Паркан з необрізної дошки своїми руками: фото-інструкціяДля господарів заміських будинків або дач важливо знати, що їх територія буде під надійним захистом. Одним із кращих варіантів для цієї мети є зведення міцного огорожі. Але паркани вже багато років є не тільки засобом для запобігання появі на вашій території сторонніх осіб, але і частиною декору, який може вплинути як негативно, так і позитивно на репутацію мешканців.

Наявні засоби не завжди дозволяють при будівництві використовувати дорогі імпортні матеріали, будь то цеглина, бетон або метал. У цей момент в «гру» вступає кмітливість і винахідливість. У цій статті ми пропонуємо детально вивчити покрокову інструкцію про те, як своїми руками дешево і сердито, але з-за цього не менш красиво і привабливо, звести паркан з необрізної дошки, а також дамо Вам декілька порад і рекомендацій, дотримуючись яких Ви зможете створити свою цікаву і досить функціональну огорожа.

Красиве поєднання необрізної дошки, цегли та стрічкового фундаменту

Що таке необрізна дошка

На деревообробних фабриках після розпилу і сортування колод найнепотрібнішою частиною залишається обапіл – це опукла з одного боку необроблена частина колоди, яка хоч і не застосовується при будівництві великих споруд, але вже давно використовується домашніми майстрами в декоративних цілях.

При розпилюванні колоди залишається велика кількість вторинної сировини

Також до первинних продуктів деревообробки ставитися безпосередньо сама необрізна дошка – крайня частина колоди, має нерівні боку, часто з залишками кори.

дошка Необрізна використовується в декількох напрямках:

 • При спорудженні декоративних огорож;
 • При будівництві стін господарських споруд (сараїв, хлівів і так далі);

У даній статті ми розглянемо саме декоративні паркани своїми руками з необрізної дошки.

Початковий етап

Перш, ніж Ви підете на будівельний ринок або в спеціалізований магазин, щоб купити матеріал, необхідно провести декілька початкових маніпуляцій, а саме: вивчити характеристики і особливості якісної необрізної дошки, підготувати спеціальні інструменти і провести виміри.

Для вимірювання площі ділянки можна скористатися документами про купівлю території або гугл картою

 1. Для початку виміряйте площу ділянки, на якій плануєте будувати огорожу;
 2. Проведіть аналіз грунтів (для цієї мети може знадобитися допомога фахівця) та рельєфу;
 3. Створіть проект майбутньої огорожі, включивши такі параметри, як зовнішній вигляд, розміри, конструктивні особливості, переваги і недоліки.

Склад необрізних дощок

Наступне, що Вам потрібно зробити – це зрозуміти, який дошкою можна користуватися при спорудженні паркану, а який – ні.

Якості, якими має володіти гарна дошка:

 • Щоб при обробці уникнути тріщин і іншої деформації рекомендується використовувати дошки, ширина яких перевищує 15-20 сантиметрів;
 • Щоб продовжити термін служби і збільшити міцність конструкції, товщина дошки повинна перевищувати 2 сантиметри;
 • Довжина дощок може бути будь-який, для надійності рекомендується 2-2,5 метра. Головне щоб усі дошки були між собою приблизно рівні, особливо це стосується вертикального забору;
 • найважливішим правилом при виборі дощок є вибір сухого матеріалу. Сире дерево не піддається обробки антисептичними речовинами, погано розпилюється і Вам все одно перед використанням доведеться просушити сировину, а це займе зайвий час.

  Інструменти та матеріали, які Вам знадобляться при будівництві:

  • Пила (болгарка) і дриль (шуруповерт);
  • Для розмітки – лінійка, будівельний метр, рівень;
  • Цемент, пісок, щебінь;
  • Бетономішалка;
  • Лопата;
  • Антисептик і фарба;
  Зверніть увагу! Перед закупівлею, якщо Ви вирішили використовувати обапіл або матеріал не найдорожчий і не найвищої якості – краще запастися зайвим і купити на одну п'яту більше. Якщо ж Ви купуєте більш якісну сировину, то, як мінімум, додайте ще 10-15%.

  Після покупки дощок належить їх подальша обробка. Для початку потрібно очистити краю від кори, адже під нею можуть перебувати жуки та інші комахи, які повільно, але гарантовано знищать Ваш паркан. Далі сухі дошки покриваємо шаром антисептика, грунтовкою або морилкою, від цього безпосередньо залежить довговічність огорожі. Така захист збереже конструкцію від вицвітання, гниття, корозії і руйнування, викликаних паразитами, на довгі роки.

  Покриваємо антисептиком, морилкою або грунтовкою, щоб уникнути знищення волокон комахами

  Цікаво знати! Сучасні умільці придумали величезну кількість різновидів парканів з необрізної дошки. Існують паркани з використанням чисто дерева, дерев'яних дощок і металевих опор, дощок і цегли, каменю або бетону. Основними варіантами розташування дощок є паркан горизонтальний і вертикальний.

  Переходимо безпосередньо до встановлення паркану.

  Другий етап: фундамент

  Другим етапом, після складання проекту та плану робіт, є заливка фундаменту. Оскільки фундамент – основа і одна з найбільш важливий частин будь-якої споруди, паркани не виняток, його необхідно зробити якісно, щоб огорожа служила Вам протягом багатьох років.

  До відома! У разі якщо огорожу будуватися навколо будинку, то кілочки досить розмітити по кутах периметра.

  Крок 2

  Починаючи від одного з кутів необхідно лопатою або буром зробити отвори завглибшки 1/3 висоти опори (у разі якщо вона металева або дерев'яна, адже для кам'яних або цегляних опор така глибина не потрібно) на відстані, в середньому, 2-3 метри один від одного (залежить від довжини дощок), чим ближче, тим міцніше і стійкіше буде конструкція.

  Крок 3

  В готові лунки вставляємо швелера. Вони є опорною конструкцією, до якої буде кріпитися несучий брус, тому важливо заздалегідь просвердлити або вирізати, у випадку з дерев'яною опорою, отвори для кріплення. Опори повинні бути встановлені строго вертикально, контролювати цей процес допоможе магнітний рівень.

  Корисно! Ще одним варіантом для кріплення несучого бруса є не просвердлювання отворів в самих стовпах, а кріплення до них металевих смуг із заздалегідь готовими отворами.

  Крок 4

  Далі в лунки з встановленими опорами потрібно залити розчин, який складається з цементу марки М-400, щебеню і піску в співвідношенні 1х3х1,5 з подальшим придушення води. Добре перемішуємо до отримання однорідної консистенції.

  До відома! Щоб конструкція була більш міцною, у разі використання дерев'яних стовпів, можна залити даний розчин на 1/3 висоти тієї частини опори, яка знаходиться нижче рівня землі, а простір, що залишився, після повного висихання засипати щебенем.

  Щебінь купуйте митий, без будь-яких домішок.

  Крок 5

  Після заливки, поки розчин не засох, опорні конструкції вирівнюють і залишають, щоб бетон схопився і вистоявся.

  Важливо знати! Якщо в якості опорних конструкцій використовуються дерев'яні бруски, то нижня частина стовпа, яка буде опускатися під землю повинна в обов'язковому порядку обробляються, крім антисептика, бітумом (смолоподобное речовина чорного кольору, вироблене з нафти; суміш вуглеводнів та їх азотистих, кисневих і сірчистих похідних; захищає волокна деревини від гниття, вологи і комах), а також бути облицьована руберойдом (рулонний матеріал чорного кольору, що використовується при гідроізоляції).

  Стрічковий фундамент

  Стрічковий фундамент зазвичай застосовують в тому випадку, коли використовуються масивні кам'яні, цегляні або бетонні опори. Термін служби і міцність такого фундаменту в рази вище, як і ціна.

  Крок 1

  Для початку Вам необхідно вирити невелику траншею близько 200мм у ширину і 400-500 мм в глибину (може змінюватись в залежності від висоти паркану, його ваги і відстані між опорами). Якщо передбачається подальше використання цеглин, в якості основи, то ширина фундаменту повинна бути такою, щоб благополучно витримати передбачувану надбудову.

  Крок 2

  Наступним кроком буде знову-таки підготовка заглиблень на таку ж глибину під опорні конструкції. Використовуйте той же метод, що і при будівництві гніздового фундаменту.

  Крок 3

  Встановлюємо стовпи в підготовлені лунки. Також на цьому етапі в траншею закладаються металобрухт, досить ефективним матеріалом є битий шифер. Краще всього, якщо метал буде не просто лягати в саму канаву, а підвішуватися на єдиний каркас або з'єднуватися за допомогою зварювання.

  Крок 4

  Передостаннім кроком буде встановлення додаткових опорних конструкцій, так званих опалубок з металу або дерева. Як опалубка можна використовувати ту ж необрізну дошку. Немає правил, які визначали б потрібну висоту, вона залежить від фінансових можливостей та особистих вимог господаря.

  Крок 5

  Під кінець заливаємо розчин.

  Третій етап: Зведення стін

  В середньому для встановлення огорожі з необрізної дошки витрачатися близько п'яти кубів матеріалу на кожні сто метрів. При виборі дошки ще раз перевірте, чи немає на поверхні сколів чи тріщин. Зверніть увагу на те, якої форми самі дошки, якщо вони будуть дугоподібними, то про рівному паркані можна і не мріяти.

  Рада! При використанні дерев'яних опор, місця кріплення лагів до опорних брусків, так звані пази, краще всього змастити антисептиком або бітумом, а місця де з'єднуються горизонтальні лаги з вертикальними стовпами можна обернути рупероидом для підвищення вологостійкості і збільшення терміну служби.

  Для вертикального забору необхідно прикріпити до самих опорних балок безпосередньо, так званий, ригель чи лад, а вже до нього, за допомогою, наприклад, саморізів, можна прикріпити необрізні дошки.

  Важливо знати! Якщо висота огорожі не перевищує два метри, то використовується два ригеля, а якщо висота більше, то три.

  У разі, коли ви вирішили спорудити горизонтальний паркан, лаги можуть не знадобитися, тому що дошки кріпляться безпосередньо до опорних стовпів.

  В кінці, для того щоб надати забору закінчений вигляд, а також для захисту огорожі від дощів, будуватися невеликий навіс, який виступає по обидва боки паркану на 20-30 сантиметрів.

  Четвертий етап: Послеустновочная обробка

  Дошка – це природний матеріал, а значить, його дуже люблять різні комахи, бактерії і грибок. Якщо Ви хочете продовжити термін служби огорожі, то варто задуматися про фарбування дощок спеціальними фарбами. Крім захисних властивостей фарба додасть веселого настрою, і щоранку буде зарядити вас позитивом.

  Для особливо талановитих особистостей подібний паркан – це відмінний спосіб поекспериментувати, створюючи неймовірні візерунки з дощок.

  А кути по периметру огорожі можна використовувати, як стіни для якихось господарських потреб, наприклад, загін для яких-небудь тварин.

  Тільки після завершення всіх цих маніпуляцій можна стверджувати, що паркан готовий до використання.