Томат Чорна гроно F1 опис сорту та відгукиbig_b3e44e1921f842874db03eea88de011dВ даний час садівники вирощують безліч різних сортів томата. Один з них, що відрізняється незвичайним виглядом і чудовими смаковими якостями – томат «Чорна гроно F1».

Плід такого томату має не звичайний темно-фіолетовий колір і не велику круглу форму. Він солодкуватий на смак зі сливовим присмаком і не дуже великий – маса плоду в середньому 40-70 р. У використанні аналогічний іншим томатам – вживається у свіжому вигляді, виступає в якості інгредієнта для салатів, а також для консервування. Як і більшість овочів, він багатий на корисні для здоров'я антоціани. Саме завдяки цьому пігменту томати мають такий темний колір. Сорт томат унікальний у своєму роді, без будь-яких генних модифікацій селекціонерам вдалося отримати томати за кольором практично один в один як баклажани. Робота в цьому напрямку тривала більше 50-ти років. Фіолетові пігменти-антоціани у складі цього томату мають дуже позитивний вплив на людський організм:

  • Покращують роботу серця і мозку;
  • Очищають судини від холестерину;
  • Є потужними антиоксидантами;
  • зменшують ризик розвитку атеросклерозу;
  • Позитивно впливають на здоров'я шкіри.

Вирощувати «Чорну гроно» можна і в теплиці, і на відкритому ґрунті – головне, щоб місце вирощування було сонячним і захищеним від вітрів. Грунт повинна бути нейтральною і неважким, з додаванням органічних добрив. Цей сорт відноситься до середньостиглих - від появи перших сходів до дозрівання проходить 95-105 днів. Посів розсади здійснюється в лютому-квітні, а у відкритий грунт її висаджують після досягнення віку 55-65 днів (орієнтовно у квітні-травні); для висаджування розсади потрібно вибрати час, коли мине небезпека заморозків, щоб рослина не загинула. Збирати плоди після того, як їх колір стане майже чорним (в серпні-вересні). Догляд за цим сортом томату нескладний і полягає в поливі, прополюванні, розпушуванні і підгодівлі добривами.

b02960f1706ec93a286e6f6768cf0967Кущ томату «Чорна гроно» – це висока (до півтора-двох метрів) рослина з прямим товстим стовбуром і жорсткої бадиллям темно-зеленого кольору. Кущ не згинається, а значить, може довго обходитися без підв'язки. Має просту кисть, містить близько 8-10 плодів.

Врожайність цього сорту вважається високою – в середньому від 5 до 5,5 кг з 1 кв. метра (при рекомендованій густоті посадки в 3-4 рослини на кв. метр). Крім того, він стійкий до кладоспоріозу і фітофторозу, а також не схильний гнилі. Важливою властивістю є те, що навіть при транспортуванні томат він зберігає свіжий вигляд, а також добре переносить зберігання.