Сорти огірків для відкритого грунту і теплиці самозапильних: кращі партенокарпічні насінняЛюди, які вирощують городні культури, намагаються отримати високоякісний урожай, запровадити новинку, застосувати найкращу технологію. Огірки в даному разі не є винятком. Серед їх різновидів потрібно виділити такі сорти як самозапильні.

Ці огірки не потребують особливого догляду, їм необхідно тільки забезпечити доступ потрібної кількості світла, відповідний режим вологості повітря і живильний грунт. Завдяки цьому самозапильні огірки стали зустрічатися частіше на городах закритого типу.

samoopylyayushchiesya-sorta-ogurtsov-3І так, давайте ж з'ясуємо в чому особливість самоопыляемых сортів огірків. Відповідь криється в самому їх назві. Особливістю даних огірків є в будові їх організму, адже в одній квітці вони мають і тичинки (жіночу складову) і маточка, тобто чоловіче начало. Таким чином така будова увазі процес самозапилення, а це значить, що огірки самостійно створюють плоди з насінням. Агрономи часто задаються питанням з приводу того, які огірки кращі бджолозапильні або самозапильних, або як їх ще називають, партенокарпічні гібриди.

Необхідно відзначити, що поряд з пчелоопыляемыми сортами огірків вважаються більш продуктивними саме самозапильні. За рахунок технології репродукції овочів даного типу, ймовірність сходів, як і гарантія високого врожаю в рази перевищує інші види.

насіння Самозапильних мають різну характеристику, а плоди смакові якості, адже селекціонери вивели сорти, які відмінно підходять для використання в їжу в натуральному вигляді, такі сорти ще називають салатними варіантами, а також спеціальні сорти які добре підійдуть для засолювання та маринування.

Ранні самозапильних огірки мають ніжне соковите наповнення, що стосується пізніх, то вони більш сухі та жорсткі. А у середньостиглих сортів ця жорсткість і смакова ніжність більш збалансовані.

ao8i7sd0cvbqkl6kchrhij1ujЩо стосується вирощування самоопыляемых то це можна здійснювати як у закритому грунті (парниках, теплицях, на балконі, на підвіконні), так і на відкритому грунті. Найбільш підходящими сорти для відкритого грунту є:

  • самозапильних
  • бджолозапильні

До позитивних сторін самоопыляемых сортів огірків для відкритого грунту є те, то вони здатні добре переносити несприятливі погодні умови, стійкі до перепадів температури і до хвороб. По мимо цього самозапильних сорти для відкритого грунту володіють відмінними смаковими якостями, не гірчать, і дають відмінною урожай.

Самозапильних сорти огірків

В нинішній час, самозапильних сорти огірків для теплиць і відкритого грунту є дуже популярними серед дачників. Адже до їх основній характеристиці також відноситься стійкість до поривів вітрів і надмірної вологості. Вони дарують великий урожай, а ймовірність утворення зав'язі дорівнює 96%. До найбільш поширеним самозапильних сортів огірків для відкритого грунту відносяться:

Альянс F1 – відмінний смак середньостиглий гібрид. Огірок може лостигать довжиною 15 див, а вага близько 125 гр. Що стосується врожайності з одного квадратного метра вона може досягти 17 кг. В одній зав'язі утворюються до 6 плодів.Після 50 діб від висадки в грядки настає період плодоношення. Насіння перед посадкою рекомендується пророщувати. Огірки відмінно підходять як для використання у свіжому вигляді, так і для маринування, адже навіть після переробки вони не втрачають своїх якостей, а зберігають хрустку структуру. Завдяки цьому більшість дачників вибирають цей сорт огірків саме для заготівлі консервації на зиму.

Орфей F1. Цей сорт відноситься до досить рано, урожай можна збирати вже на 39-41 добу після посіву. З 1 м2 площі можна зібрати приблизно до 7 кг огірків. Плоди можуть досягати максимально 13 см в довжину. Вага у них складає 80 - 110 гр. Також до особливостей огірків сорту Орфей відноситься наявність дрібних горбків.

samoopylyaemye-ogurtsyСорт Запал F1 відноситься до ранніх гібридним, який призначений для відкритого і закритого грунту, Урожай огірків даного сорту збирають вже на 36-40 добу. Зовні плоди мають циліндричну крупнобугорчастую форму корнішона. На одній зав'язі утворюється близько 5 плодів. З 1 кв. м. можна зібрати приблизно 6 кг. огірків. Даний сорт стійкий до захворювань і мінливому клімату. Плоди ідеальні для маринування та консервації, адже здатні зберігати хрустку структуру і пружність і після переробки. За рахунок того, що зеленці розміром досить маленькі вони добре виглядають в банку.

Багато хто думає, що огірки, вирощені в теплиці не настільки корисні, ніж ті, які вирощувалися у відкритому грунті. Але при дотриманні всіх умов і грамотному внесення добрив, тепличні овочі здатні зберігати як смакові якості, так і є дуже корисними. По мимо цього самозапильних насіння огірків в теплиці, надають більший урожай, ніж ті, які оброблені у відкритому грунті. Єдиним моментом є те, що теплиці облаштовувати виходить дорожче ніж підготувати ділянку, а з іншого боку найкращі результати показує вирощування огірків в теплиці є значніше.