Будинок у стилі шале - інтер'єр і особливості дизайну, фото прикладівШале – стиль, що прийшов з альпійських передгір'їв північного сходу Франції. Але самі французи називають будинку в стилі шале «швейцарськими будиночками».

З французької шале перекладається як «хатина пастуха».

Спочатку – це дерев'яні хати (хижі), побудовані біля підніжжя гір, де пастухи могли відпочити, зігрітися і сховатися від негоди.

згодом хатини перетворювалися в житлові будинки з певними відмітними рисами:

  • фундамент та цокольний поверх зводилися з каменю;
  • наступний поверх і мансарда – з дерева (бруси);
  • дах – двосхилий, похила, з сильно виступаючими свесамі для захисту стін і фундаменту від намокання в період танення снігу;
  • оздоблення інтер'єру натуральними матеріалами з переважанням дерева і каменю.

Сьогодні асоціюється з цим стилем затишне заміське житло в гірській місцевості на лоні природи, овіяне романтизмом і самітністю, де життя протікає в повній гармонії з навколишніми пейзажами.

Популярність в Росії цього стилю останнім часом багато в чому пов'язана з захопленням багатьох людей гірськолижним спортом, а також відпочинком на гірськолижних курортах, так як саме там відбувалося перше знайомство з подібного роду будинками. Багато закохуються в стиль шале раз і назавжди.

Будинку в стилі шале

За довгі роки стиль шале перетворився в сучасне житло, і використання його вийшло за рамки гірській місцевості.

Будинки в цьому стилі будуються в різних кліматичних районах, але особливо добре виглядають в районах з суворим кліматом, особливо взимку. Широкі похилі даху покриваються снігом, утворюючи снігову шубу, утримуючи тепло будинку.

Потужний фундамент та цокольний поверх виконувався з каменю не випадково. Будинок міцно стояв на непростому гористому рельєфі, підносячись над рівнем землі.

Верхні поверхи будинку шале будували з бруса, так як саме цей природний матеріал здатний зберегти в будинку тепло. З часом дерево темніло і розтріскувалося від суворого клімату, що тільки додавало будівель особливий гірський колорит.

Ще однією особливістю стилю є широкі тераси з дерева по периметру будинку, як би нависають над долиною. Виступаючі звиси даху, захищали тераси від рясних снігопадів. Дахи покривали ґонтом чи дранкою, пізніше черепицею.

У теплий період року тераси прикрашалися квітами, що робило будинок більш привабливим і сучасним. На терасах встановлювався стіл з лавками або стільцями. Обідаючи на свіжому повітрі, сім'я насолоджувалася чудовими краєвидами, вдихаючи цілюще гірське повітря.

Багато будинків щедро прикрашали розписом або написами з прислів'ями або різними девізами.

Інтер'єр будинку в стилі шале

Сучасні будинки в стилі шале – це будинки з високим рівнем комфорту, де від хатини пастуха залишився лише зовнішній вигляд, овіяне романтизмом гір. Однак для досягнення і збереження стилю потрібно докласти чимало зусиль.

Внутрішнє оздоблення будинку в стилі шале має відповідати його зовнішнього вигляду. В обробці домінують все ті ж природні матеріали: дерево і камінь. А основними принципами організації простору стали зручність і простота.

Спочатку зроблені з колод стіни були частиною інтер'єру і не потребували додаткової обробці. Пізніше їх стали штукатурити, білити чи обшивати дошками чи дерев'яними панелями.

Невід'ємною частиною інтер'єру вітальні є камін – символ затишку та тепла, він займає головне місце. Камін і частина стіни, у якій він розташований, прийнято обробляти натуральним каменем.

Підлоги, як правило, дерев'яні, дощаті, штучно зістарені з ефектом патини. Балкова система перекриттів над першим поверхом і в мансарді відкрита, світло приглушене, м'який.

На першому поверсі зазвичай розташовувалися хол, вітальня і кухня, спальні розміщувалися в мансарді. Спальня господарів будинку мала гарний вигляд з вікна.

Інтер'єр в стилі шале не повинен здаватися супер сучасним. Новий будинок з тільки що закінченим ремонтом повинен виглядати так, як ніби в ньому прожили вже кілька поколінь, де вже є своя історія.

Меблі переважно дерев'яна з ефектом старовини, дивани м'які, розташовують до відпочинку. На підлозі килими в етнічному стилі. Доповнює частиною інтер'єру вітальні є диванні подушки, які можуть служити яскравими колірними акцентами, вовняні пледи, фотографії в дерев'яних рамках, мисливські приналежності.

Комбінований будинок в стилі шале

Сьогодні такі будинки можна зустріти в будь-якому регіоні Росії. Дотримуючись загального принципу будівництва, перші поверхи будують з цегли або бетонних блоків з обов'язковою подальшою облицюванням натуральним або штучним каменем, або обштукатурюють їх, а мансарду споруджують з дерева – круглого або клеєного бруса. При необхідності кам'яну частина будинку додатково утеплюють перед фінішною обробкою.

У деяких випадках будинок, побудований з блоків або цегли, просто обробляють в стилі шале. Перший поверх штукатурять або облицьовують каменем, а мансардний обшивають деревом, імітуючи брус. Тераси і балкони повністю споруджують з дерева. Вартість такого будинку знижується в порівнянні з оригінальною спорудою.

Замовити проект індивідуального будинку в стилі шале можна практично в будь-якому архітектурному бюро, що спеціалізується на таких спорудах. Вартість індивідуального проекту буде набагато вище типового. Типовий проект житлового будинку загальною площею 200-250 кв. м. обійдеться в 30-50 тис. рублів. Вартість же будівництва залежить від багатьох факторів: загальної площі будинку, обраних будівельних матеріалів (натуральних або штучних, виду бруса або його імітації), дальності підвезення будматеріалів, вартості послуг будівельної бригади.

Коробка комбінованого будинку загальною площею 150 кв. м. (перший поверх – стіни з піноблоків товщиною 300 мм з подальшим оштукатурюванням , мансардний поверх з бруса 150х150 мм) обійдеться в середньому 1 800 000 рублів.

Багато хто задається питанням: наскільки вигідний такий будинок у частині будівництва та експлуатації. Комбінування каменю і дерева має ряд переваг. В цокольному або першому кам'яному поверхах розташовуються приміщення з підвищеною пожежонебезпекою такі як котельня, кухня, камінна. Будинки з каменю мають більш високу ступінь вогнестійкості порівняно з дерев'яними будівлями.

Проте дерево більш комфортно для життя і має низьку ступінь теплопровідності: взимку добре тримає тепло, а влітку прохолоду. Дерево так само здатне поглинати вологу при її надлишку і виділяти її при недоліку. Таким чином, у приміщеннях мансардного поверху, а це в основному спальні кімнати, протягом усього року буде зберігатися сприятливий мікроклімат, що сприяє хорошому відпочинку мешканців будинку.

Щільність деревини майже в три рази менше цегли, а це значить, що навантаження на фундамент зменшується при комбінуванні матеріалів, що дозволить заощадити на фундаменті.

Крім того будинку в стилі шале цікаві своєю архітектурою та інтер'єром. Це втілення затишку, гармонії і романтизму.