Як правильно вибрати електрогенератор для дачі: газові, бензинові та інНеможливо уявити побут сучасної людини без електрики. Дача без електроенергії, в принципі, не така вже й проблема, якщо навідуватися на грядки вдень, а на ніч повертатися додому. Але якщо для вас дача – це щось більше, ніж просто грядки, то саме час подбати про комфортний побут електроприладами і освітленням.

В даний час проблеми обладнання електроенергією дачного будинку без можливості підключення його до лінії електропередач не існує. Ринок автономних джерел електроенергії представлений моделями електрогенераторів, що працюють на газі, бензині або дизельному паливі.

Що собою являє електрогенератор?

Це пристрій, який перетворює механічну (обертальний) енергію вала двигуна внутрішнього згоряння в електричну енергію. Паливом для двигуна внутрішнього згоряння відповідно виступають:

  • газ,
  • бензин,
  • дизпаливо.

Обертальний рух від вала двигуна передається на генератор, який, власне, і генерує електричний струм.

Користь електрики на дачі

Крім звичних побутових потреб: звичайного освітлення, електрочайника, плитки або обігрівача – знайдеться ще багато способів, куди витратити електроенергію, була б електрична розетка і струм в ній.

Можна підключити дриль або шуроповерт для дрібного ремонту або болгарку, перфоратор, бетономішалку і навіть електрозварювання для більш складних ремонтних робіт чи будівництва. Ще можна встановити насос для підкачки води і поливу грядок, можна косити газон електричної косаркой або обробляти город электрокультиватором.

Можна, звичайно, все це робити і без застосування електрики: обробляти город вручну лопатою та сапкою, траву косити косою, користуватися викруткою, привезти буржуйку і дрова, а для перекусу взяти термос з чаєм і бутерброд – це справа вибору. Але якщо привезти на дачу старий телевізор і холодильник, в таких умовах можна не тільки переночувати, але і провести відпустку на природі.

Якщо прийнято рішення впроваджувати на дачі досягнення науково-технічного прогресу, тоді варто подбати про придбання надійного та економного електрогенератора. Щоб зробити правильний вибір розглянемо особливості кожного з них.

Якщо ви плануєте проводити на своїй ділянці час і в холодні зимові вечори, то на допомогу вам прийде інфрачервоний газовий обігрівач для дачі.

Якщо вам потрібен мотобур для проведення робіт на своїй ділянці, ви можете зробити його своїми руками. Докладну інструкцію ви знайдете в нашій статті.

Яка потужність нам потрібна?

При виборі потужності електрогенератора потрібно чітко уявляти, які планується підключати електроприлади на дачі взагалі і одночасно. Краще всього скласти перелік усіх можливих приладів і підсумувати їх споживану потужність у вольт-амперах.

Не варто забувати, що різні прилади по різному «навантажують» електромережа. Є прилади з активним навантаженням (лампи розжарювання, електроплитки, кип'ятильники, праски) і реактивної (прилади з електродвигунами). Для перерахунку потужності по окремому приладу застосовуються спеціальні коефіцієнти.

Суму потужностей електроприладів потрібно збільшити в два-три рази для компенсації навантажень пускових струмів при включенні приладів у мережу. Значення після проведення математичних розрахунків може коливатися від 5 до 10 кВт для середньостатистичного споживача або вище 10 кВт для більш комфортного побуту.

Однак якщо подумати, то ймовірність одночасного включення всіх приладів дуже мала, тому в більшості випадків для дачі цілком достатньо буде придбати електрогенератор до 3,5 кВт. Добре, якщо електрогенератор обладнаний системою автоматичного відключення при перевантаженні мережі.

Вибирати генератор з великим запасом потужності не варто. Тривала робота на холостому ходу, так само, як і робота на максимальних обертах, однаково шкідлива для цих приладів.

Правильно підібрати потужність електрогенератора допоможуть фахівці відділу продажів такої техніки. Було б непогано попередньо вивчити досвід бувалих користувачів такого обладнання на тематичних форумах.