Томат Орлиний дзьоб (характеристика, опис та відгуки про сорт)Кожен дачник і садівник шукає такий сорт томатів, щоб і смачними були, і невибагливими в догляді. Важлива вимога – урожайність, так як у багатьох людей, що займаються городом, немає можливості вирощувати велику кількість кущів, щоб потім збирати з них по 2-3 кг томатів. Сорт томатів «Орлиний дзьоб» - унікальна розробка сибірських селекціонерів, довела свою якість протягом багатьох років.

ss-o-t-orl-kl-300Особливості стиглих плодів

Томати «Орлиний дзьоб» ідеально підходять для всіх цілей:

  • вживання у свіжому вигляді;
  • консервування цілих плодів (друга фаза плодоношення), так і у використанні в рецептах різних зимових салатів;
  • виготовлення соків;
  • тривале зберігання у свіжому вигляді;
  • інші заготовки.

Виростають плоди, як заявляє виробник, до 800 р. Відгуки багатьох людей в інтернеті розходяться, одні говорять про максимальному вазі плодів в 400 м, інші – в 600-800 р. Менше 300 г помідори зазвичай не зростають.

Томат-Орлиний-дзьобТомат «Орлиний дзьоб» має соковитістю, солодкістю, м'ясистою м'якоттю. Колір стиглих плодів варіюється від світло-рожевого до насиченого малинового. Володіють цікавою витягнутою формою з загнутим дзьобиком, але зустрічаються і прямі довгасті плоди.

Дозрівання і зростання

Кущі сорти виростають досить високими – не менше 1,5 м. Більше того, стебла виходять дуже тонкими, тому їх необхідно вчасно підв'язувати, щоб не переломились. Для стимуляції росту самі виробники радять використовувати спеціальну підживлення, наприклад, «Сеньйор помідор». Дозрівати томати починають у серпні. При хорошому зростанні урожай знімають кілька разів, з одного квадратного метра виходить максимум 14 кг стиглих плодів. Причому, перший урожай зазвичай дуже великий, а наступні – трохи дрібніше.

Особливості посадки і догляду

Сорт ідеально підходить для вирощування у відкритому ґрунті, але може використовуватися і для посадки у теплицю. Насіння для розсади висаджують у середині березня. Після появи росточков роблять пікіровку. Коли пройде 60-70 днів, зміцнілі кущики пересаджують у відкритий грунт. Рослина стійка до заморозків, але краще дочекатися усталеної теплої температури.

Важливо: в момент вирощування розсади слід уважно ставитися до вологості кущиків. Вони бояться грибкових уражень і дуже їм піддаються. Для поливу в перший час бажано використовувати пульверизатор.

Перед посадкою в грунт землю потрібно удобрити перегноєм. Оптимальна відстань між кущами в момент посадки – 50 див Між рядами – не менше 80 див. Удобрювати «Орлиний дзьоб» достатньо 3 рази за сезон, а от після кожного поливу необхідно акуратно рихлити землю. Помідори не люблять посухи, тому поливати їх потрібно досить часто, особливо після виникнення перших зав'язей.

Особливість догляду за томатами полягає у своєчасному прищипування пасинків. Якщо потрібно отримати великі плоди, деякі суцвіття також слід видаляти.