Паркан з цегли своїми руками: установка, варіанти на фото В будівельній діяльності цегла застосовується з давніх часів. Це один з найпопулярніших матеріалів. Існує багато різновидів. І якщо ви вирішили спорудити паркан з цегли, можете задіяти будь-який вид. Найчастіше застосовують такі типи цегли:
 1. Силікатна. Ціна за штуку від 7 рублів. Виготовляється з кварцового піску. Має чудову міцність. Також в нього можна впроваджувати різні фарбувальні добавки, тим самим розвиваючи його декоративні якості. У нього може бути гладка і рустрированная поверхню. Параметри такої цегли можуть бути різними. Також його виготовляють як повнотілою, так і пустотілою. У його ребер ідеальна рівність. За рахунок цього виходить витончена акуратна кладка. Його ціни вважаються демократичними.
 2. Керамічний. Складається з глини. Типажі: рядова, вогнетривка та спеціальний, фасонний. Останній – найбільш сучасний. Він буває кутовим, напівкруглим. Може бути з виїмками. Таке новаторство дозволяє здійснювати багато архітектурні задуми. Міцність і колірний спектр – не найсильніші сторони цього цеглини, але все ж є вибір, що задовольняє багато потреб.
 3. Облицювальний. Ціна за штуку від 16 рублів. В нього впроваджені вапнякові наповнювачі. Він відрізняється потужною стійкістю до морозів, має багатий колірний діапазон. Його щільність велика, що забезпечує його чудову міцність. Правда, і ціни на такий вид досить високі, що цілком логічно.

Розрахунок цегли краще виконати на стадії планування, а при покупці бажано мати запас.

Рада! До загальної кількості додавайте 10%. Тим більше, зараз сайти оснащені калькуляцією для розрахунку.

Якщо ви маєте намір створити паркан з цегли, але бажаєте якось заощадити або внести різноманітність, то можна застосувати деякі комбінації. Ось найбільш поширені:

 1. Цегла – дерево. Тут знадобляться дошки, бруски та двосторонній товстий штахетник. Цегла і дерево добре поєднуються і створюють чудову теплоізоляцію. Тут важливо ретельно обробити дерев'яні складові дуже якісною фарбою, можна морилкою і лаком. Нижче наведено приклад даної комбінації (фото 1).
 2. Цегла профнастил. Ця комбінація нині дуже популярна. Причини: низькі ціни, величезний вибір кольору і легкість монтажу профнастилу. Якщо даний матеріал покритий полімерами, то його довговічність забезпечена. Дана комбінація грунтовно закриває територію від зовнішніх поглядів і утворює потужну звукоізоляцію. Під таке поєднання матеріалів не обов'язковий стрічковий фундамент. Це створює хорошу економію. Нижче є приклад такого паркану (фото 2).
 3. Цегла – камінь. Цей альянс зазвичай зустрічається у шикарних особняків. Він створює шикарний і престижний вигляд. Ціни на нього шалені (для звичайних обивателів). Між цегляними стовпами розміщується виробний камінь. Зустрічаються і кам'яні плити з обробкою і без неї. Нижче наведено приклад цього альянсу (фото 3).

Фото 1. Комбінація «Цегла – дерево».

Фото 2. Комбінація «Цегла – профнастил».

Фото 3. Комбінація «Цегла-камінь».

 1. Цегла – залізобетон. Це поєднання пропонують деякі виробники залізобетонних споруд і конструкцій. Залізобетонні елементи мають оригінальний гарний вигляд. Потрібна тільки їх встановлення між цегляними стовпчиками. Так створюється споруда зі значною міцністю. Приклад нижче:

Фото 5. Комбінація «Цегла - ковані елементи».

- Яку комбінацію ви не зволіли або маєте намір створити повністю цегляний паркан, ваше будова повинна вийти міцним, надійним і довговічним. Тому при самостійному будівництві вкрай важливо дотримуватися необхідні алгоритми і технології.

Варіанти лише з цегли в фотогалереї:

Інструкція

Етапи зведення при будівництві своїми руками:

 1. Підбираєте і купуєте якісні матеріали для майбутньої споруди. До цієї стадії варто поставитися вкрай серйозно. Адже матеріали сумнівної якості потім негативно позначаться на якості всієї споруди. Тому якість придбаних матеріалів має бути найкращим. Прийнятні марки цементу М-400 і М-500. Цегла закуповується лише у перевірених виробників. Краще купувати вироби, вироблені влітку. Так у їх складі знаходиться менше солей.
 2. Готуєте і размечаете робочу площадку. На даній стадії наводиться повний порядок і чистота на всьому периметрі ділянки, де плануєте влаштувати майбутнє огорожу. Ліквідується все сміття, суха трава, гілки і т. д. Потім слід розмітка території. Тут знадобляться арматурні шматки або дерев'яні кілочки. Їх необхідно вбити на дистанції 2,5 м один від одного, між ними натягнути мотузку, або волосінь. Так ви позначите кордону споруди.
 3. Ставите опорні стовпи. До їх установки по периметру позначеної зони копається спеціальна траншея для фундаменту (50-60 см глибиною). На ділянках з вбитими арматурою або колами буряться ями. Необхідна глибина:1,5 – 1,8 м. На неї впливає глибина промерзання грунту в зимовий час у вашому регіоні. Також буром слід утворити поглиблення для опорних стовпчиків. Днище кожної такої ямки засипається піском або щебенем. Потрібний шар: 10-15 див. Вони щільно трамбують і заливаються водою. Також у всі ці ямки застроміть частину металевої труби (обов'язковий діаметр: 10-15 см) і закріпіть її розпірками.
 4. Заливаєте потужний фундамент.
 5. Кладете цегляні ряди.

Четверту і п'яту стадії варто розглянути докладніше, адже вони ключові. Ви плануєте спорудити цегляний паркан – грунтовну конструкцію. І фундамент для неї знадобиться серйозний. Як зробити все це капітально? Оптимальним рішенням є стрічковий монолітний фундамент. Він не особливо потрібен, якщо ви хочете створити паркан з комбінацією цегла – профнастил. В інших випадках він необхідний.

Для нього встановлюються елементи в створену раніше траншею. Важливо, щоб вона не поступалася в глибині родючому шару грунтової. Такий шар знімається до глини або щільного скупчення землі. Ширина фундаменту – 20 див. На стільки ж сантиметрів ж він буде підніматися над землею.

Завершивши земельні праці, можна споруджувати опалубку. Для цього потрібні обрізні дошки. Сама опалубка надійно фіксується брусками. Вона повинна по висоті перевершувати рівень землі на 0-50 див Її внутрішній простір потрібно заповнити трьома рядами арматурних прутів. Необхідна перетин арматури: 1 - 1,2 див. Прути не зосереджувати близько до стінок. Розташовуйте їх трохи вище дня поглиблення. Цілком можливо, що в даній роботі буде потрібно зварювальний апарат. Така конструкція серйозно зміцнить фундамент

крайні ямки ставляться труби. Тут важлива їх сувора вертикальна позиція. Для цього застосуйте будівельний рівень або висок. Труби заповнюються бетонним розчином. Коли бетон добре схопиться, між трубами слід натягнути шнур. Така міра дозволить дотримати правильні позиції інших стовпчиків. По шнуру, дотримуючись вертикальності, ставляться і заповнюються бетоном інші труби. Якщо в робочій зоні грунт пучиністий або відрізняється рихлістю, то до нижньої сторони кожної труби приварите металеву пластину. З такої причини діаметр створених ям (за допомогою бура) повинен враховувати такий фактор. Через 5-6 днів, тобто після тотального застигання бетону дерев'яна опалубка акуратно витягується.

Рада! Поверх усього фундаменту слід застелити гідрозахисний матеріал.

Про кладку

Кладка цегляних стовпчиків влаштовується на бетонну основу шириною 40 см. Ширина стовпчика:1,5 або 2 цеглини. Тут важливо, який вид кладки ви віддасте перевагу. Дуже часто використовується кладка в півтора цегли. При такому розкладі на одну лінію витрачається 4 цегли. Цеглу слід класти на цементний склад. Шви обов'язково розшиваються. Лінії створюються симетричними на всіх знаходяться поруч стовпчиках. Шви між цеглинами повинні утворювати цілісні лінії, що йдуть уздовж усього паркану.

На висоту стовпчиків впливає той матеріалу, яким вони наповнені. Вони по висоті повинні перевершувати інший матеріал, наприклад, профнастил. Серединний ділянка між цеглинами можна посилити, затока розчин. У двох зонах з обох площин кожного стовпчика потрібно вивести металевий куточок. Пізніше на нього приварюються прожіліни. Прожіліни можна і відразу приварити до трубах, а потім труби обкласти цеглою.

Як побудувати стовпи або паркан з максимальною акуратністю? Дотримуватися рівний швів допоможе металлический прут.

Наявну порожнечу в стовпчиках необхідно заповнити бетонним розчином. Кожен стовп необхідно захистити зверху. Для чого застосовується спеціальний ковпак. Він надійно вбереже його від вологи та опадів.

Решту відкриті зони фундаменту також покриваються опікується гідрозахистом.

Кладка стін виконується акуратно, застосовуйте будівельний рівень для досягнення якісної рівності.

Готова кладка накривається металевим захистом.

Цегляний паркан створює хороший захист вашої ділянки. Він може характеризуватися відмінним виглядом. Важливо, скільки коштів ви здатні в нього вкласти. Орієнтовні розцінки такі:

 • 50 кг цементу (мішок) -- 400-500 рублів (залежно від марки),
 • Цегла: 300-700 грн за квадратний метр (в залежності від виду),
 • Ковпак: 400 – 2000 руб. за штуку (дивлячись який вигляд та які параметри)

Якщо ви можете дозволити собі витончений цегляний паркан, та ще в якій-небудь шикарною комбінації, ви зробите таку конструкцію, яка викличе заздрість у багатьох сусідів.

Для самостійного виготовлення потрібно хоча б подивитися кілька якісних відео уроків на цю тему. Запропонований матеріал – найкраще, що є для самостійного навчання. Тим більше майстер завжди економить ваш і свій час, розповідаючи тільки потрібні речі, тонкощі і помилки.