Томат Мазаріні F1 - опис сорту і секрети вирощуваннятомат мазарініІталійський капітан на грядці – помідор «Мазаріні»

Сорт томату «Мазаріні» відноситься до типу детермінантних гібридів ранньої стиглості. У висоту рослина досягає трохи більше метра, незважаючи на сильний стебло, воно слаболиственное. Прості суцвіття утворюють не більше 6 плодів. На врожайності це ніяк не відбивається, а ось сприяє швидкому дозріванню. Маса помідора варіюється від 160 до 400 грам. Форма плоду подовжено-округла, нагадує серце. Смакові якості хороші. Щільність плода і м'ясистість відмінна. Підходить для вживання у свіжому вигляді для салатів, закусок, смаження. Помідори хороші і для зимових заготовок. При засолюванні томати не лопаються. Є відмінним рішенням для приготування лечо, соків і паст.

Стійкість до вірусів висока у Мазаріні. Зокрема до таких недуг, як тютюнова мозаїка, фітофтороз, кладоспориоз, вершинна гниль і фузаріоз.

Секрети вирощування

Сорт розрахований на вирощування в більшій мірі в тепличних умовах, але висадка у відкритий грунт не протипоказана. Догляд за сортом полягає в стандартних операціях: полив, підживлення, прополювання, пасинкування. Формувати слід не більше двох стебел. Також необхідна установка опор паралельно стеблу. Підгортати кущі слід в період посадки. Якщо кущі вже почали квітни, робити цього не слід, так як кущ почне вкорінюватися, а процес цвітіння і утворення зав'язі сповільнитися.

висадка розсади томатів у теплицю рукамиВисадку насіння на розсаду слід проводити в кінці лютого. Для цього підійде як стандартна грунтосуміш, так і торф'яні горщики. В якості додаткового збагачувача землі корисними елементами можна використовувати «сапропель». На 5 день слід очікувати сходів. Розвивається розсада дружно. Після появи 3 листків розсаду слід забезпечити додаткове освітлення – штучно продовжити світловий день допомогою настільної лампи. Це забезпечить не тільки швидкий розвиток розсадного матеріалу, але і його життєздатність в подальшому. При дотриманні цих правил, до моменту висадки в теплицю або грунт, розсада вже набере колір. З середини травня молоду розсаду помідор Мазаріні рекомендується гартувати, виносячи на сонці на 10-15 хв. Дорощувати невеликі кущики можна в теплиці. У грунт висаджувати можна не раніше середини червня. Активного поливу цей сорт не вимагає. Він досить стійкий до посухи.

утворилися На стеблах залишати слід не більше 4 кистей, інакше плоди стануть меншими. Крім того, надмірне утворення зав'язей буде перешкоджати їх визрівання. В період формування перших зав'язей слід підгодовувати рослина сульфатом магнію. Щоб прискорити процес визрівання можна внести під корінь калійні добрива. Також, для рясного плодоношення слід видаляти зайві листя, не допускаючи формування бічних пагонів.

Сорту двійники

Насіння сорту «Мазаріні» слід купувати в спеціалізованих магазинах, що дозволить уникнути підміни. Це сорт може зустрічатися як під назвою «Мазаріні», так і під брендом «Капітан Мазаріні». Різниці між ними немає.