Балки на стелі в інтер'єрі - фото варіантів, дизайн стельових фальш-балокСьогодні знову поговоримо про інтер'єрі заміського будинку, особливу увагу приділимо стельових балок.

Дерев'яні балки прямокутного перерізу є несучими елементами конструкції балочного перекриття.

Укладаються, як правило, паралельно один одному з кроком від 0,6 м до 1,0 м, за коротким перерізу прольоту.

Та ці балки, якщо не приховувати їх під підшивкою стелі, можуть стати цікавим декоративним елементом внутрішнього оздоблення житлового будинку.

Відкриті балки перекриття можна зустріти в багатьох стилях інтер'єрів різних країн і різної епохи.

Дерев'яні балки

Дерев'яні балки не тільки екологічні, але і найбільш декоративні. Застосовуються в стилях з переважанням дерев'яного декору, проте зустрічаються і в сучасних інтер'єрах.

Стиль «Шале» - альпійський стиль – поєднання затишку, тепла, надійності і відокремленості. В ідеалі будинок в цьому стилі повинен знаходитися серед гір, снігу та свіжого повітря. А інтер'єр наповнений тільки натуральними матеріалами, в поєднанні один з одним, дають тепло і спокій.

Грубуваті стельові балки з хвойних порід дерева з часом під впливом смол набувають темні відтінки. Стелі так само виконуються з дерева, втім, як і меблі.

Скандинавський стиль також характеризується великою кількістю дерева. І стельові балки в хаті – частий атрибут. Правда, відтінки дерева світліші, ніж у стилі «Шале».

Інтер'єр тому виглядає повітряним, затишним і теплим. Світлі відтінки вибираються неспроста, це компенсує брак сонячного світла в скандинавських країнах.

І у французькому стилі «Прованс» можна зустріти даний елемент інтер'єру, який є однією з його характерних рис.

Тільки балки частіше фарбують в білий колір або світлі пастельні тони, вибілюють деревину, або залишають їх натуральними, не пофарбованими, роблячи акцент на контрасті.

Декоративні балки на стелі – частий гість інтер'єру в середземноморському стилі. Нерідко балки тонують для додання їм більш темного відтінку. Темні балки вигідно виглядають на тлі білого стелі та стін.

Стиль «кантрі» з великою кількістю дерев'яного декору так само не обходиться без дерев'яних стельових елементів.

Балки, як правило, виглядають «старими», відтінок залежить від загального образу інтер'єру: можуть бути як темними, так і світлими, обов'язково гармонують з меблями.

Металеві балки

Крім традиційних дерев'яних балок в сучасному стилі можна зустріти і металеві, а також відкриті бетонні конструкції. Такі балки особливо гарні в такому стилі, як «лофт».

Так званий промисловий дизайн стає все більш і більш популярним. Поєднання грубої фактури стін з подібного роду балками полюбився неординарним і творчим натурам, а також завзятим холостякам.

Металеві балки в інтер'єрі в стилі хай-тек виглядають стримано і гармонійно.

Залізобетонні балки

Відкриті балкові конструкції з бетону з необробленою і не декорованою поверхнею, відсутність перегородок і ділення на зони, часто відкриті комунікації, демонстративно виставлені напоказ – одна з умов стиль «лофт».

Фальш-балки

Якщо немає можливості відкрити балкову конструкцію в інтер'єрі приміщення, але дуже хочеться декорувати стелю балками, то завжди можна скористатися сучасними фальш-балками з дерева або поліуретану під дерево. Вони досить легкі, не навантажують стелю, мають різну фактуру і широку колірну палітру.

Фальш-балки можна використовувати для додаткового підсвічування, вмонтувавши в них точкові світильники і сховавши електропроводку.

З допомогою балок споруджують різноманітні і складні конструкції на стелі, доповнюючи їх підсвічуванням.

Або створюють оригінальні балкові композиції.

Фальш-балки з поліуретану так само декорують старі балки, які простіше закрити, ніж відновити їхню первісну привабливість. А дерев'яні фальш-балки можна виготовити за індивідуальним замовленням потрібного вам перерізу і виду обробки (зістарені, покриті лаком або морені).

Обіграти балки на стелі можна різними декоративними елементами: шкіряними ременями або ременями під коване залізо із заклепками, джутовыми канатами.

Доповненням до конструкції служать такі елементи як: укосини, дуги, консолі.

Вартість стельових балок

Фальш-балки, представлені на будівельному ринку, мають досить багато типорозмірів: 6х9 см, 12х12 см, 13х19 см, 12х10 см, 15х10 та ін., з квадратним, прямокутним або овальним перетином, повнотілі і порожнисті. П-образні профілі можуть бути прямими або закругленими кутами. Можна придбати і панелі перетином 3,5х12 см, 3,5х19 див.

Ціна залежить від матеріалу виготовлення та розміру конструкції. Фальш-балка ППУ під фарбування довжиною 3 м і перетином 6х9 см виробництва Німеччини коштує від 1000 рублів.

Дерев'яні вироби коштують набагато дорожче. Ціновий поріг багатьох виробників за погонний метр починається від 1500 рублів.

Монтаж стельових балок

Для монтажу пустотілих дерев'яних фальш-балок використовують каркас з металевого профілю або дерев'яного бруса. Безпосередньо до каркаса кріплять самі балки за допомогою саморізів.

Капелюшки саморезов слід втопити і замаскувати восковим олівцем в колір балки або дерев'яними заглушками.

Фальш-балки з поліуретану мають невелику вагу, тому їх можна кріпити до стелі на «рідкі цвяхи».

Відкрита балкова конструкція на стелі – цікаве дизайнерське рішення, яке прийшло до нас з минулих століть і міцно зміцнені в нинішній час. Стельові балки урізноманітнюють житловий простір, додадуть затишку і тепла. Застосовувати їх можна не тільки в заміському будинку, але і в квартирі, якщо звичайно стелі досить високі.

Пам'ятайте, що балки, закріплені паралельно короткій стіні кімнати, візуально розширять приміщення, а вздовж довгої – ще більше його подовжать.

З допомогою балок можна розділити приміщення на зони, прикрасивши лише одну його частину і вигідно підкресливши її важливість.