Підживлення томатів під час цвітіння і плодоношення: звичайна і позакореневеКожен садівник хоче виростити на своїй ділянці хороший урожай. Щоб зібрати багато овочів, потрібно добре продумати те, в який грунт буде проводитися висадка, де краще всього помістити грядки на ділянці, як буде відбуватися догляд та підживлення.

155937_575a700e379bf575a700e379f9Помідори є дуже популярною культурою у городників. А знаючи, як їх ефективніше удобрювати, можна домогтися їх кращого розвитку і зростання. Ця рослина має унікальну здатність отримувати максимальну кількість корисних мікроелементів, тому підживлення томатів під час плодоношення і цвітіння є обов'язковою.

Коли встановлений відповідний температурний режим і дотримана потрібна вологість і освітленість в теплиці, важливо не упустити те, що помідори потребують додаткового харчування, без якого кущі перестають рости, погано утворяться зав'язі і збільшується час дозрівання.

Важливо враховувати, що в період плодоношення і під час цвітіння, рослині потрібні різні види корисних речовин.

Добриво в період цвітіння

В період цвітіння помідори найбільше відчувають нестачу в калії і фосфор. А ось надходження азотної підгодівлі потрібно практично виключити. Правильне харчування в цей відрізок забезпечить появу хорошою зав'язі.

Підживлення томатів під час цвітіння найбільш ефективна наступними способами:

  1. chem-podkormit-v-teplitse-pomidoryКоли тільки почали з'являтися бутони і розпускатися перші квіти, потрібно провести дріжджову підгодівлю. Столову ложку сухих дріжджів розведіть в десяти літрах води, всипте три ложки цукру і залиште на пару годин. Розбавте водою (1 до 10-ти) і поливайте кущі під корінь. Одночасно з такою підгодівлею потрібно вносити і золу.
  2. Позакореневе підживлення помідорів на молоці проводиться для рясного утворення зав'язей. У чотирьох літрах води розчинити 15 крапель йоду і влити один літр молока. Обприскувати рослини вранці і ввечері, не даючи розчину стікати з листочків. Таке добриво буде ще й ефективно боротися з появою фітофтори.
  3. Дуже ефективним засобом з агрохімії є суперфосфат. Дві столові ложки добрива розводять в літрі гарячої води і залишають на 12 годин. Розчин розводиться водою (1:10), і помідори їм найкраще обприскувати ввечері.
  4. Один раз до періоду плодоношення томати можна обробити борною кислотою – 5 гр. на 10 літрів води.

Підживлення під час плодоношення

Коли настає період плодоношення, підживлення помідорів потрібна для швидкості дозрівання та поліпшення смаку плодів. Щоб томати дали рясний урожай можна використовувати наступні підживлення:

  1. Приготувати розчин в десяти літрах води з їдальні ложки нітрофоски і однієї чайної ложки гумату натрію (сухого).
  2. 10л води розчинити дві столові ложки суперфосфату і ложку гумату натрію (рідкого). Як і попередній, цей розчин потрібно лити під корінь куща (5 літрів на квадратний метр)
  3. Хорошим засобом в період плодоношення є суміш з мінеральних і органічних добрив. Потрібно у відрі води літр гною, всипати комплексне мінеральне добриво (одну столову ложку) і ввести один грам мідного купоросу або марганцю. Поливати під корінь з розрахунку – півтора літра під кущ.

Важливим аспектом для нормального росту й розвитку помідорів, крім правильної підживлення, є полив. Якщо в період цвітіння і плодоношення рослина буде відчувати або нестача, або надлишок вологи, то ніякі добрива не врятують від пустоцвіту і скидання зав'язей.

  • podkormka-pomidorovКоли на кущах стали утворюватися бутони, то зволожувати грунт потрібно раз на тиждень до п'яти літрів під кожну рослину. Регулярно Поливайте і не допускайте застою води.
  • Під час безпосередньо плодоношення томатам потрібен полив частіше – 2 рази в тиждень. Але знижується об'єм води – від літра до трьох, враховуючи температуру повітря.

Слідкуйте за тим, яка вологість грунту. Якщо полив дуже рясний, то це призведе до гниття кореневої системи, а якщо рідини недостатньо, то помідори можуть ослабнути і захворіє.

Позакореневе підживлення і внесення добрив у грунт є важливим етапом в період цвітіння і плодоношення томатів. Правильне доглядання за рослинами на ваших грядках не пройде даром, і ви отримаєте гідний урожай соковитих стиглих помідорів.