Помідор це ягода або овоч?Томат, який прийшов до нас з Південної Америки, отримав широке поширення у всьому світі, завдяки своїм смаком і корисними якостями. Але, незважаючи на те, що він нам давно відомий, досі виникає питання – це фрукт або все-таки овоч, а може і зовсім ягода? Як визначити, чим же він є, якщо ми звикли використовувати в готуванні його, як представника овочів, а зовні він більше схожий на соковитий фруктовий плід.

pomidor-eto-yagoda-frukt-ili-ovoshchСпочатку розберемося, що таке томат з ботанічної точки зору. Відповідно до цієї позиції, це багаторічна трав'яниста рослина, що належить до сімейства пасльонових, плодами якого є ягоди. Коли це рослина була завезена в Італію, то його плоди стали називати pomo d'oro, що в перекладі означало «золоте яблуко». Звідси і пішло відомо всім назву «помідор».

Навколо прояснення питання про приналежність томатів навіть відбувалися судові розгляди. Виявляється ще в XIX столітті в Північноамериканських штатах, в суді розглядалася справа на дану тематику. У 1887 році в США встановили новий податок на овочі, а на фрукти ця мито не поширювалася. У результаті судового розгляду помідор зарахували до овочів, приводячи в числі аргументів те, що він не солодкий, і його їдять на обід в якості доповнення з м'ясом або рибою, а не на десерт, як інші фрукти.

fruits_vegetables_11Однак це був унікальний випадок, коли статус томату привласнювали на офіційному рівні. Вже в XXI столітті, а конкретно в 2001 році влада Європейського Союзу прийняли рішення і постановили вважати помідор саме фруктом. Але це розпорядження не набуло особливої популярності у жителів Євросоюзу, більшість з яких продовжують вважати помідор овочевою культурою, а не фруктом.

Ті вчені, які зробили науковий висновок, що помідор – це ягода, а не овоч, спираються на такі ознаки, які характерні для даного типу плодів:

  • Як і всі ягоди, томат відрізняється дуже і м'ясистою соковитою м'якоттю.
  • м'якоті помідора міститься велика кількість насіння.
  • Яскравий і соковитий плід покритий тонкою і пружною шкіркою.

02116b456e8e5303a3145436bbf45aaa_i-1409З цієї точки зору не може з'явитися ніяких сумнівів, що помідор – ягода. Тим більше що згідно з науковим визначенням, ягодою є такий плід, який утворюється з квіткової зав'язі. А у випадку з томатом все відбувається саме так.

Але як же бути з тим фактом, що з самого дитинства ми вважали помідор овочем? Ми звикли використовувати в салатах, соусах, супах. Якщо заглянути в деякі словники, то там ми знайдемо визначення, яке називає всі плоди, які вирощуються на садовій ділянці й використовуються в якості їжі, овочами.

Нам складно називати помідор фруктом, тому що у нас не прийнято вживати його в якості десерту. Для нас звичніше поєднувати томат з м'ясом або рибою, так як цей плід не є досить солодким.

Хоча до якої б категорії не зараховували томати, корисні якості від цього менше не стає. Цей низькокалорійний продукт вміщує всього 30, тому ті, хто дотримується дієти і хочуть позбутися від зайвих кілограмів, повинні обов'язково вживати томати в їжу.

c8ba7398ec66549040e2ce0c53119d17Помідори багаті унікальним за своїми властивостями речовиною лікопіном, допомагають знижувати рівень холестерину в крові людини і сприяє зниженню артеріального тиску. Пігмент лікопін виступає в ролі антиоксиданту, він допомагає боротися з ожирінням і перешкоджає виникненню тромбів. Регулярне вживання томатів знижує ймовірність виникнення онкологічних захворювань.

Можна називати томат і фруктом, і овочем, але цей плід володіє ще одним унікальним якістю. При обробці високими температурами, помідор не втрачає своїх корисних якостей. А рівень лікопіну при відварюванні готуванні або на сковороді підвищується практично в півтора рази.

І все-таки визначити єдиний вірний відповідь, на питання, що цікавить багатьох, що ж таке помідор, не виходить. Для нашого повсякденного розуміння, цей плід з категорії овочів. З іншого боку, це безперечно фрукт, так як повністю підходить під визначення багатих соком і придатних в їжу плодів рослин. Ну а згідно з науковою класифікацією, помідор – це ягода.

Ознайомившись з думками фахівців, кожен може вирішити для себе сам, як звичніше і зручніше називати плід рослини томат. Від цього корисні і смакові якості помідора не зміняться. Зробивши його постійним гостем на вашому столі, ви отримаєте унікальний джерело клітковини, мікроелементів, цілого спектру вітамінів і амінокислот, які захистів вас від старіння і збагатять гормоном щастя.