Сітка для огірківfullsizeОгірки, відносяться до тих кучерявим рослинам, які намагаються бути обласканими сонячними промінчиками, тому обвивають своїми опори, які трапляються їм на шляху тим самим прагнуть вгору. Такого роду опорами можуть виступати в дикій природі дерева, які ростуть поруч дерева. У разі вирощування огірків щоб полегшити догляд за ними і отримати хороший урожай агрономи споруджують шпалери для огірків. Тому слід детальніше розглянути методику споруди шпалер для огірків, затративши при цьому мінімум витрат і сил, і при цьому створивши довговічну і надійну конструкцію.

Адже сітка для огірків забезпечити вирощування набагато продуктивніше, ніж в розстилання. Причиною цього є вертикальне розміщення культури, адже в такому випадку культура позбувається від торішніх спір інфекцій, які містяться в ґрунті. А у випадку, коли спори потрапляють хвороботворні з водою рослині на нижні листя, далі вони не поширюються, а швидко висихають разом з росою.

Шпалера для огірків — конструкція, яка складається складається підставки і опори, за якими натягнутий джгут або дріт щоб за них плелися витончені стебла рослини. Як облаштування опорних конструкцій використовують за часту вже готові вертикальні поверхні, просто споруджуючи шпалери за допомогою натягнутого дроту біля стовпів, стін, огорож. Можна використовувати шпалеру при вирощуванні огірків як в теплицях, так і у відкритому грунті.

Перевага шпалери:

  • ogurci-na-shpalere-v-tepliceЕкономія земельної ділянки. Обладнана грядка шпалерами під огірки шпалерами під огірки, займає дуже мало місця, але здатна вмістити при цьому рослин в два рази більше. По мимо цього знижується ризик захворювань за рахунок виключення контакту листя і стебла ліани з землею. Також прискорюється процес вегетації. Також не так помітний перепад температур в добре провітрюваних посівах. За рахунок вертикального вирощування рослина отримує найбільше тепла і світла, а адже це дуже позитивно позначається на розвитку рослини.
  • Збільшення обсягів отриманого врожаю. Адже досвід городників показує, що застосування шпалери при вирощуванні огірків, в сукупності з правильним доглядом з ділянки площею близько 5 кв. метрів огірків можна зібрати до 80 кг. Овочі, які звисають із батогів не деформуються, а володіють мають рівномірним насиченим забарвленням. Полегшує догляд за рослиною. Ліана, коли обплітає прути, розподіляється рівномірно по опорі. Таким чином значно спрощує обробку листя і стебел рослини від шкідників, а також полегшує процес підживлення та поливання.
  • Чистий урожай. Завдяки тому, що рослина розміщено вертикально, плоди, які дозріли не стикаються з вологим грунтом, і таким чином їх бруднення виключається. До того ж збір зі шпалери врожаю не займе у вас багато часу і сил. І між опорами, які розташовані вертикально зручно переміщатися. Рослина рівномірно розподіляється по опорі і таким чином найпростіше попередити заломи і пошкодження стебел при знятті.

Встановлення шпалери для огірків своїми руками

oporaІ так для початку необхідно закопати три стовпчика таким чином, щоб у висоту вони досягали 3 м, а відстань між ними чотири метри, розміщувати їх необхідно в один ряд. Закопайте стовпчики добре, вони не повинні хитатися. З'єднайте двома рейками за 4 метри верх трьох стовпчиків. Необхідно міцніше прибити цвяхами зверху. Після чого від рейки зверху вниз через один метр натягніть товстий дріт і закріпіть скобами, які зроблені з цвяхів. Закрутіть кінці цієї дроту на крайніх стовпчиках скобами. Продовжуйте робити таку процедуру через кожен метр. У вас вийдуть 3 натягнуті дроти, але зверніть увагу, що нижня повинна бути вище від землі, від землі 20 див. Таким чином у Вас вийде шпалери своїми руками.

Після чого візьміть алюмінієву м'яку дріт або ж будь-провід, наріжте шматки 4,5 метра, і починайте зверху вниз заплітати. Закріпіть кінець дроту на рейці, після чого закрутіть по одному разу на поперечних дротах, це необхідно зробити, для того щоб тонка дріт не рухалася, так робіть до землі. Через 20 см необхідно наступну дріт закрутити на поперечних знову до землі. Повторюйте так до тих пір, поки не стане схожа на сітку вся площина з однаковими осередками.

Необхідно зробити шість таких панелей однакової довжини і висоти. Восени вирийте з одного боку панелі траншею глибиною приблизно 60 см, глибиною 50-60 див. Поруч покладіть грунт. Після чого, зробіть наступне: візьміть у співвідношенні 6:6:1:3:3 кінського гною, коров'яку, частину курячого, козячого посліду, золи. Перемішайте і залийте до верху всю траншею, потім закрийте грунтом і в результаті у Вас вийде біля шпалери грядка.

Таким чином суміш перегниє, осяде за зимовий період. А навесні потрібно буде зробити глибиною 15 см канаву по всій грядці, посіяти огірки.

В результаті шпалерна сітка для огірків своїми руками дозволить вам зібрати великий урожай корисних і смачних огірків. До того ж встановлювати її можна як і в теплиці, таки на відкритому грунті. Догляд за рослинами такий: направляйте рослини вгору по шпалері, поливайте. Щоб грядки не рихлити, накрийте їх сухим листям або дрібною соломою.