Паркан з обапола своїми руками: як побудувати, скільки коштує, варіанти, фотоСтворити своїми руками мріє кожен власник приватного будинку. Але що робити, якщо бюджет обмежений? Тоді на допомогу приходить обапіл. Що це за матеріал? Як побудувати паркан?

Обапіл як матеріал для огорожі

Матеріал часто використовується для опалення приватних будинків, але ніщо не заважає створити з нього красивий паркан.

Обапіл – популярний, відшукати його не складе великої праці (є на будь пилорамі).

Переваги та недоліки

Переваги полягають в наступному:

 • масивна огорожа - висока надійність;
 • за правильної обробки, огорожа володіє довгим терміном експлуатації (мінімум 15 років);
 • простота установки. Створити паркан з обапола своїми руками під силу кожному власнику приватного будинку;
 • гарний вигляд. Досить трохи пофантазувати - вийти даний дизайнерське рішення;
 • екологія. Паркани не токсичні, позитивно впливають на оточуючих його громадян;
 • паркан не цікавий вандалам – його не можна здати на метал, або ж продати.

Недоліки:

 • потреба у великій кількості матеріалу (горбиль ніколи не буває однакової форми, тому можлива потреба в його підборі);
 • матеріал після установки декілька разів обробляють захисними засобами, інакше термін експлуатації буде недовгим (3-5 років);
 • попередня підготовка смуг з обапола проводитися виключно вручну, а це трудомісткий процес.

Інструкція

Перш ніж зрозуміти, як зробити паркан з обапола своїми руками, необхідно підготувати перелік інструментів:

 • матеріал в необхідній кількості (залежить від площі);
 • опорні стовпи. Багато експертів в цій галузі рекомендують використовувати виключно дерев'яні опори, оскільки однорідний матеріал краще всього стикуються між собою. Але при бажанні можна використовувати, звичайно: швелера, бетонні опори, навіть викладені з каменю;
 • дерев'яні лаги;
 • шліфувальну машинку;
 • лопату, сокиру;
 • витратний матеріал: саморізи, цвяхи.

Монтаж огорожі з обапола

Огорожу з обапола встановлюється в кілька етапів, а саме:

 1. Підготовка необхідно матеріалу.
 2. Розмітка території, на якій буде встановлено паркан.
 3. Монтаж опорних стовпів.
 4. Установка лад і самого обапола.

Підготовка необхідного матеріалу

Спочатку обапіл слід підготувати. Робиться наступним чином:

 1. Знімається з усіх планок кора.
 2. Оброблені планки просушуються на сонці (в залежності від температури повітря, це може зайняти до 3 днів).
 3. Після ошкурювання (додання красивого вигляду).
 4. Підготовлений матеріал обробляється антисептиком від різних шкідників.
 5. Наостанок матеріал потрібно покрити на вибір: оліфою, лаком. Це послужить надійним захистом від температурного впливу.

Розмітка території для майбутньої установки

Розмітка здійснюється з допомогою звичайного шнура, кілочок. Завдяки їм слід відзначити майбутні місця для установки опорних стовпів.

через те, що паркан з такого матеріалу досить масивний, необхідно дотримуватись відстані між стовпами приблизно в 2 метри. Допускається менше відстань, але ні в якому разі не більше, оскільки його може просто "завалити".

В місцях, де будуть встановлені опорні стовпи, рекомендується робити ями для подальшої установки глибиною приблизно 70 сантиметрів.

Монтаж опорних стовпів

В залежності від того, які опорні стовпи обрані, визначається вид монтажу:

 • дерев'яні опори. Перед установкою, необхідно попередньо обробити захисними сумішами, які купуються в будівельних магазинах (ціна 200 рублів). Частина опори, занурюється в грунт, обмотується в руберойд. Після цього, опори встановлюють у вертикальному положенні, а після трамбується бита цегла, будівельне сміття;
 • якщо говорити про бетонних опорах, достатньо просто встановити у вертикальному положенні, а після утрамбувати будівельним сміттям, щебенем, битою цеглою. Опора повинна надійно закріплюватися в грунті. Заливати розчином (цемент + щебінь);
 • при використанні металевих труб або швелерів яма повинна бути попередньо засипана складом з піску, щебеню. Компоненти перемішуються, утрамбовували в ямі, встановлюється опора, заливається цементним розчином в пропорціях 1:3 (цемент/пісок);
 • при формуванні кам'яної опори, спочатку робиться фундамент. Для цього виривається яма глибиною до 50 см, а після заповнюється цементним розчином упереміш з щебенем. Поле того, як розчин застигне, робиться цегляна кладка.

Установка лад і обапола

У разі якщо паркан буде включати в себе вертикальне розташування дощок – лаги встановлюються в горизонтальному положенні. Перед монтажем лаги повинні бути попередньо оброблені розчином для захисту від шкідників, температурних впливів, а потім кріпляться саморізами до опорних стовпів.

Якщо ж паркан буде мати горизонтальну форму монтажу дощок, обапіл повинен кріпитися за допомогою попередньо набитих на нього брусків.

Обробка

Незважаючи на те, що паркан з обапола належить до бюджетного увазі огорож, які частину використовують власники приватних будинків, щось не заважає зробити його вигляд витонченим. Досить трохи додати елементів декору.

Одним з найлегших способів поліпшити його вид – банально пофарбувати.

Не обов'язково при фарбуванні використовувати однотонні кольори – трохи пофантазувавши вийти гарний візерунок.

Покривається обапіл оліфою лаком. Фарба не тільки поліпшить зовнішній вигляд, але додасть огорожці стійкості від шкідливих комах

Якщо ж є навички різьблення по дереву, можна створити якісь красиві фігури або банально зробити обапіл одного розміру, тим самим вигляд вже буде іншим.

Можна, навпаки, підкреслити його різну форму. З цим легко впоратися лессированная фарба.

Багато власників приватних будинків встановлюють поверх огорожі двосхилий дах, яка відмінно справляється з функцією декору, захищає конструкцію від снігу взимку, дощу – влітку.

Паркан з обапола з дахом

Можна задекорувати не тільки сам паркан, але і опорні стовпи. Досить пофарбувати і зовнішній вигляд стане зовсім іншим.

Якщо використовувалися металеві опори, в якості декору використовується камінь –матеріал виглядає дорого, тому підкреслить індивідуальний стиль повною мірою.

Скільки коштує паркан з обапола, ціна за роботу, якщо наймати людей побудувати паркан

Якщо з якихось причин немає можливості самостійно спорудження паркану з обапола, його замовляють.

Ціни за роботу в чому залежать від того, яка буде його висота. У середньому розцінки складають:

 • висота 1,5 метра – 1000 рублів за метр огорожі;
 • висота 1,8 метрів – 1100 рублів за метр огорожі;
 • висота 2 метри – 1300 рублів за метр огорожі.

В цю вартість входить:

 • матеріал;
 • роботи по установці.

Необхідно розуміти, що розцінки для "голого" паркану. Якщо потрібно пофарбувати, розкрити лаком або ж додати елементи декору, стартова ціна від 2 – 2,5 тисяч рублів за метр.

Виходячи з цих розцінок, нескладно порахувати, скільки коштує паркан для конкретно взятої території.

Варіанти на фото

Кожен бажаючий побудувати паркан з обапола може подивитися спочатку всі варіанти, що користуються популярністю у власників приватних будинків.

Побудовані своїми руками паркани, можна побачити на фото.

При наявності навичок роботи з різьби по дереву можна домогтися отримання такого красивого паркану. Все що необхідно – додасть невеликі елементи з кованого металу і вирізати будь-які фігури з обапола.

Варіант відмінно підійде для тих, чия ділянка знаходиться на підйомі. Використовуючи цей варіант огорожі, можна домогтися ефекту фортеці.

Незважаючи на свій індивідуальний стиль, паркан відмінно підійде для будь-якого інтер'єру, незалежно від того, з цегли побудований будинку або з дерева. Однак його найкраще використовувати в тому випадку, якщо на території є гарне зелене насадження.

Варіант не відноситься до класичного стилю, хоча домогтися такого виду вкрай важко. Необхідно ретельно опрацювати матеріал, встановити його, а вже потім покрити лаком або пофарбувати.

Варіант із дерев'яних "тин" дозволяє з упевненістю говорити про те, що при наявності фантазії, можна отримати паркан з обапола будь-якого дизайну.

Кування в поєднанні з різьбленням по дереву – більше нічого не потрібно для отримання такого паркану з ефектом старовинного маєтку. При бажанні можна обшити паркан іншими декоративними елементами.

Що подивитися відео

Відшукати якісне відео в інтернеті, де фахівці діляться секретами зі зведення паркану з обапола складно. Але це вдалося.

Дане відео не розкриває секретів зведення паркану, але при цьому дозволяє зрозуміти суть, як це робиться.