Паркани з евроштакетника на фото, як виконати монтаж своїми руками - інструкціяБудь-який власник приватного будинку або дачі воліє довговічний і сучасний вигляд огорожі для своєї ділянки, який вдало впишеться в місцевий куточок природи. При цьому найбільш важливі завдання, з якими доводиться стикатися у виборі матеріалу: невисока ціна, практичність і надійність.

Найбільш зручний варіант, що відповідає всім запитам – паркан з евроштакетника своїми руками. Аналогічний йому дерев'яний штахетник має більш низьку міцність і термін зберігання, а так само потребує постійного догляду і фарбування.

Евроштакетник навпаки не тільки міцний, простий у догляді, не потребує обробки антисептиком, фарбування, але і довго зберігає гарний, естетичний вигляд. Значною перевагою такої огорожі є проста конструкція і можливість швидкого монтування огорожі своїми руками, що значно здешевлює і прискорює весь процес.

Огорожу з оцинкованої сталі – більш модернізована версія металевого паркану і відрізняється хорошою продуваемостью, невеликою вагою, високою вогнестійкістю, довгим терміном служби, оптимальними показниками жорсткості і міцності, стійкістю до корозії.

За всіма показниками, огорожі з евроштакетника краща альтернатива іншим видам парканів і тому заслужено став найпопулярнішим з усіх матеріалів, які сьогодні прикрашають багато приватні ділянки і навіть котеджі.

Види евроштакетника

Паркан "шахматка"

По способах технологічної обробки і виробництва розрізняють кілька видів евроштакетника.

 1. За способами обробки крайки є штахетник (рейка):
  • з завальцован краєм секції; Завальцованные краю секції збільшують міцність та надають більш привабливий зовнішній вигляд виробу;
  • з незавальцованным. Виріб не завальцованими краями має більш низьку ціну, але не дуже привабливий вигляд.
 2. За способом виготовлення розрізняють:
  • Оброблені рейки. При індивідуальній нарізці кожної деталі, для підвищення якості виробу, що випускається кожну окрему рейку обробляють на прокатному верстаті. Така обробка усуває зазублини на краях і підвищує ціну готового товару;
  • Необроблені рейки. При масовому виробництві рейки нарізають з цільного профлиста. Торці паркану не проходять машинну обробку, що знижує їх якість і вартість.
 3. За способом фарбування:
  • одностороннє полімерне фарбування;
  • двостороннє полімерне фарбування.

Порошкове забарвлення забезпечує покриття рейок з двох сторін однаковим, рівним шаром фарби. При односторонньому фарбуванні тильна сторона залишається матовою, а вартість виробу значно знижується.

Варіанти паркану з евроштакетника

Варіанти різняться за формою рейки і бувають:

 • прямий;
 • хвиля, крок 50 мм;
 • хвиля, крок 25 мм;
 • дві хвилі;
 • з односторонньою зашивкою, крок між рейками 40 мм, 18 штук ламелей на проліт;
 • з двостороннім зашивкою, крок між рейками 70 мм, 29 штук ламелей на проліт;
 • у шаховому порядку.

Варіанти огорож з евроштакетника, фото:

Штахетник з односторонньою зашивкою.

Огорожа з штахетника з двостороннім зашивкою

Паркан з евроштакетника в шаховому порядку.

Вартість забору

Середня вартість одного погонного метра штахетника залежить від способу обробки, забарвлення, висоти, способу монтажу (самостійно або на замовлення), кількості метрів самого паркану, розмірів паркану (довжина - 50 см - 3 м, ширина - 8 - 11 см).

В залежності від ширини і довжини штакетін на один погонний метр огорожі їх може знадобитися від 6 до 8 штук. Залежно від виду матеріалу, фірми виробника відрізняється якість готового виробу, висота планки, товщина покриття.

Враховуючи всі фактори, ціна коливається від 500 до 1000 рублів за метр погонний забору. За можливу доставку у віддалений регіон або по місту ціна від 25 до 30 рублів за кілометр.

Нюанси підбору матеріалів

Монтаж паркану своїми руками відповідальна справа, тому при виборі матеріалу для свого огорожі необхідно врахувати всі переваги, ряд переваг, відмінностей і різновидів евроштакетника.

Матеріал повинен бути дуже міцним і жорстким, щоб витримати значні навантаження, поверхневий тиск, вплив цілого ряду несприятливих умов, у тому числі і погодних.

Варто врахувати простоту в умовах самостійної монтування огорожі. Штахетник, зафіксований саморізами, не потребує додаткового закріплення, тому будь пошкоджений елемент нескладно замінити самостійно.

Цінність штахетника проявляється у великих дизайнерських можливості, які дозволяють монтувати своїми руками з одного і з обох сторін паркану, а також вибрати будь-який вподобаний колір або поєднання кількох. При необхідності освіжити зовнішній вигляд конструкції можна перефарбувати її в будь-який інший колір.

В цілому досить велика конструкція має порівняно невелику вагу, що значно полегшує установку, перевезення, монтаж, позначається на якості і порівняно низькою ціною.

Високоякісний матеріал, що використовується при виробництві евроштакетника - оцинкована холоднокатана сталь добре протистоїть несприятливих погодних впливів і має тривалий термін експлуатації близько п'ятдесяти років.

Великий діапазон при виборі розмірів дозволяє підбирати висоту огорожі, воріт практично на будь-який смак і запити (від половини метра до трьох метрів довжини паркану).

Найбільш поширена форма рейки п-подібної конфігурації, проте, є і інші відомі різновиди: пряма п-подібної конструкції, дугоподібної форми з вигином всередину і дугоподібної з вигином назовні, трикутної форми і у вигляді трапеції.

Інструкція по самостійному виготовленню

Паркан з евроштакетника своїми руками – це швидко, якісно і зручно. Але до того, як розпочати роботи по встановленню огорожі, необхідно уточнити всі правила і норми, прийняті у вашому районі щодо розташування і будівництва паркану, щоб згодом не довелося його демонтувати. Варто уточнити, де проходить газопровід та муніципальні лінії, щоб не пошкодити їх або не загородити. Щоб уникнути ризику неправильного монтажу варто уважно прочитати інструкцію розроблену виробником.

Необхідно закупити такі матеріали для монтажу забору: планки квадратного поперечного перерізу (на один проліт по дві штуки), профільну трубу (в якості проміжних стовпів), саморізи, метизи, лопату, бур, рулетку, вимірювальний рівень, кувалду, дриль, пісок, щебінь, цемент, грунтовку і фінішну фарбу.

Перед початком зведення нового паркану необхідно розчистити і розмітити периметр ділянки землі, на якому буде проведений монтаж. З ділянки видаляють всі зайві предмети, сміття і те, що буде заважати. Монтаж паркану своїми руками виконується в кілька етапів:

 1. На першому етапі, роблять розмітку довжини ділянки, використовуючи рівень, кілочки, мотузки. Задану відстань між стовпами секції вибирають від 1,5 до 2 метрів. Тепер, коли відомо, скільки буде секцій і стовпів, неважко розрахувати необхідну для роботи кількість матеріалів. Варто врахувати щільність розміщення рейок і відстань зазору між ними. Щоб отримати необхідну сумарну кількість матеріалів для однієї секції необхідну загальну площу поділити на два і помножити на кількість секцій.
 2. Підготуйте ями для стовпів. За допомогою лопати, ручного або автоматичного бензинового бура в землі виривають ями для стовпів глибиною 55 див. Якщо огорожу великого периметру або в холодну пору року замерзлий грунт, такий ямобур незамінний в роботі.
 3. В підготовлені ями встановлюють несучі стовпи. По центру поглиблення ями фіксують трубу в перпендикулярному положенні і забивають кувалдою вглиб на 1,1 м. Потім в яму засипають щебінь і заливають бетон. Для перевірки точного положення встановленого стовпа користуються будівельним рівнем. Процедура повторюється для кожного окремого стовпа.
 4. При установці перекладин нижня фіксується в 30 см від землі, а верхня в 30 см від початку конструкції. В інструкції докладно описано кріплення поперечних лад. Як правило, встановлення починають з нижнього лаги, та її кінці вставляють в стопорні кільця стовпа. Починають установку з першої нижньої лаги і поступово просуваються вгору. Встановлення верхньої лаги виробляють пізніше.
 5. На наступному етапі з низу конструкції на перекладинах кріплять штахетник. Рейки закріплюють на рівній відстані один від одного - 4-5 див. Оскільки панелі з евроштакетника кріпляться на поперечну лагу, то починають з нижнього перекладини, послідовно підходячи до центральної лагу, а потім на верхню лагу встановлюють останню деталь.
 6. Використовуючи клей і саморізи, монтують накрывную планку. Саморізи повинні бути в комплекті з огорожею. Але якщо необхідно придбати саморізи самостійно, то краще проконсультуватися у фахівця з метою покупки якісного інструменту. Іноді для кріплення планки використовують клею.
 7. Монтаж воріт - завершальний етап установки. Перед їх установкою монтують несучі стовпи для подальшого кріплення самих воріт. Встановлюють ворота, згідно з доданою виробничою інструкцією і звертають увагу на подробиці при установці скоб, петельок, засувок.
 8. Після грунтують всі огородження, а через добу приступають до фарбування.

На фото одностороннє кріплення з рейок контрастних кольорів.

Якщо ви вирішуєте, який паркан краще підійде для будинку або заміського фазенди, то евроштакетник не тільки чудово впишеться в природний ландшафт, але і довгі роки буде радувати своїм сучасним, гідним виглядом і сім'ю, і всіх ваших сусідів.

Завдяки великому безлічі варіантів колірних гам, конструктивних різновидів паркану можна зробити вибір на свій смак і значно перетворити, а так само підкреслити індивідуальність зовнішнього вигляду вашого ділянки. Практичність, надійність, доступність в ціні зробили евроштакетник досить популярним матеріалом не тільки у приватників, але і власників офісних будівель.

Відеоінструкція

Варіанти установки паркану з евроштакетника - на відео. Матеріал від каналу Паркан Про.