Томат Сливка - огляд сортів з сливовидными плодамиПомідори сливовидної форми, або як їх ще називають «вершки», давно полюбилися городникам. За смаком вони нагадують маляток-черрі, але відрізняються більшою врожайністю. Плоди «вершків» дозрівають дружно. Залежно від сорту вони мають рожевий, оранжевий або червоний колір. Більш щільна, ніж у звичайних томатів, м'якоть дозволяє використовувати їх для консервування та приготування соусів.

Характеристика сливовидных томатів

ВершкиСливовидні томати представлені десятками добірних сортів - від дуже ранніх до пізніх, від скромних низькорослих кущів до ліан. Така різноманітність дозволяє вирощувати плоди бажаного кольору в відкритому грунті та теплицях. Їх загальна цінність - відмінні смакові якості, висока врожайність, придатність для кулінарної обробки.

Вага стиглих томатів коливається в діапазоні 50-90 грам. З одного квадратного метра ґрунту можна зібрати 7-10 кілограмів плодів. Кращих відгуків заслуговують ранні низькорослі сорти, які дозволяють знімати урожай на 70-90 день після сходів. Середньостиглі томати дозрівають через 100-130 діб. Пізні - через 130 діб.

Популярні сорти «вершків»

Професіонали рекомендують вибирати такі сорти «вершків»:

  • tomat-slivka-gigant5545«Сливка гігант» - Високорослий сорт томату середнього терміну дозрівання, з великими видовженими плодами червоного кольору. Помідори мають дуже гарний зовнішній вигляд, смакові якості. М'якоть щільна і солодка. Транспортабельність хороша.
  • «Чіо-чіо-сан» - високорослі середньостиглі томати. Їх особливість - розгалужена кисть з 50 і більше плодами світло-рожевого кольору.
  • «Помаранчеві вершки» - рослини, стійкі до температурних перепадів. Плодоношення рясне, висота куща 0,8-1,1 м.
  • «Ракета» - низькорослий сорт середньостиглий вигляд. Плоди червоні, овальні, з невеликим витягнутим носиком.
  • «Сонячний зайчик» - середньоранній гібрид. Має компактні кисті з 6-9 невеликими жовтими плодами.
  • «Акварель» - ранньостиглий низькорослий сорт. Висота куща - до 50 см, плоди – солодкі, червоні.

Особливості вирощування

Щоб мати постійний урожай «вершків» потрібно вирощувати рослини з різними термінами дозрівання. Для цього використовують:

• плівкові теплиці – сюди висаджують більшість сортів; відкритий грунт – тут вирощують ранньостиглі та середньостиглі види; домашні умови – на підвіконні вирощують «вершки» невеликий форми.

Стійкість сливовидных томатів до хвороб досить висока. Сорт «акварель» стійкий до вершинної гнилі. Томати «ракета», «човник» - до вершинної гнилі і загнивання кореневої системи. Більшість «вершків» (крім гібридів) потребують обробки від фітофторозу. Інформація про те, яким схильний до хвороб сорт, є на упаковці з насінням томатів.

Корисні властивості

склад помідораПомідори «вершки» тривалий час не втрачають зовнішньої привабливості. Завдяки низькому вмісту вологи їх використовують в таких цілях:

• приготування салатів; обсмажування, тушкування, пассеровка; виготовлення томатних соусів, паст; консервація; в'ялення.

Сливовидні томати - джерело вітамінів групи С, А, лікопіну, заліза, харчової клітковини. Зберігати стиглі плоди слід у затемненому прохолодному місці. Нарізані овочі можна заморожувати, використовувати в подальшій кулінарній обробці.