Паркани з дерева: фотогалерея (40 дизайнерських рішень), інструкція по виготовленню своїми рукамиДерев'яні огорожі в усі часи славилися своєю популярністю. Багато в чому це стало причинно своїй відносно недорогий ціни і простоті в установці. Але сьогодні ситуація трохи змінилися, і тепер з дерева створюють не просто огорожі, а справжні шедеври.

Розглянемо всі докладно.

Створення дерев'яного паркану своїми силами. Поетапний порядок дій

Зведення дерев'яного паркану можна умовно розділити на кілька етапів, а саме:

 1. Монтаж опорних стовпів;
 2. Установка поперечок;
 3. Обшивка встановленого каркаса.

Кожен етап у будівництві повинен бути виконаний у повному обсязі.

Монтаж опорних стовпів

Установка опорних стовпів здійснюється способом забутовки. Алгоритм дій виглядає наступним чином:

 1. Використовую садовий бур, лопату і брухт (якщо грунт змішаний і необхідно його попередньо рихлити) зробити отвір на глибину 1,5 метрів з діаметром до 50 сантиметрів.
 2. На дно ями викладає пісок і ретельно трамбується. Товщина повинна становити не менше 15 сантиметрів.
 3. Після цього необхідно встановити в центр ями опорний стовп і ще раз трамбується пісок.
 4. Приблизно на висоту 25 см від дна треба засипати щебінь, перемішаний з піском, і повторно всі трамбується.
 5. Потім слід перевірити на предмет рівності установки опори (вона повинна стояти чітко по вертикалі).
 6. Потім необхідно повторити процедуру засипання піску зі щебенем і утрамбувати. Такі дії необхідно повторювати до того моменту, поки суміш не дістанеться верху ями.
Важливо знати! Пісок зі щебенем буде щільніше лягати в тому випадку, якщо суміш мочити водою.

Монтаж поперечних лад

Поперечні лаги, які виготовляються з дерева, краще всього буде встановлювати за допомогою кронштейнів.

Алгоритм монтажу полягає в наступному:

 1. На кожну опору необхідно буде використовувати кілька кріплень. Лаги готуються по 2 відрізка у довжину від 10 до 15 сантиметрів.
 2. В кінці кожного відрізка слід виконати отвір для болтових з'єднань.
 3. В кінці кожного бруса слід зробити отвори. Тут необхідно враховувати, щоб самі отвори збігалися з тими, які просвердлюються на куточку.
 4. Після цього слід від верхньої частини опорного стовпа відступити близько 40 сантиметрів. Зазначивши відстань, слід приварити першу частину куточка, який повинен бути повернутий донизу.
 5. Після цього, слід повторно відступити ще близько 4,5 сантиметрів і приварити тепер куточок розгорнутий безпосередньо вгору.
 6. В подальшому необхідно по напрямку вниз відступити близько 1 метра і вмонтувати подібним чином нижній кронштейн.
 7. Після цього за допомогою саморізів по дереву необхідно встановити направляючі.

Необхідно звернути увагу на те, що відстань між поперечними лагами може бути скорочено. Однак у цьому випадку, конструкція може знизити свою міцність. Сама опора в обов'язковому порядку повинна бути вище обшивки не менше 10 сантиметрів, а низ повинен бути на відстані від грунту на відстані не більше 15 сантиметрів.

Обшивка встановленого каркаса

Перш ніж почати установку безпосередньо самих монтажних дощок, необхідно пам'ятати, що існує кілька способів.

В одному із способів штахетник встановлюється на лаги до того, як останні будуть вмонтовані в опори, а саме:

 1. Виставляються поперечні лаги на необхідній відстані між собою, при цьому зберігаючи площину. Це можливо буде зробити, з використанням заздалегідь підготовлених підставок з будь-якого матеріалу.
 2. Немає необхідності у виготовленні шаблону, який буде прикладатися до просветам між дошками.
 3. Нижня і верхня кромка полотна виставляється за допомогою лінійки. Допускається замість лінійки використовувати будь-яку поперечину, яка залишилася, не задіяна.
 4. Саморізами по дереву здійснюється монтаж дошки безпосередньо на самі лаги.
 5. Після цього, готове полотно і відбувається його фіксація підготовленим до кронштейнів. Варто відзначити, що самотужки це зробити неможливо, тому необхідний помічник. У випадку, якщо дії до цього були вірні, монтаж готового полотно пройде швидко і без будь-яких зусиль.

Якщо говорити про другому способі монтажу, то в ньому мається на увазі безпосередній монтаж кожної дошки окремо. У цьому випадку необхідно підготуватися до тривалого і трудомісткого процесу. Після кожної встановленої дошки необхідно заміряти відстань між ними (якщо потрібний між дошками просвіт) і перевіряти чітку вертикаль.

Варто відзначити, що будь-який з способів користується популярністю у власників приватних і заміських будинків, тому сказати, який з них краще неможливо. Кожен вибирає варіант для себе в залежності від вибору дизайну дерев'яного паркану.

Чим можна обробити і пофарбувати дерев'яний паркан

Необхідно розуміти, що встановлений дерев'яний паркан бере на себе змінний клімат у всі пори року. З цієї причини його в обов'язковому порядку необхідно захистити від вологи, загоряння, і шкідників.

Важливо пам'ятати! Перед монтажем всі металеві компоненти забору необхідно обробити грунтовкою і пофарбувати.

Не варто забувати і про те, що ультрафіолетові сонячні випромінювання шкоду дерев'яного паркану з тієї причини, що в результаті їх дії у деревини втрачається внутрішня волога, тим самим вона втрачає свою несучу здатність і сам зовнішній вигляд.

З цієї причини рекомендується обробляти деревину спеціальними УФ-затверджувачами, які можна купити в будь-якому будівельному магазині.

Такий просоченням необхідно обробити кілька разів на грунтовку з можливістю глибокого проникнення. Після цього можна використовувати вологостійку фарбу і лак для додачі дерев'яного паркану привабливого виду.

Ціна задоволення

Розрахувати повну вартість просто неможливо, оскільки все залежить від необхідної кількості матеріалу.

Якщо говорити про собівартості необхідного будматеріалу, середня ціна вказана в таблиці:

Найменування будівельного матеріалу Обсяг Собівартість Доска 1 м3 Близько 3 тисяч рублів Цемент 1 кг Порядку 10 рублів Антисептик 10 л. Близько 2 тисяч рублів саморізи 500 шт. 300 – 400 рублів фарба 3 л. Близько 400 рублів Металевий профіль 1 метр Близько 130 рублів Шлифовачный коло 1 шт. Близько 50 рублів Обрізна дошка 1 м3 Близько 4 тисяч рублів

Варіанти дизайнерських рішень

На сьогоднішній день ще немає такого матеріалу, крім деревини, який читався таким податливим для реалізації різних дизайнерських рішень (при цьому дерево досить доступно по ціновій категорії).

А ось таким чином цей паркан має внутрішній вигляд. Ніхто не скаже, що вигляд став гірше.

У цьому варіанті дизайнерського рішення увагу було приділено кожній дрібниці, Можна побачити, наскільки опрацьовані самі контури, а кути запрасовані в повному обсязі. На фото можна побачити відкатні ворота з того ж двору.

Погодьтеся, мало хто з нас знає якими прийомами користується той чи інший дизайнер для реалізації своїх фантазій. А адже вони використовують: випал, створюють ефект старовини, успішно комбінують дерево з різними металевими кованими елементами, і навіть банально шліфують дерево і піддають його фарбуванні у різних відтінках.

А як ви ставитеся до брутального стилю? Погодьтеся, вигляд просто вражає.

Для втілення в життя такого дизайнерського рішення, необхідно тільки лобзик, шліфувальна машинка і навички роботи по дереву. При наявності інструментів і бажання, можна домогтися ефекту пошарпаної деревини.

А хто як ставитися до пазлам? При наявності бажання можна спочатку намалювати малюнок на дошці, а після вирізати за шаблоном. Варто звертати увагу на те, що дана робота вважається ювелірної, оскільки кожна дошка має своїм чітким розміром і вигином.

При цьому найбільш складним процесом при зведенні такого дерев'яного паркану вважається його установка (не кожному під силу здійснювати таку компоновку).

Для зведення дерев'яного паркану з обапола у першу чергу необхідно ретельно поставитися до підбору дошки. Ні в якому разі не можна допускати того, щоб в якомусь місці дошки була різна товщина або ширина. У такому варіанті відмінною особливістю є його доступна ціна, але це компенсується величезним трудом, який необхідно для створення такого творіння.

Незважаючи на той факт, що дошка товщиною до 1,5 сантиметрів не дуже підходить для парканів, з її допомогою можна створити відмінну огорожу у вигляді решітки. Погодьтеся, вид нітрохи не гірше, ніж попередні варіанти. А якщо її прикрасити ще і зеленими насадженнями, які будуть її обплітати – вид буде шикарний.

За останні кілька років не обрізна дошка збільшилася в ціні більш ніж на 15-20%, але це не заважає їй утримуватися в низькому ціновому діапазоні. При цьому її часто використовують при зведенні дерев'яного паркану в такому стилі.

Як видно, цей приклад наочно показує один з варіантів дизайнерських рішень при роботі з не обрізний дошкою. При бажанні можна добитися будь-якого ексклюзивного рішення.

А як вам дизайнерського рішення в стилі жалюзі? Погодьтеся, вигляд просто бомба.

Добірка дерев'яних парканів

Красиві паркани з дерева

Володіючи невеликими навичками роботи з деревом можна створити красивий паркан за короткі терміни.

Такий варіант виконання є популярним у багатьох власників приватних будинків, оскільки його створення не займає багато часу і сил. Погодьтеся, що вельми привабливий вигляд.

Стандартне огородження, яке підходить як приватних будинків, так і для заміських ділянок. Не вимагає до себе якихось особливих навичок і вмінь, але в той же час має гарний вигляд.

Різьблені паркани

Для створення різьблених парканів своїми руками необхідно володіти навичками різьби по дереву.

Для створення такої огорожі може піти більше 3 місяців, оскільки кожна дрібниця грає велику роль. Але це того варто. Така різновид забору підходить до будь-якого інтер'єру.

А як щодо такого варіанту різання? Напевно багато хто мріє про таке паркані, адже він може не тільки підкреслити індивідуальний стиль, але і створити ілюзію старовини.

Декоративні паркани

Декоративні паркани часто використовуються при створенні альпінаріїв або ж просто в ландшафтному дизайні.

Невеликі огорожі з дерева, зможуть підкреслити особливість того чи іншого рослини, доповнити інтер'єр присадибної ділянки.

При бажанні можна створити будь-яку декоративну огорожу того чи іншого кольору. Для цього не потрібно яких-небудь навичок і вмінь.

Паркани з дерева під старовину

Багато хто мріє створити з своєї ділянки невелику казку і повністю зануритися в старовину.

Такий варіант ефекту старовини відмінно підходить для ділянок, на якому розташовані дерев'яні будинки. У поєднанні з таки м парканом можна створити для себе справжню казку.

А якщо додати трохи декору у вигляді товстого каната? Вид просто вражаючий. Напевно сусіди будуть приходити до власникові такого огородження з захоплення.

Паркани з профнастилу під дерево

У випадку якщо з якихось причин немає бажання працювати саме з деревом, можна встановить огорожа з профнастилу. Таким чином, можна не тільки збільшити термін експлуатації, але і створити ілюзію дерев'яного паркану.

При бажанні можна використовувати профнастил світлих тонів під дерево, який чудово підходить до будь-якого інтер'єру. Термін експлуатації такого огородження понад 25 років.

Ще одним з варіантів є використання профнастилу темніших тонів, який дозволяє створити ілюзію дерева покритого лаком. Відмінно підходить для дерев'яних будинків або будівель обшитих з пластику під дерево.

Для приватного будинку

В залежності від побажань самого власника приватного будинку, сама огорожа може бути виконано в будь-якому стилі.

Високі паркани завжди користувалися популярністю у власників приватних будинків. Завдяки їм можна приховати все, що відбувається на території ділянки від стороннього погляду, зробити огорожу красивою і ексклюзивною.

Ще одним варіантом є установка паркану з невеликими щілинами. Ця різновид огорож відмінно підійде для будь-якого приватного будинку, незалежно від його розмірів і стилю.

З профлиста під дерево

Як правило, установка такого виду паркану за своєю ціною доступна кожному жителю нашої країни. Такі огорожі відмінно підходять для установки в будь-якому місці, незалежно від того це дача або ж свій приватний будинок.

На цьому фото можна побачити, що профлист може поєднувати в собі поєднання декоративного каменю і самого дерева. Чудово виглядає і має тривалим терміном експлуатації.

Тим, хто любить мінімалізм, відмінно підійде варіант створення паркани з профлиста під дерево. Така різновид ставитися до класичного стилю і відмінно підійде як для виконання прямого обов'язку – захисту ділянки, так і в якості непоганого елементу декору.

З цегли і дерева

При створенні забору цегла і дерево поєднується просто чудово. Їх часто намагаються поєднати дизайнери при створенні інтер'єрів у самому приміщенні, так і за його межами.

Паркан виконаний у класичному стилі з використанням звичайного цегли і дощок. Завдяки успішно підібраному поєднанню колірної палітри, така огорожа виглядає не тільки багато, але і вельми привабливо.

У даній композиції поєднуються фігурні елементи дерев'яного паркану з цегляним. Вдало підібрана колірна палітра дозволяє використовувати її в будь-якому місці.

З каменю і дерева

Таке поєднання будівельних матеріалів в більшості випадків використовується в заміських будинках і дачах.

Своїми силами відтворити таку огорожу буде досить складно, і потрібно не тільки вміти поводитися з цим матеріалом, але і знати тонкощі замішування спеціального розчину. Але погодьтеся, такі паркани здатні здивувати своєю красою навіть самого прискіпливого критика.

Дерев'яні паркани в поєднанні з декоративним каменем створюють ілюзію старовинної фортеці. Часто використовуються для установки в заміських дачах або на території приватних фірм.

Візерунки по дереву на паркан

Зараз у світі дерев'яних парканів стала виявлятися тенденція до використання додаткових візерунків. Вони дозволяють з простої огорожі створити щось особливе та унікальне в своєму роді.

Як видно, такий візерунок дуже важко зробити своїми руками, якщо тільки людина не має достатніх навичок роботи з різьбленням по дереву.

Можна замовити у фахівців різьби по дереву композицію в китайському стилі, як показано на фото. Цей варіант вважається досить поширеним в нашій країні.

Оригінальні паркани з дерева

Напевно, кожному власнику своєї ділянки хотілося б встановить оригінальне огорожу. Але які вони бувають?

Такий оригінальний дизайн дерев'яних парканів у нашій країні зустрічається не часто. Багато в чому це пов'язано з недешевим задоволенням (початкова вартість може складати від 40-50 тисяч рублів).

Таке дизайнерське рішення дозволяє не тільки змусить своїх сусідів дивитися на паркан із заздрістю, але і робить ділянку дуже багатим і індивідуальним.

Паркани з дерева горизонтальні

Багато наші співвітчизники при установці огорож часто задаються питанням, – який кращий вертикальний або горизонтальний? Насправді тут різниця тільки в смаку.

Говорячи про такому вертикальному паркані можна з упевненістю говорити про те, що його може зробити кожен бажаючий своїми силами, при цьому витративши невеликий період часу і грошей. Класичний стиль підходить для огородження будь-якої території.

На фото видно, що вертикальних паркан, виготовлений з використанням складної конструктивної особливості. Зробити таке в домашніх умовах дуже важко, і при бажанні доведеться звертатися за допомогою до фахівців. Але воно того варто.

Кування з деревом в паркані

Ковані елементи в усі часи надавали огорожці мощі і привабливості. Однак через свою чималу ціну не користується великою популярністю.

Дерев'яний паркан з використанням кованих металевих спиць на фото робить його оригінальним у своєму роді. Надає ділянці стильності та краси. Більш того, ковані елементи роблять конструкцію огорожі досить жорсткою, що істотно збільшує термін експлуатації.

Такий варіант поєднання дерева, цегли і власне кажучи, кованих елементів, робить забір практично довічним. Він не складних кліматичних умов, його складно пошкодити, і найголовніше – він красивий і стильний.

Огорожі з паркану

Більшість наших громадян роблять огорожі з паркану. З цього матеріалу можна зробити досить непоганий паркан. Достатньо лише поглянути на ці фото.

Звичайно, якщо цей пофарбувати паркан, а потім покрити лаком і вийти дуже непогано, але і так цілком привабливо. Що характерно – його можна зробити в самі стислі строки (період його зведення не більше 1 – 2 днів).

При наявності бурхливої фантазії і величезного бажання власника ділянки, можна віддати таку чудову дизайнерську огорожу, яка ніколи не перестане радувати око всіх оточуючих.

Паркан з дерева драбинка

Паркан драбинка не рідко зустрічається в повсякденному житті у власників приватних будинків. По-перше – це різновид дозволяє заощадити на дошці, так як невеликі зазори дозволяють зменшити обсяг матеріалу, а по-друге – виходить у кінцевому підсумку досить непогано.

На фото вказано паркан драбинка, який зсередини ще обшитий профнастилом. Завдяки цьому зовні він виглядає дуже ефектно, в той час як всередині ділянки паркан виглядає дуже акуратно.

Така різновид драбинки в більшості випадків встановлюється в заміських приватних будинках. Невеликі зазори між дошками дозволяють побачити прекрасні зелені насадження, які можуть бути висаджені за парканом.

Як зробити паркан недорого

На відео нижче розповідається, як зробити дешевий паркан з дерева.