Попелиця на помідорах як боротися народні засобиsumazejus-siksnosparniu-miestuose-gali-padaugeti-kenkeju-64015672-752x490Попелиця — це шкідник, який вражає багато овочеві та квіткові культури, і про це знає кожен садівник. Деякі рослини вона здатна вражати повністю разом з плодами, а у деяких уражається тільки вегетативна маса, плоди при цьому не страждають. Це як раз відноситься до помідорів. Незважаючи на те що попелиць уражаються тільки листя томатів, це все одно позначається на врожайності. Справа в тому, що рослина змушене самостійно боротися з навалою шкідників, імунітет знижується і визрівання плодів йде на «другий план», недостиглі томати в цьому випадку піддаються деформації. Крім того, попелиця здатна провокувати розвиток грибкових інфекцій на томатах. Про те, як з'являється попелиця на помідорах, та які профілактичні заходи можна вжити, розглянемо в цій статті.

Атак попелиці піддаються як тепличні, так і грунтові томати. Уражатися може і розсада. На помідорах можуть паразитувати різні види попелиці: чорна, зелена, біла, баштанна і персикова. Незалежно від того, какаятля на помідорах оселилася, обробка проводиться у всіх випадках однаково.

Як розпізнати тлю на помідорах

  1. f59983a1dd56aec77dd53be09544bf10_lСкупчення дрібних комах на листках і суцвіттях.
  2. Поява мурах, які залучаються завдяки виділяється попелиць липкою слизу.
  3. Липка рідина на поверхні листя.
  4. Скручивающиеся листя, мають нездоровий вигляд.
  5. Біла лушпиння біля рослин (відмерлі шари шкіри попелиці).

Засоби для обробки

В першу чергу рекомендується намагатися механічно видалити тлю, змив її струменем води. Але така міра виявляється неефективною і рослині потрібно забезпечити додатковий захист.

Ефективно борються з попелиць препарати «Актара», «Актафит», «Протеус», «Іскра Біо», «Фуфаноном», «Фітоверм». Розлучаються препарати по інструкції, обробка проводиться тричі з 7-денними перервами незалежно від того розсада це або дорослі рослини. Такий інтервал часу відповідає визріванню личинок попелиці.

Якщо обробляються дорослі рослини, то обприскування проводиться тільки з нижньої частини листя.

Народні засоби

Не варто недооцінювати народні засоби, перевірені часом, довели свою ефективність. Переваги використання народних засобів очевидні. По-перше, на рослини не виявляється хімічний вплив. По-друге, не доведеться витрачатися на спеціальні препарати.

Відвари деяких трав ефективні в боротьбі з попелицями. Для обробки використовуються трави з гірким смаком і запахом: чистотіл, деревій, полин. Для відвару змішуються одна частина трави і дві частини води. На відро необхідно використовувати літр готового відвару. Додатково сюди додається господарське мило: 40 грамів на відро. Готовим розчином обприскуються помідори в три прийоми, як описано вище. Аналогічним чином можна приготувати відвар з тютюну.

Ефективно попелиця на помідорах виводиться за допомогою мильно-масляного розчину. Змішується склад для обробки в пляшці з розпилювачем. На літр води необхідно: 400 грамів соняшникової олії і 2 столові ложки мила (можна використовувати рідке). Обробка проводиться також тричі.

Гірчичний порошок (30 грамів) розводиться у відрі теплої води, і можна проводити обробку.

3022Деревна зола з милом теж ефективно використовується овочівниками для боротьби з попелицею. На відро води потрібно склянку золи і 20 грамів господарського мила.

Слід пам'ятати, що випали опади змивають засоби обробки, тому, якщо після обприскування пройшов дощ, обробку треба повторити.

Профілактика появи попелиці на помідорах

  • 003Для того щоб захистити помідорні грядки від навали попелиці можна по сусідству висадити часник, цибулю або далматскую ромашку.
  • Спровокувати появу попелиці може надлишок азотистих добрив в грунті, тому необхідно дотримуватися розумну міру при підживленні рослин.
  • Якщо томати вирощуються у закритому ґрунті, то регулярне провітрювання теплиці, вбереже рослини.
  • Якщо з'явилися мурашки, то — це перший сигнал, що тля оселилася на ваших помідорах.
  • Уважний огляд рослин дозволить провести своєчасну обробку і зберегти врожай повністю.