Гнучка черепиця - характеристики, фірми, ціни. Пристрій і монтаж м'якої покрівліБітумна черепиця – практичне, легке, недороге і привабливе покрівельне покриття.

Оскільки вона володіє характеристиками популярних рулонних матеріалів, але виглядає як традиційна штучна черепиця, то її відносять одночасно і до групи м'яких покрівель і до штучним матеріалам.

Своїй появі покрівля з бітумної черепиці зобов'язана американської індустрії, активно розвивалася з середини 19 століття. У той час покриття нагадувало сучасний рулонний руберойд.

Формувати штучні вироби з нього почали в 1903 році, а до середини 20 століття більше 45% приватних будинків в Америці були покриті найбільш популярною тоді трипелюсткова бітумною черепицею. Сьогодні в тих же США даху 4 з 5 будинків покриті цим матеріалом.

Що ж являє собою гнучка черепиця, ніж добра, чи є у неї недоліки, які товарні марки її виробників найбільш популярні і наскільки складний метод її укладання?

Опис характеристик, переваг і недоліків

Бітумна черепиця має кілька назв, її прийнято позначати як покрівельна плитка, шинглас, ґонт і м'яка покрівля.

Конструкційно матеріал являє собою багатошарову структуру, що складається з:

 • основи, якою є просочений бітумом стеклохолст, склотканина або органічна целюлоза;
 • шару з окисленого бітуму з полімерними добавками;
 • шару з окисленого бітуму з SBS-модифікаторами;
 • верхнього шару з кольорового базальтового гранулятора, мінеральної крихти або сланцевої посипання.

Щоб плитка не склеюються при транспортуванні та зберіганні, на її основу наносять спеціальний бітум, клейкий шар з поліетиленової легкоз'ємною захистом або кремнієвий пісок.

Візуально гонт виглядає як плоский лист невеликих параметрів, його форма може бути найрізноманітнішою з фігурним вирізом по одному краю.

Переваги

в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами м'яка черепиця володіє цілим рядом переваг, а саме:

 • економічна в плані витрат на покупку, практичної відсутності відходів та обслуговування; технологія монтажу гнучкої черепиці не вимагає істотних вкладень; готова покрівля має високу ремонтопридатність;
 • відрізняється винятковими гідроізоляційними властивостями, не вбирає і не пропускає вологу;
 • забезпечує високу шумо - і теплоізоляцію;
 • довговічна, може служити до 50 років, оскільки абсолютно стійка до мікробіологічних і хімічних впливів, не сприйнятлива до різких температурних коливань, морозу, атмосферних опадів, стирання, механічних і вітрових навантажень;
 • безпечною: не накопичує статичну електрику, не виробляє шкідливих випарів, не несе істотних навантажень на основні конструкції;
 • проста і зручна в зберіганні, транспортуванні, монтажі і обслуговуванні (не вимагає пристрою системи сходу снігу);
 • естетична випускається в різних колірних рішеннях, черепиця сміливих відтінків використовуються для втілення сучасних стилів, природні кольори – для традиційних екстер'єрів.
 • універсальна: може використовуватися для покрівель простої та складної конфігурації.

Недоліки

Як і будь-який інший матеріал, гнучка черепиця не позбавлена недоліків, до них відноситься те, що при її монтажі пред'являються підвищені вимоги до підготовки підстави. Матеріал може укладатися тільки на суцільну обрешітку, у ряді випадків може знадобитися підкладковий килим.

Крім того, область застосування гнучкої черепиці обмежується нахилом дахів. Її рекомендується застосовувати на покрівлях з ухилом більше 12 градусів. Менший ухил буде сприяти застою вологи, її проникненню під черепицю, що може провокувати протікання покрівлі.

Для яких покрівель підходить

Підходить для покриття дахів будинків, шале, навісів, прибудов і традиційного житла. Гнучка черепиця може застосовуватися як для облаштування нових покрівель, так і для реконструкції (ремонту) старих.

При цьому вона може бути покладена поверх існуючого покриття при певній підготовці поверхні. У готовому вигляді покриття з гонта має об'ємний респектабельний вигляд, виглядає дуже виграшно і на приватних будинках котеджного типу і на великих будівлях громадського призначення.

Сьогодні на російському ринку присутній м'яка черепиця вітчизняного та імпортного виробництва. Демократична ціна матеріалу дозволяє вибрати модель параметрів, найбільш співпадаючих з вимог кожного конкретного споживача і рівнем його бюджету.

Популярні марки, ціни

М'яку черепицю, крім російських підприємств, на наш ринок поставляє Фінляндія, Італія, Данія, Америка та інші країни. В сукупності, продажу гнучкої черепиці складають 25% від продажів всіх покрівельних матеріалів. Найбільш популярними за свідченням торгових компаній і відгуками споживачів є марки: Ruflex (Руфлекс), Docke (Доці), Shinglas(Шинглас), Katepal (Катепал), Tegola (Тегола), Ikopal скор. Iko (Іко), GAF (ДАФ, Certain Teed (Сертан Тід).

Ціни на цей покрівельний матеріал коливаються в діапазоні від 190 до 2100 рублів за 1 кв. м. За відгуками забудовників, покрівля з гнучкої черепиці веде себе дуже добре в російських умовах. Переважна більшість споживачів вибирають моделі за ціною від 300 до 500 рублів за м. кв. Визнано, що матеріал російського виробництва становить гідну конкуренцію відомим закордонним брендам.

Особливості технології укладання

Найбільш якісно пристрій покрівлі з гнучкої черепиці зможуть виконати, звичайно, професіонали. Але якщо виникла гостра необхідність в монтажі, потрібна економія бюджету і є навички монтажно-будівельних робіт, укласти м'який гонт можна і самостійно.

Підготовка підстави вимагає детального підходу і ретельного виконання.

 • Фанера, дошки або OSB, виконують функцію основи необхідно обробити антисептиком і противоогневым складом. Поверхня, на яку буде укладатися гнучка черепиця, повинна бути сухою, чистою і рівною. Фахівці рекомендують робити суцільну обрешітку, також краще використовувати OSB плити, щоб поверхня підкладки була рівною і міцною.
 • Підставу укладається на обрешітку і крокви, між якими повинна бути виконана теплоізоляція.
 • Під гонт необхідно укласти стеклоізол або руберойд.
 • Під підставою м'якої черепиці необхідно облаштувати вентиляцію. Це забезпечить довготривалість експлуатації покрівлі, т. к. зайва волога буде віддалятися з системи. Якщо цього не зробити, то перезволоження призведе до передчасного псування дерев'яних елементів покрівлі і кріплення.
 • Підкладковий килим необхідно формувати в залежності від кута нахилу покрівлі. Якщо скат утворює ухил не більше 18 градусів, то килим встановлюється уздовж карнизів, звисів і внутрішніх кутів (розжолобків). При куті менше 18 градусів слід укладати підкладку знизу вгору з нахлестом не більше 10 див. Місця стиків необхідно герметизувати за допомогою бітумної мастики.

Після підготовки підстави проводиться укладання м'якої черепиці своїми руками від нижнього краю ската з його середини. Черепицю прямокутної форми укладають по самому краю звису далі формують ряди вгору, перший ряд з елементів складної конфігурації слід монтувати на 2-3 сантиметра від краю карнизної черепиці. Далі її потрібно буде обрізати і підклеїти на бітум.

При вбивання цвяхів в основу через пластини не можна допускати поглиблення капелюшків, але надійно фіксували елементи. Кожен наступний гонт повинен закривати капелюшки цвяхів попереднього ряду. При сонячній погоді матеріал сам укладається і відбувається природна герметизація стиків. У холодну погоду слід використовувати будівельний фен.

У місцях примикання черепиці до вертикальних поверхонь, необхідно монтувати трикутну металеву планку. Черепиця укладається на нижню частину рейки, зверху – рулонний матеріал, який повинен заходити на стіну.

В місцях виходу пічних труб монтаж повинен проводитися з особливою увагою.

Покрівельні матеріали, подібні гнучкої черепиці, ймовірно, будуть популярні і надалі. Можливо, вони будуть перевершувати за своїми якостями м'яку черепицю, але на сьогоднішній день цей матеріал є одним з кращих пропозицій ринку.

Відео по темі: