Чому огірки жовтіють у теплиці і на відкритому грунті: що робитиinnerОгірки — овочева культура вимоглива до догляду. Нерідко городники стикаються з проблемою пожовтіння огірків. Це в рівній мірі відноситься до рослин як в теплиці, так і на грядці. Причин такого явища може бути кілька, і врятувати власний урожай можна тільки в тому випадку, якщо точно визначити, чому жовтіє огірки.

Недостатнє запилення

Погане запилення квітучих рослин провокує пожовтіння зав'язі. Причин поганого запилення кілька. Можливо, були висаджені тільки штучно що запилюють рослини, а доступ для бджіл закритий. Також причина може полягати в поганому провітрюванні теплиці. У цьому випадку можна скористатися борною кислотою для обприскування або спеціальними препаратами: «Бутон», «Зав'язь».

Знижені температури і заморожування

Не секрет, що огірки теплолюбні рослини, для повноцінного розвитку оптимальна температура повинна бути в межах +22-26°. Різке зниження температури, наприклад, при зворотних заморозках, сприяє пожовтіння бадилля і зупинки в рості. Висаджуючи огірки в плівкові теплиці, потрібно передбачити способи обігріву під час заморозків. Деякі городники використовують звичайні пластикові пляшки, наповнені гарячою водою. Також можна скористатися додатковим покривним шаром з пухирчастої плівки чи лутрасила (нетканого синтетичного волокна).

Недолік поживних речовин

ogur020Недостатня підживлення — ще одна причина пожовтіння огірків. Найчастіше пожовтіння листя провокує нестача азоту. При нестачі азоту листя спочатку починають світлішати, а згодом і жовтіти. Якщо не вжити заходів, то почнуть жовтіти і батоги. Ще один явний ознака нестачі азоту в грунті — це гачкоподібні плоди.

Врятувати становище можна внесенням деревної золи, суперфосфату і калійних добрив. Щоб уникнути азотистого дефіциту перед висадкою в грунт або теплицю полити поживним складом і через кілька днів провести позакореневе підживлення саджанців.

Пожовтіння листя огірків може спровокувати і надлишок добрив у ґрунті. Тому дотримання розумної норми — одне з правил догляду за огірками.

Перевантаженість куща

Оптимальна кількість зав'язей, що одночасно знаходяться на огірковому кущі — 20-25 штук. У гібридних сортів, особливо в умовах теплиці може формуватися до 150 зародків. Для повноцінного дозрівання огірків і запобігання пожовтіння і опадання зав'язі нові пагони постійно потрібно прищипувати. Надлишок плодів на кущі сприяє тому, що вони мають неправильну форму.

Ураження грибками

cuke_wiltФуразиоз — воно грибкових захворювань огірків сприяє пожовтіння листя рослини, а згодом і засихання пагонів. Грибок, що проникає в клітини рослини, виділяє токсини, що перешкоджають повноцінному всмоктуванню поживних речовин. В результаті блокуються процеси фотосинтезу. Першою ознакою фуразиоза є поява на листках світлих плям, які поступово розростаються. На листках спостерігається рудуватий або білястий наліт.

Несправжня борошниста роса з'являється в теплицях, де огірки висаджені дуже густо. Проявляється в появі жовтих плям з сірувато-коричневим нальотом на нижній стороні листа. Якщо вчасно не відреагувати, рослини можуть загинути через кілька днів. Профілактику грибкових захворювань можна провести за допомогою препарату «Превікур».

tlj-ogurzah5Шкідники

Пожовтіння огірків можуть сприяти такі шкідники, як баштанна попелиця і павутинний кліщ. Попелиця живиться соком рослини і заселяє нижню частину листя. Павутинного кліща можна розпізнати за сплетеним павутинки на внутрішній частині листя. Захистити рослини від шкідників допоможуть препарати: «Фітоверм», «Цимбуш», «Акарин».

Недолік світла

Нижні листя огіркової бадилля отримують недостатньо світла через розвинену вегетативної маси рослини. В результаті вони починають жовтіти і відмирати. Це природній процес, потрібно просто вчасно обривати сухі листки і насолоджуватися збором врожаю.

Недолік або надлишок вологи

суха земляВлітку огірки поливаються 2-3 рази в тиждень. У спеку полив здійснюється щодня. При недостатньому поливі в пошуках вологи коріння огірків почнуть в пошуках вологи вибиратися назовні, що призведе до їх засихання. Як результат — пожовтіння листя і зав'язі і неминуча загибель врожаю.

Надмірно зволожений грунт може спровокувати загнивання коренів і стебел. Це теж може стати причиною пожовтіння листя і зав'язі. Також огіркові можуть жовтіти листя, якщо вони поливаються холодною водою. Щоб уникнути проблем поливати огірки потрібно теплою відстояною водою.