» » Хойя восковий плющ в домашніх умовах з фото і описами

Хойя восковий плющ в домашніх умовах з фото і описамиhojja voskovoj pljushh (12)

Дивна рослина не схоже ні на одну з кімнатних ліан, та ще й з загадкою, на яку люди за весь час знайомства з хойєю так і не знайшли чіткої відповіді. Така презентація тільки підсилює інтерес до рослини і змушує ще більшу кількість квітникарів заводити його у себе вдома, незважаючи на погані прикмети. А їм збуватися і необов'язково, оскільки побутує інша думка: рослина здатна втихомирювати заздрість і знімати гнітюче відчуття образи. Яка ж з прикмет працює? Що собою в енергетичному плані являє хойя восковий плющ, чи можна тримати вдома це рослина?

Хойя чудове рослина

Незважаючи на унікальну красу ліани, більшість шанувальників кімнатного озеленення від гріха подалі забирають хойю в офіси і тільки на роботі насолоджуються її «компанією». Чи праві вони?

Хто складає легенди для рослин?

Здавна восковий плющ недолюблювали всі жінки – рослина вважали мужегоном і при його появі в будинку пророкували дружині розлучення з чоловіком, а матері – з дорослими синами.

Царівна серед ліан

Якщо не брати до уваги сумні і відверто негативні історії, псують репутацію рослини, а звернутися до ботанічного опису хойі, то можна зробити оптимістичний висновок: хойя восковий плющ дуже гідна мешканка будь-якої кімнати, здатна надати краси і затишку, як офісному кабінету, так і вітальні або спальні.

Рослина відноситься до вічнозеленим витким ліанах родини ластівневих, в умовах кімнатного вирощування досягає 6 метрів, головною прикрасою рослини служать його суцвіття.

Царівна серед ліан

Цвісти хойя може і півроку (це залежить від умов догляду), викидаючи «парасольки» з кількістю квіток 20 і більше. Рожеві суцвіття дуже нагадують штучні букетики, залиті воском, звідси і назва рослини. Але «штучні» вони тільки з вигляду: запах і нектар у них цілком натуральні.

Ліану не рекомендують тримати в житлових приміщеннях ще і із-за яскраво вираженого аромату, який цілком може викликати у людей алергічні реакції.

Як посадити ліану і доглядати за нею

Восковий плющ, фото якого заворожило не одного шанувальника «домашніх джунглів», – рослина абсолютно невибаглива, але деякі умови догляду необхідно дотримуватися, інакше ви не досягнете від свого вихованця ні краси, ні цвітіння.

  1. Посадка
  • Вибирайте для хойі не надто простору ємність, інакше всі сили рослина буде віддавати на розвиток кореневої системи.
  • Грунт для рослини повинна складатися з рівних частин дернової землі, перегною, листової землі і піску.
  • На дні ємності обов'язковий дренажний шар (керамзит, черепки)
  • Пересаджувати молоденьку хойю необхідно щорічно навесні, старшу – раз у три роки.
  • Для пересадки, підросла ліани, беріть новий горщик, а не «секонд-хенд» після якоїсь рослини.

  1. Догляд
  • Плющ хойя – рослини світлолюбна, але попадання прямих сонячних променів на листя вкрай небажано – пожовкнуть; оптимальне місце для хойі – підвіконня західних і східних вікнах.
  • Рясний полив ліани проводять влітку (як раз в цей період вона починає і цвітіння) і періодично обприскують водою, зменшують кількість поливу в зимові місяці. Сама по собі рослина непогано справляється з недоліків вологи, так що не турбуйтеся, якщо виїхали або забули полити свого «вихованця».
  • Хойя – рослина, що потребує купанні, звичайні збризкування з пульверизатора її не завжди влаштовують. Купають ліану у теплій воді (до 40 градусів). Для цього у відро наливається вода і підігрівається. Води повинно бути стільки, щоб до неї від верхнього краю горщика було близько третини довжини судини. Так залишаємо все на пару годин. Після чого рясно змочують сама рослина, обтираем горщик і ставимо на місце.
Фото 8: Фото 1: Фото 2: Фото 3: Фото 4:' aria-describedby='gallery-1-35314 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 9: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Плющ хойя рожевий Фото 25: Хойя чудове рослина Фото 26: Фото 27: Царівна серед ліан Фото 28: Фото 29: Фото 30:
3-03-2018, 19:36
276 просмотров