Томат Петруша-городник: опис, агротехніка вирощування, відгуки  • ss-o-t-petru-ogo.300Переваги: не вимагає пасинкування, тривалий період плодоношення, посухостійкість,універсальне призначення.
  • Недоліки: врожайність дуже залежить від дотримання агротехнічних прийомів.

Сорт Петруша-городник – це новинка російських (алтайських) селекціонерів. Сорт призначений для відкритого грунту, але підходить для плівкових теплиць. Відрізняється високою врожайністю (6 кг з куща), дружним дозріванням помідорів. У сорти середнього строку дозрівання Петруша-огородник тривалий період плодоношення. Плоди можна знімати до самих заморозків.

У відкритому грунті рослина досягає 60 см, не потребує пасинкування. Густі кущики, зав'язі на них багато. Рослина з плодами схоже на ялинку з іграшками. Сорт супердетерминантный, тобто утворює зав'язь над кожним листом, тому всі пагони у нього продуктивні, а розмір помідорів однаковий. Якщо потрібно отримати плоди більшого розміру, регулюють їх кількість на втечу.

Заявлено, що цей новий сорт має цікаву особливість: у теплиці він може зрости до 80 сантиметрів і навіть до півтора метрів. Розмір рослини залежить від якості ґрунту та підживлень. Незважаючи на високий розмір у теплицях, пасинкування не потрібно, зате потрібна підв'язка до опор. Розмір і якість плодів не залежить від висоти стебла. Якщо пасинки все-таки видаляти, врожай знижується.

tomat-petrusha-ogorodnikПлоди яскраво-рожевого кольору (за іншими відомостями – вогненно-червоні), подовжені, нагадують ковпак (звідки і назва). Їх маса до 200 г (при хорошому догляді до 300). Томати універсального призначення, при консервації і солінні залишаються щільними, м'якоть солодка.

Агротехніка даного сорту традиційна. Насіння на розсаду потрібно сіяти в середині лютого або в березні. Розсада компактна, не тягнеться, займає мало місця. При висадці розсади в грунт рекомендують додавати в кожну лунку по 10 грамів суперфосфату. Можна вирощувати помідорів безрозсадним способом і сіяти в парничок в кінці квітня – початку травня.