Томат Чорний принц: опис, характеристика, відгуки, вирощуванняВідмінною рисою томату «Чорний принц» щодо інших сортів є темно бордовий, майже чорний колір плодів. В іншому ж це великоплідний сорт томату, призначений для вирощування в тепличних умовах з високими показниками врожайності. Сорт томату Чорний принц був виведений китайськими селекціонерами не без допомоги генної інженерії, але для любителів здорової їжі бояться нічого , сорт не вважається ГМО.

Опис томат Чорний принц

Чорний ПринцРослина індетермінантного типу росту, може досягати 2.5 метрів у висоту. По термінах дозрівання помідорів сорт вважається середньостиглим, перший урожай починають збирати через 110-120 днів з моменту сходів. З-за свого високого зросту вирощування без підв'язки до додаткової опори практично не можливо. У деякий нагоди підв'язки потребують не тільки стебла рослини, але й самі кисті, тому що вага помідорів близько 300 р. і часто буває так, що під тяжкістю власної ваги пагони ламаються. При звичайних умовах з одного куща можна зібрати 2 кг помідорів, але якщо погода дозволяє і догляд за рослину на належному рівні то можна підвищити врожайність і до 4-5 кг з одного куща. Схема посадки 2-3 рослини на 1 кв. м. Якщо у вашій теплиці ростуть ще томати інших сортів, то не бажаною щоб рослини між різними сортами було менше ніж півтора метри, щоб вони не могли запилювати один одного. В іншому випадку сорт може втратити свої основні характеритиики. Суцвіття починають закладатися після 7-9 листків і все наступне через кожні 3.

Плоди томата «Чорний принц» великі в деяких випадках можуть досягати 450 р., в середньому маса одного помідора в межах 250-300 р. Форма помідорів плоськоокруглая і сильно ребриста. На смак плоди солодкі, відмінно підходять для вживання в свіжому вигляді, для приготування салатів. Також не дивлячись на свої досить великі розміри їх часто консервують на зиму. Вміст сухої речовини підвищено. Що стосується недоліків, помідори швидко псуються, їх не вийде довго зберігати і дуже бажано вживати в їжу відразу ж після того, як плоди був зірваний. Транспортуються томати також не дуже охоче.

Вирощування

chernye-pomidory-sorta-6Агротехніка вирощування нічим не відрізняється від інших тепличних індетермінантних сортів. Насіння на розсаду висаджуємо на глибину 1-2 см, ґрунт зволожуємо, накриваємо чекаємо поки розсада проросте. У фазі двох справжніх листочків, виробляємо пікіровку в окремі ємності, а коли погодні умови дозволять, виробляємо висадку томатів у теплицю. Для отримання максимального врожаю рекомендується кожні два тижні проводити підживлення, томати дуже вимогливі до фосфору, тому в кожну лунку перед висадкою можна додати трохи фосфоровмісних добрив, або, якщо вірити народній мудрості, можна покласти дохлу рибу.

Чорний принц часто вирощують саме за його темного кольору. Чорні помідори дуже часто використовують для прикраси страв, надають їм деяку родзинку. Хоча в салаті темні томати можуть на перший погляд здатися підгнилими.

Що стосується стійкості Чорного принца до хвороб, то її можна цілком вважати вище середнього. У рослини досить сильний імунітет і вони не дуже часто страждають від фітофтори та інших мікроорганізмів. Навіть якщо сама бадилля може страждати від фітофтори, то на плоди вона не пошириться.