Квітка берізка лікувальні властивостіКрасивий вьенок

Квітка берізка можна часто побачити в наших широтах. Воно дуже невибаглива і добре приживається. Це рослина являє собою ліану. За різними оцінками становлять від 160 до 250 видів цієї трави. Вона має дуже багато назв. Найпоширеніші серед них це берізка, повитиця, мигдальний трава і так далі. Часто рослина зустрічається серед посівів зернових, заплітаючи стебла і нагинаючи до землі колоски. Також його вирубують при прополювання городів, тому що багато видів прийнято вважати бур'яном. Але в наш час березка (фото), використовують як декоративне рослина для прикраси балконів, садів, з його допомогою також споруджують живоплоти.

Чарівний берізка Берізка дуже невибаглива рослина і добре приживається

Загальні відомості про в'юнку

Стебла в'юнка ростуть дуже швидко і досягають довжини до трьох або чотирьох метрів. Зустрічаються рослини з прямостоячими стеблами, але найчастіше берізка стелиться по землі або обплітає зустрічаються перешкоди. Листочки мають зелений колір, але різні відтінки, залежно від виду. Також розрізняються за формою. Вони бувають овальної форми, у вигляді сердечка, а також стрілоподібні. Їх краї можуть бути рівними або мати зубчики. Ростуть вони не на самому стеблі, а на тоненькому черешку.

Вьюнки мають квіточки своєрідної форми. Їх можна порівняти з лійкою або з дзвіночком. З'являються вони в точці виходу черешків листя зі стебла. При цьому з однієї пазухи може виходити один квітконіс, а може, суцвіття з двох або трьох квіток. Квітконоси, тобто стебельця, на яких росте сам квітка дуже тоненькі і довгі.

Квітка берізка розкривається, як тільки перші сонячні промені торкнутися рослини, та на протязі всього дня повертає за сонцем свої квіти. Вони мають дуже велику колірну гамму. Польове рослина має білий з рожевим відтінком дзвіночок і ледь чутний аромат. Декоративні квіти бувають білими і насичено-рожевими, зустрічаються блакитні і бузкові вьюнки, сині і червоні. Крім того, можна зустріти багато сортів з двоколірними і трибарвними квітами.

Плодоносить берізка ближче до осені. На стеблі з'являється коробочка, в якій розташовуються кілька великих коричневих насіння, зберігали можливість сходити на протязі 2-3 років.

Квітка берізка Плодоносить берізка ближче до осені

В'юнка польового можна зустріти на узбіччях доріг, багато його на луках, оскільки там завжди сонячно, також він зустрічається на березі річок і озер. Але найчастіше це рослина приживається на полях, в садах і на городах.

Лікувальні властивості в'юнка

Традиційна медицина не використовує берізка, як засіб для лікування. Але в народі не забувають про позитивний вплив його на організм, і рослина займає своє місце в лікуванні багатьох недуг. Сік квітів берізки дає позитивний результат при обробці ран. Корінь берізки застосовують для виготовлення проносних настоянок. Відвари з рослини надають позитивний вплив на роботу жовчного міхура, сечовивідних органів. Також сприяють зниженню кров'яного тиску.

Білий берізка За різними оцінками становлять від 160 до 250 видів в'юнка

Для лікувальних цілей краще використовувати свежесобранное рослина. В ньому зберігається весь хімічний склад речовин, що входить в траву. Найбільш ефективно рослина, зібране під час цвітіння. Берізка – рослина придатне для виробництва настойок, настоїв, відварів і порошків.

Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: