Томат Піноккіо : характеристика та опис сортуПіноккіо - карликові томати в горщиках на підвіконні виглядають дуже навіть непогано. Компактний маленький кущик порадує вас помідорами черрі. У справжню оранжерею можна перетворити лоджію і навіть підвіконня. Цей сорт дає величезну кількість врожаю. Весь кущ просто усипаний гронами. На кожній грона приблизно по 10 плодів вагою по 20-30 р. Кущики в опорі не потребують, вони ростуть як карликові деревця. Культура росте до 20-35 см з кожного куща можна зібрати 1-1,5 кг врожаю.

Опис томату Піноккіо

pinokkio (1)

На смак помідорів приємний, солодкуватий, дещо нагадує вишню. Він майже ніколи не хворіє. Але цей сорт детермінантний, а це значить, що коли він доросте до 30 см і зав'яже грона, то нові квітки вже не будуть формуватися і рослина втратить свою декоративність. Воно потім жовтіє і починає чахнути на очах. Садівники-любителі, не знаючи такої особливості помідори, часто думали, що вони захворіли і починали їх обприскувати. А це дарма! Потрібно просто замінити рослина нове на старе. Карликові рослини ростуть недовго. Дуже стійкий до хвороб. Якщо його вирощувати взимку в квартирі, то навіть при високій вологості він практично ніколи не пошкоджується хворобами. Томат може захворіти тоді, коли його обприскувати з пульверизатора. Ні один томат на землі не переносить вологу на аркушах.

Догляд

pomidoryПомідори Піноккіо – це теплолюбні рослини. Вони відмінно переносять прямі сонячні промені і страждають, якщо світла мало. Взимку томати треба підсвічувати, інакше у деяких з них не зможе утворитися квіткова кисть.

Помідори потрібно поливати не часто, достатньо буде 2-х разів на тиждень, але не більше. Рясно поливаємо, повністю змочуючи грунт. Поливати краще теплою водою (20-25 °С) в першій половині дня. Якщо помідори ростуть в ящиках, то поливати потрібно грунт навколо куща, але не під кущ.

Підгодовувати рослину потрібно коров'яком (1:5), використовувати 1 літр розчину на рослину і мінеральними добривами.

Першу підгодівлю органічними добривами роблять після висадки рослини на постійне місце. Інші підживлення робляться мінеральними добривами в період плодоношення з інтервалом 10-12 днів. Також можна підгодувати розсаду, обприскати листя живильним розчином. Ця позакореневе підживлення дасть хороші результати. Вона сприяє кращому розвитку і ріст рослини, а ще запобігають осипання квіток.