Попелиця на огірках як боротися у теплиці і на відкритому грунтіtlj-ogurzah5У сучасному світі більшість людей починають замислюватися про натуральних продуктах і їх користь. Таким чином все більше і більше сімей починають вирощувати фрукти і овочі самостійно. Але ж не всі спроби вирощування овочів і фруктів закінчуються успіхом, а все через незнання певних правил догляду, захисту рослин або недостатньої підготовки. Якраз зараз ми і розглянемо основні моменти по догляду за огірками, а саме розберемо попелиця на огірках як боротися.

Попелиця на огірках: заходи

Як тільки Ви помітили, що у огірка листя почали жовтіти, скручуватися, опадати, зростання рослини сповільнилося, слід звернути увагу на зворотну поверхню (нижню) бік листків і пагонів. Велика ймовірність того, що Вами будуть виявлені там дрібні жучки темного або напівпрозорого кольору. Познайомитеся, це тля. Починається у відкритому грунті масове поширення цих жучків з червня-липня і триває до серпня-вересня. Може зустрічатися попелиця різних кольорів: білого (практично прозорого), темно – зеленого, салатового. Але ось заходи боротьби з попелиць не залежать від того, якого вона кольору. imagesЖивиться попелиця соком тих рослин, на яких живе. Після це в огірка пагони ослабнуть, повільно ростуть, виснажуються, дають погані плоди. У разі якщо цих паразитів дуже багато, то і рослина може дуже сильно постраждати і навіть загинути. Також по мимо шкоди, що наноситься рослині життєдіяльності колонії, є ще і небезпека зараження плодів огірка різними вірусними захворюваннями, які може переносити попелиця. Ось з цих причин, необхідно виявити і знищити вчасно колонії попелиці.

Методи та заходи боротьби з попелиць

І так для початку нам необхідно з'ясувати, хто ж є основним рознощиком цих колоній жучків, а рознощиками є саме мурахи, адже вони харчуються «молочком» — специфічний продукт життєдіяльності попелиці.

Так, що перед тим як починати боротьбу з колонією попелиці, Вам необхідно позбутися мурах, і зверніть увагу на те, що потрібно це зробити в межах не тільки грядки де ростуть огірки, але і по всьому садовому ділянці. У справу можете застосовувати спеціальні антимуравьиные крейди або ж інші народні або хімічні засоби проти мурах.

протягом усього сезону необхідно своєчасно прополювати огіркову грядку, боротися з бур'янами, а також не допускати сильної щільності висадки огірків, вони повинні рости досить вільно. Так як тлю з задоволенням поїдають боже корівки тому як заходи профілактики висаджуйте поруч з огірками і ті рослини які воліють сонечка листова гірчиця і кріп. Також Ви можете по всій ділянці назбирати цих комах і запустити на грядку з огірками, яка вражена попелиць.

якщо раннє наведені заходи не дали бажаного результату і тля все-таки вражає Вашу грядку, але обробіть її наступними настоями:

  • bor-ba-s-pautinny-m-kleshhomНастій з чистотілу: візьміть 300 г висушених, торішнього листя чистотілу і дайте їм настоятися протягом відрі з водою 2 доби. часниковий настій: візьміть 500 г часнику, зубчики дрібно порубаєте, зсипте в 3 л банку і залийте водою. Наполягайте протягом 5 днів;
  • Настій мила і деревної золи: насипте на відро води насипати 2 ст. л золи, додайте туди господарське мило натерте, після чого почекайте, мило повинно остаточно розчиниться;
  • Настій кульбаби: візьміть 600 г свіжого листя і 400 г корінь кульбаби подрібнити, замочіть у відрі води і витримуйте протягом 3 годин. Таким же чином можна зробити настій з інших гірких рослин, а саме полину, пекучого перцю, помідорної і картоплиння.

Обприскуйте листя огірків пару разів за сезон, після першого застосування кількість попелиці зменшитися, але остаточно вона не зникне, і якщо Ви припините подальші обробки, то ці шкідники знову розростуться. Такі методи боротьби є дуже ефективними не тільки на відкритому грунті, але і в теплицях.

Якщо ж Ви з допомогою народних засобів не змогли побороти тлю, тоді рекомендуємо Вам застосувати хімію, наприклад, можете раз на тиждень обприскувати грядку з огірками розчином нітроамофоски, розчиніть 3 ст. л у відрі води, по мимо боротьби з попелиць, це ще буде і хорошим добривом для рослин. Також можете використовувати такі препарати як Актара, Перетрум, Фітоверм.

Боротьба з попелиць на огірки в теплицях

Для початку в такому випадку необхідно видалити уражену рослину. Після чого зверніть увагу є мурашині стежки в теплиці, якщо ж так, тоді необхідно прийняти заходи по їх видаленню. Промийте розчином мідного купоросу скло в теплиці. А по осені обов'язково зніміть верхній шар грунту і замініть його свіжим. Побілити внутрішні дерев'яні частини теплиці. Запаліть сірчану шашку, вона відлякує по мимо гризунів, ще і шкідників типу попелиці.

При регулярних профілактичних заходах, знищення мурах, обприскуванню огірків гіркими настоями, а також у важких ситуаціях застосування хімічних препаратів Вам вдасться позбутися від попелиці в теплиці.Також можете застосовувати такі настої.

  • tlia_01Тютюновий настій: візьміть 50 г тютюну, змішайте з гарячою водою 1 л, після чого додайте 10 г мила і настоюйте добу.
  • Настій деревію: візьміть трави деревію 800-900 г, залийте їх 2 л киплячої води. Після чого наполягайте суміш протягом години. Збільште готовий настій до обсягу 8 л, після цього приступайте до обприскуванню рослин. Таким чином від попелиці у вашій теплиці не залишиться і сліду!