Інверторні зварювальні апарати - який краще купити? Фірми, характеристики, ціниНародна мудрість говорить: «все пізнається в порівнянні». Цей принцип справедливий і для зварювального обладнання.

Поставивши «класичний» трансформатор поруч з інверторним апаратом, ми бачимо суттєву різницю в габаритах і масі. Незграбний і важкий трансформаторне «зварювальник st» в руках не принесеш. Інвертор, навпаки, можна перекинути через плече, сісти на велосипед і поїхати на дачу.

Компактність і мала вага - два аргументи на користь того, щоб вибрати зварювальний інвертор для дому. Крім них в апарата є й інші достоїнства.

Для того, щоб зробити оптимальну покупку, потрібно мати уявлення про будову і принцип роботи інверторної зварювання. Саме тут ховаються всі її плюси і мінуси.

Принцип роботи і основні функції

Той, хто не спав на уроках фізики, знає, що зварювальний трансформатор перетворює напругу і силу струму. Надійшли на вхід 220 вольт за рахунок явища магнітної індукції знижуються до 24-30 Вольт. Струм при цьому зростає, досягаючи сотень ампер. Цього виявляється достатньо для того, щоб при контакті з металом виникла потужна і гаряча електрична дуга. Вона плавить метал, поєднуючи його в зоні шва.

Завдяки простоті конструкції, трансформаторне «зварювальник st» недорогий і практично «не вбити». Зварювальний інвертор влаштований набагато складніше свого трансформаторного «предка».

Мережевий струм в ньому проходить не одну, а чотири ступені перетворення:

 • Випрямлення;
 • Згладжування фільтром;
 • Перетворення інвертором постійного струму в високочастотний змінний (20-50 кГц);
 • Пониження напруги (70-90 В) з одночасним підвищенням сили струму до 100-250А;
 • Силове випрямлення струму.

Для новачків найбільш важливими є три функції апарату:

 • Гарячий старт («Hot start»);
 • Анти залипання («Anti-Stick»);
 • Форсування зварювальної дуги («Ark-Force»).

Той, хто ще не навчився варити, буде мучитися із звичайної трансформаторної зварюванням, оскільки «холодний» електрод не хоче плавити метал. Всі інверторні зварювальні апарати мають функцію гарячого старту, полегшуючи початок роботи. Інвертор в цей момент автоматично підвищує силу струму, створюючи потужну «пускову» дугу.

Функція анти залипання передбачає автоматичне зниження робочого струму в момент прихватывания електрода. Після його відриву інвертор відновлює задані параметри зварювання.

Електрод в процесі роботи безперервно плавиться. Розплавлений метал відділяється від нього у вигляді краплі, тим самим скорочуючи довжину дуги і провокуючи залипання. Інвертор з функцією «Ark-Force» в такий момент швидко збільшує (форсує) зварювальний струм, зменшуючи ймовірність прихватывания електрода. Налаштування даного параметра (в деяких моделях зварювальних інверторів), дозволяє отримати «м'яку дугу» з мінімальним розбризкуванням металу.

Крім полегшення процесу зварювальних робіт, хороший зварювальний апарат-інвертор «всеїдний». Він працює з електродами постійного і змінного струму, чудово варить чавун і кольорові метали. З нержавіючої сталі їм також можна працювати. Для цього потрібно неплавящийся вольфрамовий електрод і балон з інертним газом (аргон). Режим аргонодугового зварювання позначається абревіатурою TIG.

Побутовим інвертором можна без проблем варити дуже тонкий метал, використовуючи режим «напівавтомат». Для цього на корпусі апарату є спеціальне гніздо, до якого підключено пристрій, що подає зварювальний дріт (купується окремо).

Крім нього для використання режиму напівавтоматичного зварювання потрібно балон з вуглекислим газом. У продажу є інвертори-напівавтомати (позначаються MIG/MAG), у яких подає пристрій змонтовано безпосередньо в корпусі.

Який зварювальний інвертор краще придбати для домашнього користування?

Зварювальне обладнання прийнято ділити на три категорії:

 • Промислове;
 • Професійне;
 • Побутове.

Між собою інвертори істотно відрізняються за вартістю і за тривалістю робочого циклу. Якщо вам не потрібно годинами варити метал, то немає сенсу купувати дорогу професійну модель.Зазначимо також, що якість одержуваного шва від «крутизни» апарату практично не залежить. Тому найрозумніше придбати побутовий інвертор, який може безперервно працювати 10-20 хвилин, після чого йому треба дати півгодини для охолодження.

Відзначимо також, що всі побутові інвертори, призначені для ручного дугового зварювання, позначаються абревіатурою MMA, після якої виробник вказує величину робочого струму (MMA 200, MMA 250).

Технічні параметри

Діапазон напруги на вході

Вирішуючи, який інверторний апарат для зварювання краще купити, не помиліться, вибравши апарат, розрахований на 220-230 Вольт. Потрібно, щоб у його технічних характеристиках стояв діапазон від 170 до 250В або було зазначено допустиме відхилення напруги в межах 10-15%. Таким інвертором ви зможете впевнено працювати при недостатньому, так і при надмірному напруженні побутової мережі.

Тривалість включення (ПВ)

Позначається у відсотках і вказує співвідношення часу роботи до тривалості перерви. Наприклад, значення ПВ 60% (оптимально для побутового інвертора) говорить нам про те, що апарату після 10 хвилин роботи на максимальному навантаженні (при температурі + 20С) потрібно дати 4 хвилини для остигання. Якщо ПВ буде перевищена, то спрацює тепловий захист і пристрій вимкнеться.

Діапазон регулювання робочого струму

Визначає ступінь універсальності інвертора. Чим він ширший, тим більше різних робіт ви зможете робити (зварювання тонкого і товстого металу, різка). Для більшості побутових завдань цілком вистачає робочого струму силою 150-200А.

Діаметр електрода (від 1,4 до 6 мм)

Прямо залежить від сили зварювального струму. Цей параметр завжди вказується в технічних характеристиках.

Дамо практичний рада: краще придбати пристрій з невеликим запасом: замість пристрою, розрахованого на 3-х міліметровий електрод, бажано придбати апарат, який може працювати з «четвіркою» або «п'ятіркою». Це дасть можливість отримати більш якісний шов при зниженій напрузі, коли ефективність зварювання металу зменшується.

Система вентиляції

Важливий технічний нюанс – вентиляція інвертора. Всі зварювальні апарати інверторного типу болісно реагують на пил, тому для професійних моделей була придумана технологія тунельної вентиляції. Для побутового пристрою, який не працює на будівництві або в цеху, даний параметр менш значущий. Тим не менш, зварювальний інвертор необхідно періодично розбирати (мінімум 2 рази в рік), очищаючи його нутрощі від пилу.

Температурний діапазон

Всі електронні мікропроцесорні пристрої (інвертор не є винятком) не люблять низьких температур (-15С і нижче). Врахуйте цей момент при покупці і зверніть увагу на заявлений виробником режим температурної експлуатації. Оптимальний від -10 до +40С. Зберігати інвертор потрібно в теплому приміщенні. Гараж для нього не підходить. Тут мороз і різкі перепади температур (конденсат) можуть пошкодити електронну плату управління.

Найбільш чутливим і дорогим вузлом інвертора є силовий модуль IGBT, що виконує інвертування струму (до 30% від вартості апарату). Вивести його з ладу нескладно: перевантаженням в результаті стрибка напруги або при швидкій різанні електродом товстого металу (теплова захист не встигає спрацювати).

При виборі інверторної зварювання вас в першу чергу повинні цікавити відгуки користувачів. У них можна дізнатися багато важливої та корисної про якість комплектуючих того чи іншого бренду, про наявність сервісу та рівні професіоналізму його працівників.

Популярні виробники і орієнтовні ціни

Зварювальний інвертор – складний і недешевий електронний пристрій, тому дуже важливо знайти надійного виробника. Тут виникає чимало проблем. Дійсно, як зробити правильний вибір серед десятків торгових марок і брендів? Як придбати недорогий зварювальний апарат, який не доведеться нести в ремонт після декількох днів роботи?

Як ми вже говорили, кращий метод – вчитися на чужих помилках. Перед покупкою почитайте як можна більше відгуків про вподобаної моделі. Не поспішаючи зважте всі за і проти і тільки після цього робіть остаточний висновок. Крім відгуків про якість зварювальної техніки можна судити і за її ціною. На цьому моменті варто зупинитися більш докладно.

В категорії дорогих професійних апаратів знаходиться фінська марка Кемпи (Kemppi). Вартість інвертора даної фірми (Minarc 150), що створює зварювальний струм силою 150А (електрод 4 мм), починається з 27 000 рублів.

В категорії побутових інверторів з хорошим і передбачуваним якістю відрізняються німецька марка Фубаг (Fubag, популярні моделі: IN 163, IR 200), італійські Телвин (Telwin Force 165) і Блювелд (Blueweld), китайські Брима (Brima TIG-180A), Фоксвелд (Foxweld Master 202), Елитех (Elitech АІС 160СА), Вестер (Wester), Аврора (Aurora), Сварог (ARC 205) і Кедр (MMA-220F). Орієнтовні ціни на найбільш «ходові» влаштування цих марок становлять від 8 до 16 тисяч рублів.

У великій ціновій категорії від 6 000 до 11 000 рублів впевнено почувають себе бренди Интерскол (популярні моделі ІСА-200, ІСА-160) і Ресанта (популярні моделі САЇ-220, САЇ-190).

В категорії дешевих апаратів до 6000 рублів можна також знайти моделі деяких зазначених фірм, однак, на сьогоднішній день їх асортимент не такий великий і обмежується в основному інверторами з максимальним зварювальним струмом 140-160A не найкращої якості.

Відео по темі: