Томату Вельможа - опис, характеристика сорти помідорВельможа – середньостиглий детермінантний сорт селекції томата СибНИИРС. Дозрівання плодів починається через 105 – 120 днів після появи сходів. Вирощують його можна на відкритому грунті та в теплицях. Сорт включений в Держреєстр по Східно-Сибірському, Західно-Сибірському, Уральському і Далекосхідному регіонах для фермерських господарств та садових ділянок.фото томату вельможа

Агротехніка томата сорту Вельможа

Рослина невисока – 50-70 см. Воно не вимагає підв'язки. Листя середнього розміру, світло-зеленого кольору. Суцвіття починають формуватися над 7-8 листком, наступні через 1-2.

наприкінці березня проводиться посів насіння на в міру утрамбований грунт. Потім покривають сантиметровим шаром грунту або торфу, обережно поливають через сито, щоб не порушити верхній шар і накривають плівкою. І ставимо проростати в тепле місце. Після сходів необхідно зняти плівку і перенести в місце де температура 14-17 градусів з хорошим освітленням. Цей процес називають загартуванням розсади, завдяки йому у розсади буде сильна коренева система. Через тиждень, температуру потрібно підвищити до 22 градусів. Після того як у розсади сформуються кілька листочків її потрібно пікірувати . Коли у рослини почнуть з'являтися квіткові кисті прийшла пора висадки в грунт. Якщо ви плануєте вирощувати томати на відкритому грунті, висадку потрібно проводити тільки після закінчення весняних заморозків. Щільність посадки 3 куща на квадратний метр.

Сорт Вельможа був вирощений відносно недавно. За рахунок високої цукристості його плоди мають відмінні смакові якості. Судячи з відгуків дачників, він має високі показники врожайності навіть у середній смузі Росії, а помідори можуть досягати 800 грам.

Врожайність сорту Вельможа

  • В Уральському регіону врожайність становить 160-580 ц/га.
  • В Західно-Сибірському врожайність – 105-590 ц/га.
  • найвища врожайність в Омській області - до 780 ц/га.

Для порівняння, врожайність сорту Сибірський скоростиглий становить 250-550 ц/га, 100 – 500 ц/га і 816 ц/га відповідно.

Для підвищення врожайності томатів рекомендується регулярно проводити підживлення. Багато дачники радять на кожній кисті залишати тільки по 4 квітки, в результаті ви отримаєте трохи менше томатів, але розмір плоду буде набагато вище. Ну і як і всі інші сорти, Вельможа так само потребує рясному поливі, прополюванні, пасынкованию.

Плоди томата Вельможа

Томати мають серцеподібну форму і малино-рожеве забарвлення. Помідори рівні, гладкі, з невеликою кількістю насіння. Середня маса плодів 150-250 грам, але на першій кисті можуть бути більш 500 р. Сухої речовини 4-6%, а цукру 3-4,5%. Помідори сорти Вельможа дуже ароматні і м'ясисті. Завдяки цій якості їх в основному їде свіжими, але і консервації виходить дуже смачною, особливо томатний сік.