Через скільки днів сходить насіння помідор (томати)Кожен городник, любитель або майстер своєї справи, хоче зібрати значний урожай томатів. Всі бажають збирати великі і соковиті помідори, а не дрібні і погані плоди. Існує ряд тонкощів, які варто враховувати при вирощуванні цього овоча.

Дуже часто рослинники задаються питаннями: «Через скільки днів зійде насіння? Коли сіяти? Скільки днів проростає насіння?» і так далі... Знання термінів схожості овочів стратегічно важливо для визначення часу посіву насіння на розсаду.

Отже, давайте розглянемо які прийоми слід застосувати, щоб бути впевненими через кілька днів наші помідори проростуть.

semena-pomidor Спочатку відбираємо насіння. Якщо ви початківець огородник, не купуйте рідкісних сортів томатів, які потребують посиленого догляду або нестандартних умов. Віддайте перевагу невибагливих видів, які не так вередливі. Звертайте увагу на терміни виготовлення і зберігання, зазначені на упаковці. Наприклад, трирічні насіння, найімовірніше, сходить не швидше, ніж через тиждень, а такий же сорт річної давності проросте на 3-4 день.

Для того щоб до моменту висадки розсади на постійне місце, вона доросла до необхідних параметрів, потрібно знати через скільки днів сходять помідори. Насіння томатів майже ідентичні і схожість їх практично однакова. Сухі зернятка, висаджені у відкритий грунт, будуть проростати тільки через 10 днів.

Але можна скоротити терміни схожості томатів, якщо організувати їм оптимальні умови. Насіння необхідно помістити на кілька годин у воду, а потім перенести в приготовлену грунт. Потім потрібно накрити плівкою і віднести в тепло (250С).

1Від сорту та якості насіння залежатимуть терміни їх проростання. Найчастіше перші паростки визирають на 5-7 день після посадки. Однак, щоб домогтися потрібного результату необхідно підтримувати температурний режим 18-20 0С. При більш холодному повітрі, час проростання насіння, найімовірніше, буде більше.

Також важлива глибина посадки. Маленьким насінням для проростання необхідне світло. Отже, їх треба ледь засипати землею.

Терміни посадки насіння помідорів:

  • початок березня - для вирощування високорослих сортів у теплицях;
  • початок квітня – для ранніх, а також низькорослих сортів, які саджають у відкритий грунт.

Посів насіння помідор слід робити в підлогу-літрові стаканчики. В кожну ємність садять насіння (1 шт.), поглиблюють на 1 см і поливають. Припустимо садити в одну велику ємність кілька рослин, а після сходів - распикировать їх в окремі склянки.

Перед посадкою насіння можливе їх завчасне пророщування. В злегка намочену тканину складають посівний матеріал і обертають в 2-3 шари. Кладуть у тепло і періодично змочують ганчірочку. rassada-pomidor-2Приблизно через 5-7 днів виглянуть маленькі паростки. Слідом за їх появою насіння садять в ємності і поливають водою. Подальший догляд за розсадою помідорів включає в себе організацію своєчасного поливу рослин безпосередньо до пересадки або в теплицю, або у відкритий грунт. Зверніть увагу, що висадку потрібно робити з особливою ретельністю, ні при яких умовах не пошкодити коріння або стебла розсади. Також необхідна підтримка температурного режиму та періодичне провітрювання приміщення, яке запобігає захворювання чорною ніжкою.

При дотриманні таких нехитрих правил, довгоочікувані паростки не змусять себе довго чекати.