Чим відмити клей від скотча з гладкою поверхні, м'яких меблів, одягуЧистка вікна від слідів скотчу

Немає, мабуть, людини, яка не задавався б питанням, чим відмити клей від скотчу.

Ще на початку минулого століття винахідливий американець Річард Дрю запропонував співгромадянам диво-стрічку – скотч. Тоді він і не підозрював, що його винахід буде неймовірно популярним. З його допомогою лагодять і склеюють все на світі – від розірваної банкноти до скла машини. Умільці заклеюють їм вікна, фіксують дверцят меблів і частини побутової техніки при перевезенні. Такі заходи, звичайно, тимчасові. Але ось місія виконана, скотч сумлінно відслужив і його видаляють. І тут з'ясовується один неприємний нюанс: від нього залишаються досить помітні сліди, причому з часом вони стають помітнішими, оскільки на усталені залишки клею чіпляється пил і бруд. Нікому не хочеться після переїзду бачити на полірованих дверцятах шафи неакуратні смуги, на вікнах — брудні сліди, на блискучому пластиці новенького холодильника — липкі сірі патьоки. Що ж, будемо очищати речі від слідів, залишених скотчем.

Трохи про спеціальні засоби

Необхідність у підборі очисника виникає, якщо скотч використовувався у величезних кількостях, коли для фіксації доводилося обмотувати що у кілька шарів. Найчастіше подібне відбувається при переїзді. Перед тим як намотати кілька обертів прозорої стрічки на шафу, крісло, комп'ютер або холодильник, непогано було б подумати про те, чим можна відмити клей від скотча з них без сліду і без шкоди для самих речей.

Scotch Remover - популярний засіб для видалення слідів від наклейок, скотчу і просто клею Scotch Remover — популярний засіб для видалення слідів від наклейок, скотчу і просто клею

Хімічна промисловість завбачливо випустила засоби, які допомагають вирішити цю проблему. Найпопулярнішим довгі роки залишаються кошти для видалення слідів від наклейок, скотчу і просто клею Формула Х5, HG і Scotch Remover. Це досить ефективні і однаково безпечні для поверхонь склади, не залишають слідів, не мають неприємного запаху їдкого.

Можна спробувати універсальні засоби NOVO PEN-OFF, універсальний технічний аерозоль WD-40 або Duty Scotch від Dr.Schnell. Але це агресивна хімія, тому спочатку обов'язково проводять тест на вплив, зробити це треба на непомітній ділянці поверхні. І тільки після цього починають атаку на непривабливі сліди.

Очистимо сліди тим, що завжди під рукою

Увага! Свіжі сліди очистити на порядок легше, ніж застарілі.

Клейкий склад скотчу ще не встигає проникнути глибоко і засохнути, тому легко знімається самим класичним способом, під назвою «клин клином». Прямо на клейкі плями прикладають новий скотч, після чого різкими рухами відривають. Новий скотч легко забере з собою і залишки старого.

Масло розм'якшує старий клей, після чого його легко видалити Масло розм'якшує старий клей, після чого його легко видалити

Невтомні народні дослідники виявили декілька оригінальних способів прибрати сліди скотча:

  1. Масляний. Береться будь-яке масло (можна навіть взяти майонез!), його наносять на сліди і залишають на деякий час. Масло розм'якшить старий клей, що дозволить легко прибрати його звичайної микрофибровой серветкою. Найкраще з цим завданням справляється ефірне масло. Спосіб хороший для дерев'яних поверхонь. Тільки не забувайте надлишок олії прибрати теплою мильною водою.
  2. Фізичний: видалення лезом чи гумкою. Це потребує досить багато часу, акуратності, обережності і непоганий фізичної підготовки. Підійде для пластику або металу. Попередньо краще розм'якшити сліди тим же маслом або водою. Лезо зішкрябає застарілі сліди, змушуючи скотч збиратися в липкі грудочки. Їх легко зняти серветкою. Ластик діє приблизно так само, тільки для поверхні він набагато безпечніший. А можна скористатися дрилем з гумовою насадкою, процес значно полегшується.
  3. Хімічний. Використовуємо ацетон (рідина для зняття лаку), уайт-спірит, бензин для запальничок. Увага: ці пахучі і агресивні рідини здатні розчинити не тільки скотч, але і покриття поверхні. Тому застосовуйте їх обережно, попередньо випробувавши на маленькій ділянці. Після очищення місце обробки слід добре промити теплою мильною водою (можна додати засіб для миття посуду), витерти насухо і добре провітрити приміщення.
  4. Кухонний. Тут знадобиться звичайна харчова сода. Вона першою приходить на розум, якщо потрібно знайти, чим відмити клей від скотча з пластику побутової техніки, але краще справляється зі свіжими слідами. Соду злегка змочують гарячою водою, розмішуючи кашку, потім губкою наносять на клейові сліди. Варильні панелі плит краще очищати відповідним миючим порошком.
  5. Термальний. Такий спосіб підійде, якщо скотч «укорінився» на поверхні, якій не страшно сильне нагрівання. Береться звичайний фен, включається на максимальний нагрів, струмінь направляють на пристав скотч. Після цього прибрати його можна теплою мильною водою і серветкою. Деякі успішно застосовують пароочищувачі або використовують подібну функцію, передбачену в побутовому прасці.

Скло вимагає особливого підходу

Скотчем частенько заклеюють щілини на вікнах на зиму. Але ось настала весна, скотч більше не потрібно. А весняне сонечко висвітило неминучу проблему, і знову доводиться гадати, чим відмити клей від скотчу зі скла. На допомогу прийде саме доступне засіб: склоочисник. Не шкодуючи, нанесіть його на проблемне місце, дайте йому час подіяти і м'яким папером (підійдуть паперові серветки та рушники) видаліть скотч.

Для скла підійде і хімічний спосіб. Ганчірочку або серветку просочують ацетоном, уайт-спіритом або бензином для запальничок. Протирають забруднене скло, після чого вікно миють звичним способом.

Скотч на м'яких меблів

Хімічний метод очищення дуже ефективний, але загрожує неприємностями — можуть залишитися плями, якщо упустити момент. Та й оббивка просочиться їдким запахом дуже надовго. Тому краще використовувати термальний метод (нагрів феном) або спробувати попрацювати з маслом. Правда, потім необхідно акуратно видалити вже сама олія мильним розчином і ганчіркою.

Для видалення слідів скотча з м'яких меблів використовують фен Для видалення слідів скотча з м'яких меблів використовують фен

Порада! Найкраще використовувати ефірна олія для очищення м'яких меблів.

Воно позбавить скотч клеючих властивостей, тому його слід легко віддалиться серветкою. При цьому залишки самого масла просто зникають, не впливаючи на нюх.

Після ремонту

Одна з різновидів скотча – малярний – охоче використовується при ремонтних і будівельних роботах. Він допомагає легко розмежувати фарбується ділянки, створивши чітку графічну лінію. Але частенько потім власника відремонтованих приміщень ламають голову, чим відмити клей від малярного скотча. Адже він так само в'їдливий, як будь-який інший, але його сліди кидаються в очі сильніше. Це той випадок, коли варто попрацювати гумкою або лезом. Після цього очищене місце протирають трохи вологою серветкою і просушують. Не кожна фарба прихильна до великої кількості води, тому спочатку перевіряємо це на маленькій ділянці. Якщо розлучень не залишиться, сміливо приступайте до видалення непривабливих слідів малярного скотча.

Але сучасна хімічна промисловість серед засобів для ремонту давно випускає і фарби, якими не страшні хімічні методи. Уайт-спірит допоможе позбутися від залишків клейового покриття малярного скотча, але не забувайте потім гарненько провітрити приміщення.

Сліди від малярного скотча видаляють лезом Сліди від малярного скотча видаляють лезом

Якщо постраждала одяг

Застосовують хімічний спосіб. На всякий випадок вивчіть етикетки, щоб дізнатися, яка хімічна речовина може нашкодити тканини. Тампоном наносять засіб на забруднення раз за разом до повного очищення. Після цього одяг перуть, додаючи трохи кондиціонера до звичайного миючого засобу, щоб напевно позбавитися від запаху.

Олія не варто використовувати, навряд чи це сподобається одязі (навіть ефірне). Особлива увага — одязі з делікатних тканин.

Порада! Серйозну хімію краще не використовувати, розумніше прикласти більше зусилля і спробувати очистити одяг мильним розчином.

Попередньо багато радять прогріти старий скотч феном, щоб він легше «здавав свої позиції». Іноді допомагає гарячий пар (така функція є в багатьох сучасних прасках). Виріб обробляють вологим гарячим струменем, розм'якшуючи скотч і поступово видаляючи його. При цьому відстань від оброблюваної поверхні до праски має бути мінімальним.

Очистити одяг від слідів скотчу краще мильним розчином Очистити одяг від слідів скотчу краще мильним розчином

Як бачимо, способів позбавитися від липкого неподобства досить багато, головне — не упустити момент і розібратися з проблемою, поки скотч не в'ївся грунтовно. Та й краще все-таки мати в будинку давно і добре відомий засіб, яке так і називається: «засіб для видалення скотча і етикеток». Тоді більшість проблем з непривабливими липкими слідами буде вирішуватися легко і елегантно, будинок приємно радувати акуратністю, а ваша репутація відмінних господарів буде абсолютно незаплямованою.