Трихопол для помідорів та огірків від хвороб і шкідниківВ даний час існує великий вибір отрутохімікатів, які справляються з різноманітними захворюваннями. Але багато садівники воліють використовувати народні методи, які вже були не раз вдало випробувані на своїх ділянках для отримання здорового врожаю.

121233554_image2Трихопол (або його аналог «Метронідазол») є дуже ефективним помічником для садівника, який хоче вберегти свої посадки від різного роду напастей. Цей препарат дуже гіркий, з сильними антибактеріальними якостями і добре бореться з грибком. Тому він ефективно відлякує шкідників і не дає поширитися хвороб. Багато дачники використовують трихопол для огірків і помідорів, коли їм потрібно вберегти рослину від хвороб.

«Трихопол» проти фітофтори помідорів

Не проходить сезону, щоб городники не переживали, що на їх помідорні грядки нападе небезпечні ворог – фітофтороз. Результатом цієї напасті може стати повністю знищений урожай. Фітофтора проявляє себе у вигляді плям бурого кольору на листках рослин, а потім вражає і стебла, і плоди. Сприятливими умовами для ураження є: підвищена вологість повітря, низькі нічні температури, тривалі опади.

Для виготовлення рідини для обприскування рослин, потрібно розчинити у 10-ти літрах води 20 таблеток трихопола. Цим препаратом в суху погоду потрібно обробляти помідори не рідше одного разу за 10 днів. Якщо після обприскування пройшов дощ, то процедуру треба повторити і використовувати трихопол для обробки ще раз.

Але не забувайте, що бактерії мають здатність до адаптації, тому кущі помідорів слід обробляти і іншими засобами:

  • Натерти 50 грамів часнику, змішати з літром забродженого кефіру і розвести в 10 літрах води.
  • літр сироватки додати близько 25-ти крапель йоду і розчинити в 10 л води.

Якщо необхідно провести профілактику бактеріальних захворювань, помідорів потрібно, перед тим як посадити рослину, покласти в поглиблення таблетку препарату трихопол. А потім вже провести обприскування за вищеописаною схемою.

«Трихопол» для лікування огірків

yaschik-ogurcy-cvetok-chesnok-6415Вирощування огірків теж вимагає великої уваги і турботи. Потрібно постійно оглядати посадки і при виявленні перших сигналів, починати боротьбу із захворюваннями. І в цьому випадку нам теж допоможе трихопол.

Коли на листочках стали з'являтися бліді плями, які потім беруть бурий відтінок, то ваші овочі вразив пероноспороз. Це захворювання розвивається, якщо:

  • стояла висока вологість;
  • не була забезпечена достатня провітрювання;
  • рослини були висаджені надто густо;
  • полив огірків проводився холодною водою.

Треба в найкоротші терміни починати опір цього захворювання, так як рослина дуже швидко може загинути. Зелені частини висихають, формування огірків затримується, а вже зрілі плоди стають бляклими і позбавленими смаку. Рослини можуть засохнути і загинути дуже швидко.

Якщо ви виявили ознаки ураження рослини, то відразу ж зніміть полив і будь-яке внесення добрив. Щоб подолати і повністю позбутися від цього захворювання огірків, потрібно скористатися наступними засобами для обприскування:

  • Бодроская рідина (100 грам гашеного вапна і мідного купоросу на десять літрів теплої води);
  • Теплий розчин поликарбацина або хлороокису міді;
  • Трихопол (десятилітрове відро води на 20 таблеток).

og_opriskivanie_pri_zabolevanii-e1459933447445Щоб лікування таким препаратом, як трихопол, виявилося найбільш ефективним, потрібно підтримувати температуру в теплиці не нижче +25°С, а якщо вирощування огірків відбувається у відкритому грунті, грядки треба вкрити. Після обробки огірки в їжу можна використовувати через тиждень.

Уникнути виникнення такого захворювання і провести корисну профілактику, можна періодично використовувати для обробки молочну сироватку, нагріту до +25°С і розведену в 10 літрах води.

Кожен садівник хоче, щоб його посадки завжди були здоровими, а період плодоношення тривав якомога довше. Тому потрібно уміти розпізнавати і визначати захворювання овочів на ранніх стадіях. Тоді лікування буде найбільш ефективним і збереже врожай.