинку: від утеплення до освітлення

Процес утеплення фасаду будинку

Для зниження втрат тепла, зменшення споживання електроенергії, фасад будинку можна утеплити різними теплоізоляційними матеріалами, представленими на будівельному ринку. Для утеплення різних видів фасадів слід вибирати різні способи утеплення. Безумовні переваги має утеплений будинок:

 • зниження витрат на систему опалення;
 • антибактеріальне покриття;
 • збільшення терміну служби фасаду;
 • поліпшення звукоізоляції;
 • величезні дизайнерські можливості.

Список переваг можна продовжити, витрачені кошти на утеплення принесуть велику економію.

Мінеральна вата Мінеральна вата має волокнисту структуру, що надає матеріалу тепло - і звукоізоляційні якості

Способи утеплення фасаду будинку

 1. Мінеральна вата має волокнисту структуру, що надає матеріалу тепло - і звукоізоляційні якості. Основною областю застосування мінеральної вати є будівництво, де її використовують як теплоізоляційний матеріал. Мінеральну вату випускають у вигляді матів без наповнювачів, плит зі зв'язуючим матеріалом. Для теплоізоляції фасадів застосовуються тверді і напівтверді плити з мінеральної вати.
 2. Пінополістирол проводиться шляхом спінювання матеріалу гарячими парами низькокиплячих рідин. Отримані при цьому гранули спаюються між собою і можна формувати виріб. Використовують переважно у утеплення багатоквартирних будинків. Матеріал легко обробляти, не гниє, легкий.
 3. Рідкі утеплювачі являють собою скляні або керамічні мікрокапсули, наповнені повітрям. По консистенції нагадує щільну фарбу. На стіни наносять рідкий утеплювач кілька разів. Володіє чудовими теплоізоляційними якостями.
 4. Легкі та важкі штукатурні системи утеплення є багатошаровими конструкціями, які виконані з полимерцементного клею, оздоблювального і теплоізоляційного шару. Відмінність легкої штукатурної системи від важкої полягає в товщині ізоляційних шарів. Крім утеплення, обробка стін штукатуркою дозволяє втілити будь-які дизайнерські рішення для прикраси фасаду будинку фото приватних будівель.
 5. Колодцевая кладка — конструкція, що складається з трьох шарів. Складається з двох стін, між якими знаходиться утеплювач.
 6. Утеплення фасадів вентильованими системами. Вентильований фасад складається з облицювальних матеріалів, що кріпляться на оцинкований каркас до стіни з вентиляційним зазором. Додатковим утеплювачем зможе служити мінеральна вата, яка кріпиться до фасаду тарілчастими дюбелями і покривається пароизолятор. Вентиляційна система зберігає тепло, виключає появу вогкості в будинку.
Пінополістирол Пінополістирол легко обробляти, не гниє, легкий

Утеплення фасадів багатоквартирних будинків

утеплюють Фасади для того, щоб знизити теплопровідність стін, знизити корозію стін, яка походить від впливу перепадів температурних режимів. Для утеплення будівлі використовують вентиляційні навісні системи, які застосовують облицювання (сайдинг, керамограніт, профнастил), теплоізоляцію. В якості утеплення використовують мокрі фасадні системи, що складаються з теплоізоляційних плит, клейового розчину і штукатурки. В обох випадках теплоізоляційним матеріалом може служити пінополістирол, мінеральна вата (скловолокно, базальтова вата). Найчастіше виконують теплоізоляцію методом «мокрий» фасад. Монтаж починають із закладення стиків між панелей, очищення фасаду від бруду. Потім стіни будівлі грунтують. На наступному етапі закріплюють утеплювач за допомогою клею, щільно його притискають до фасаду. Після цього забивають зонтичні дюбеля. Далі укладається захисний шар — утеплювач армується армованою сіткою. Після цього стіни грунтують і покривають декоративною штукатуркою. Такий спосіб теплоізоляції сприяє зниженню енергетичних витрат на 50%, покращує звукоізоляційні якості будівлі.

Утеплення фасадів багатоквартирних будинків Утеплюють фасади для того, щоб знизити теплопровідність стін, знизити корозію стін

Утеплення фасаду будинку пінопластом

Використання пінопласту (пінополістирол) для утеплення фасадів є самим бюджетним варіантом. Існує два види пінопласту: суспензійний безпресовим (ПСБ), екструдований (ЕПС). Вони відрізняються технологією виробництва. Спочатку стіни грунтують, вирівнюють чорнової штукатуркою, а потім починають клеїти пінопластові плити. Для кріплення пінопласту на стіни використовують зонтичні дюбеля. Починати укладати плити треба знизу в шаховому порядку поступово просуваючись вгору. Потім розрізають армуючу сітку і, починаючи зверху, закріплюють її за допомогою цементної штукатурки. Після того, як штукатурка висохне треба нанести фінішний шар товщиною не менше п'яти сантиметрів, затерти. Бажано нанести декоративну штукатурку для більшого захисту обробки.

Утеплення фасаду будинку пінопластом Використання пінопласту для утеплення фасадів є самим бюджетним варіантом

Утеплення фасаду будинку штукатуркою: фото

Для утеплення фасаду можна скористатися штукатуркою для фасадних робіт. Метод зарекомендував себе як один з кращих способів по обробці та утепленню фасаду будинку. Для «мокрого» способу необхідні якісні матеріали і грамотна технологія. Щоб розпочати роботу, треба вибрати утеплювач, який буде кріпитися безпосередньо на стіну. Найбільш часто використовуваними є плити з пінопласту або мінеральної вати. Якщо вибирати мінвату, то для мокрої штукатурки більше підійдуть базальтові двошарові плити з високою щільністю. Недоліком пінопласту в тому, що він добре горить і не так довговічний, як мінеральна вата. Перевага в тому, що він вологостійкий, має хороші теплоізоляційні характеристики, просто використовувати для монтажу.

Штукатуркою для фасадних робіт можна працювати тільки при певних температурних умовах — до + 25°С, але не нижче +15°С. Для початку треба провести підготовчі процедури:

 • очистити стіни від бруду, вимити;
 • зашпаклювати тріщини і вирівняти стіни;
 • прогрунтувати.

Після першого етапу підготовки, треба почати монтаж вибраного утеплювача.

Утеплювач треба клеїти, починаючи з цоколя. Укладати плити слід горизонтально, уникаючи вертикальних швів. Клеїти на кутах необхідно з незначним нахлестом. Для подвійного кріплення використовуються клей і зонтичні дюбелі. Як тільки клей висохне, можна почати армування утеплювача спеціальною сіткою зі скловолокна. Обклеювання починають з кута, вікон і дверей, потім переходять на армування стін. Після того як висохне цементна штукатурка, закріплює армована сітка фасад покривають декоративною штукатуркою. Штукатурки випускаються гладкі, з різною структурою нанесення. Можуть бути кольорові. Під кожен тип штукатурки необхідно підбирати матеріали, які використовуються для зовнішніх робіт. Перед фінішним покриттям штукатуркою, слід прогрунтувати всі стіни. Переваги використання фасадної штукатурки, застосовуваної в «мокрому» способі нанесення полягають у тому, що окрім утеплення стін будівлі одночасно отримуємо прикрашення зовнішнього вигляду фасаду будинку.

Утеплення фасаду будинку штукатуркою Штукатуркою для фасадних робіт можна працювати тільки при певних температурних умовах

Вибір фасадної штукатурки для утеплення:

 • стійкі до механічних пошкоджень акрилові штукатурки просто нанести на стіни. Вони мають широкий спектр кольорів, швидко сохнуть. Але їх не рекомендується застосовувати для стін з мінеральною ватою. Фарби стають блідіше під впливом сонячних променів;
 • мінеральні штукатурки на основі цементу перед нанесенням розводять водою. Досить довговічні, швидко сохнуть. Якщо їх не фарбувати, вони швидко забруднюються, колірних відтінків дуже мало;
 • силіконові штукатурки мають широкий колірний спектр, володіють властивістю самоочищення, легко наносити на стіни. Кольори не вицвітають на сонці;
 • силікатні штукатурки багатий колірний ряд, стійкі до механічного та хімічного впливу, мають антибактеріальні властивості.

Можна нанести на стіни гладку штукатурку і пофарбувати її, а можна вибрати штукатурку з рельєфним нанесенням.

Освітлення фасаду будинку

Дизайнери все частіше використовують архітектурне освітлення фасаду будівель. Це дозволяє підкреслити особливості обробки будови. Крім краси освітлення фасаду варто задуматися про функціональність і комфорт. При виборі освітлення треба продумати розташування освітлювальних приладів, їх потужності.

Освітлення фасаду будинку Дизайнери все частіше використовують архітектурне освітлення фасаду будівель
 1. Для створення заливаючого світла використовують великі прожектори.
 2. Для спрямованого освітлення застосовують маленькі прилади, встановлені на опори.
 3. Для виділення рельєфу будівлі застосовують локальну підсвічування, встановлену на фасаді.
 4. Приховане підсвічування буває трьох типів: силуетна, контурна, цветодинамичная.

Правильна розстановка освітлювальних приладів для освітлення фасаду створюють комфортне пересування в темряві, підкреслити красу і особливості будови. Є кілька варіантів для світлового дизайну даного напрямку:

 • можна розмістити навколо будівлі потужні прожектори, спрямовані на фасад;
 • розмістити точкові невеликі прилади типу даун-лайт, розташовані на самому фасаді;
 • для виділення окремих елементів фасаду можна використовувати світлодіоди спрямованого світла з лампами галогеновими. З їх допомогою можна створити красиві ефекти, змінюючи кут і напрямку променя;
 • декоративні ліхтарики красиво виглядають, якщо їх розташувати перед будинком.
Освітлення фасаду будинку дизайнерами Правильна розстановка освітлювальних приладів для освітлення фасаду створюють комфортне пересування в темряві

При виборі світильників для освітлення фасаду та ділянки слід дотримуватися певного стилю, який присутній в архітектурі будівлі. Необхідно враховувати дизайн освітлювальних приладів не тільки в темний час доби, але і при світлі дня. Не варто забувати про норми споживання енергії. Архітектурне освітлення повинно бути зручним у використанні. Можна розділити підсвічування на кілька секторів. Для того щоб вибрати обладнання, треба вирішити, які типи ламп для освітлення, якого об'єкта вони будуть призначені. Яке кріплення буде відповідати осветительному приладу, звернути увагу на технічні характеристики, строк служби, безпеку, вологонепроникність, захищеність від пилу. При виборі освітлення фасадів будівлі можна вибрати галогенові лампи, так як вони мають високий термін служби, або світлодіодні лампи.

Що треба знати при проектуванні освітлення:

 • краще використовувати прилади для освітлення в алюмінієвих корпусах;
 • діодного освітлення повинно бути запитано від трансформатора;
 • рельєф будівлі виглядає ефектніше, якщо його підсвічувати знизу;
 • непогано використовувати світильники з акрилу.
Освітлення заміського будинку Краще використовувати прилади для освітлення в алюмінієвих корпусах

Головне пам'ятати, що у всьому, навіть у висвітленні заміського будинку, потрібна розумна міра.

Професійно спроектовані системи освітлення та утеплення фасаду будинку вирішують безліч проблем, пов'язаних з проживанням в заміському будинку. Утеплені стіни вирішать проблему з витратами на опалення, допоможуть постійно підтримувати потрібну температуру і вологість в житловому приміщенні. За рахунок сучасного монтажного обладнання та матеріалів зберігати площа будинку. При правильно зроблених акценти в системі освітлення фасаду, будинок буде виглядати стильно.

Фото 31: Фото 30: Фото 29: Фото 28: Фото 27: Фото 26: Фото 25: Фото 24: Фото 23: Фото 22: Фото 21: Фото 20: Фото 19: Фото 18: Фото 17: Фото 16: Фото 15: Фото 14: Фото 13: Фото 12: Фото 11:
1-03-2018, 15:03
294 просмотров