Насоси для поливу городу. Який вибрати насос для поливу з бочки, ставка, криниці?Теплі сонячні дні радують дачника. Однак, з настанням спекотного сезону роботи у власників ділянок помітно додається.

Найбільш трудомістка з них – щоденний полив саду та городу. Якщо ви у відмінній спортивній формі, то перенесення двох десятків відер з водою вас не утруднить. А ось вручну напоїти чагарники і дерева, що ростуть на 5 сотках просто нереально.

Зробити цю роботу можна за допомогою електричного насоса. Він необхідний і для зрошення великого городу, а також для підтримання в належному вигляді трав'яного газону.

Враховуючи значимість насосного обладнання для догляду за зеленими насадженнями, питання його вибору не можна назвати простим.

Тут доводиться враховувати цілий ряд факторів:

 • Вид джерела (колодязь, відкритий водойму, свердловина, ємність);
 • Ступінь забруднення води;
 • Необхідність її підігріву;
 • Об'єм води, необхідний для щоденного поливу.

Крім цього, потрібно врахувати моменти, що впливають на технічні параметри насосної установки:

 • Відстань від джерела водозабору до крайньої точки зрошуваного саду або городу;
 • Перепад висоти від місця установки насоса до найвіддаленішої точки ділянки;
 • Частоту поливу;
 • Площа поливу;
 • Вид зрошення (крапельний, під корінь, дощування).

Сьогодні на ринку можна зустріти різні насоси для поливу городу і саду. Про те, як підібрати агрегат, оптимально підходить для різних варіантів водопостачання, ми розповімо в огляді.

Звідки водичка?

Головний фактор, що впливає на вибір насоса – джерело забору води. Для поливу оптимально підходить тепла і дощова вода відстояна. На жаль, однією двухсотлитровой бочки, куди її збирають, недостатньо для зрошення навіть невеликого городу. Тому найчастіше використовують варіант забору води з колодязів і свердловин.

Городні рослини не люблять холодну воду з таких джерел, тому багато дачники використовують компромісний варіант. Вони накачують холодну воду зі свердловини в бочку, дають їй прогрітися в перебігу дня, а ввечері поливають город.

найщасливіші ті, у кого на ділянці є штучна водойма, поблизу протікає річка або озеро. Вода в таких джерелах тепла і придатна для поливу в будь-який час доби.

Підбираємо насос для поливу

Для зрошення саду і городу використовується кілька видів насосів:

 • Занурювальні.
 • Поверхневі.
 • Бочкові.
 • Дренажні.

Занурювальні насоси

Представлені в двох конструктивних варіантах: відцентрові і вібраційні. Перший тип використовується в артезіанських свердловинах. Вібраційний поливальний насос для дачі оптимальний для звичайних колодязів, які отримують воду з глибоких горизонтів (7-16 метрів).

Погружний відцентровий насос Погружной відцентровий насос

Головна перевага відцентрових насосних установок - висока продуктивність і здатність перекачувати забруднену воду.

Занурювальний вібраційний насос Вібраційний насос занурювальний

Вібраційні бояться попадання мулистих і піщаних частинок, але при цьому відрізняються невисокою ціною, простотою установки і невибагливістю в роботі.

Поверхневі насоси

Вирішуючи, який насос для поливу краще вибрати для ділянки, зверніть увагу на поверхневі установки. Вони використовуються для поливу водою, закачиваемой з неглибоких колодязів (до 10 метрів) і відкритих водойм.

Такі агрегати встановлюють на поверхні грунту. Перед початком роботи потрібно залити воду через спеціальний отвір.

Для забору води у поверхневих насосів використовується армований шланг, опускається на джерело. Звичайний гумовий поливальний рукав для такого обладнання не підходить. Причина в тому, що розрідження, створюване у всмоктувальній магістралі, стискає шланг і зупиняє роботу.

Гідністю поверхневих насосів є простота монтажу і хороша продуктивність. Встановивши такий агрегат біля колодязя, ви зможете зрошувати грунт в радіусі до 50 метрів. Мінусом є підвищений рівень шуму.

Бочкові насоси

Якщо на ділянці є декілька накопичувальних ємностей (бочок, резервуарів, для поливу краще всього купити бочкової насос. Він недорогий, компактний і не створює сильного шуму при роботі. Вага такого апарату не перевищує 4 кг, тому його можна вільно переносити по ділянці, по черзі ставлячи на бочки з прогрітою водою.

Насос для поливу з бочки має регулятор тиску для плавної зміни сили натиску і фільтр для очищення води від сміття. Вибираючи такий агрегат потрібно звернути увагу на його продуктивність (літри в годину) і на максимальний обсяг ємності, з якої він може працювати.

Дренажні насоси

Використовуються для забору води з відкритих водойм, хоча їх основне призначення - відкачування вигрібних ям і затоплених підвалів. Дренажний насос водяний гном не боїться сміття і великих твердих частинок. Він легко впорається з поливом, навіть якщо джерелом води служить заросле ряскою і тіною ставок.

На деяких агрегатах ставляться подрібнювачі, перемалывающие органіку. Тому купивши такий агрегат, ви разом зі зрошенням отримуєте можливість удобрити грунт.

Насос для крапельного поливу

Економія води – заняття корисне, особливо якщо мова йде про сотні кубометрів вологи, яка подається на ділянку протягом сезону. Кращий варіант для такої роботи – автоматичний відцентровий насос для крапельного зрошення. Він забезпечений гідроакумулятором, реле тиску і манометром.

Виставивши по таймеру тривалість поливу і мінімальний напір, господар може спокійно вирушати на роботу. Розумний насос по системі труб економно подасть воду туди, де вона необхідна.

Як підрахувати продуктивність поливального насоса?

Тут нам знадобляться усереднені норми зрошення. Відповідно їм на полив 1м2 грядок потрібно від 3 до 6 літрів води в добу. Це означає, що для городу площею в 1 сотку знадобиться мінімум 300 і максимум 600 літрів рідини.

Такий обсяг насос повинен прокачати приблизно за 1 годину. Отже, потрібно придбати агрегат продуктивністю не менше 300 л/годину. Цей параметр позначається літерою Q, завжди указується в техпаспорті і дублюється на корпусі водяного насоса.

Друга характеристика – напір, що розвивається. Він позначається як максимальна висота підйому рідини. Між висотою підйому і горизонтальною подачею води існує проста залежність: 1 метр висоти дорівнює 10 метрів прокачування по поверхні.

Тому, якщо ви бачите на ярлику агрегату висоту підйому 40 метрів, це означає, що насос може подати воду на 400 метрів по горизонталі (максимум). Чи їм можна підняти воду на 10 метрів з колодязя, і потім подати її на 300 метрів до вашого городу.

Це теоретична викладка. На практиці треба враховувати втрату напору на поворотах трубопроводу, протечках через з'єднання. У середньому вона становить близько 20%. Обов'язково внесіть цю поправку в підсумковий розрахунок насосної установки.

Потужність двигуна насоса залежить від обраного виду зрошення. Для краплинного і кореневого вистачить малопотужного агрегату, а ось для дощування потрібно система, що розвиває великий тиск.

Відомі марки, орієнтовні ціни

Поливальний насос купується не на один рік, тому краще придбати надійний агрегат відомого бренду, ніж регулярно ремонтувати дешеву модель.

Популярні марки насосної техніки у всіх на слуху. Це німецькі Karher (Керхер) AL-Ko (Алко) і Gagdena (Гардена), а також італійська марка Pedrollo (Педролло). Вони не доставляють клопоту власникам ні у роботі, ні в період сервісного обслуговування.

Бочкової насос для поливу даних компаній можна придбати за ціною від 5 500 рублів (висота підйому 11-14 метрів, продуктивність 60 л/хв). Поверхневі і занурювальні насоси німецьких виробників продаються за ціною від 6 000 рублів. За дренажні установки малої і середньої потужності вам доведеться заплатити від 4 до 9 тисяч рублів

Чимало позитивних відгуків відноситься до вітчизняних поливальним насосів Джилекс, Малюк і білоруському Струмочку. За цілком доступною ціною вони відрізняються надійністю і зручністю в користуванні. Бочкові насоси Малюк і Струмочок можна придбати за ціною від 1500 рублів. Не набагато дорожче вібраційні насоси занурювальні даних компаній (1500-2000 руб.).

Ціни на вітчизняні насоси (відцентрові) стартують з позначки в 5 000, а дренажні установки можна купити середньому за 4-5 тисяч рублів.