Ротбанд-гіпсова штукатурка від Кнауф - характеристики, застосування і витратаДо появи готових штукатурних сумішей вирівнювання стін і стель було дуже трудомісткою і тривалою операцією.

Тільки одна підготовка розчину забирала у обробників багато часу і сил. Потрібно було просіяти пісок через сітку, відокремивши каміння і сміття, потім точно відміряти гіпс, вапно і перемішати їх. Тільки після цього можна було додавати воду і доводити суміш до робочої консистенції.

Добру половину цієї роботи сьогодні взяли на себе виробники оздоблювальних складів. До їх числа відноситься компанія «Knauf». Її продукція сьогодні добре знайома професійним будівельникам і домашнім умільцям.

Ми розглянемо саму відому і популярну марку даного бренду – гіпсову штукатурку Rotband (Ротбанд). Вона відноситься до сімейства універсальних оздоблювальних складів. Готують її на основі будівельного гіпсу з добавками, які сповільнюють його схоплювання і покращують якість зчеплення з поверхнею.

Найчастіше гіпсова штукатурка Кнауф Ротбанд застосовується для ручної обробки стель і стін, що мають тверду основу (бетон, цегла, цементна штукатурка). Крім перерахованих матеріалів її допускається використовувати для штукатурення цементно-стружкової плити (ЦСП) і пінополістиролу.

Працювати даної сумішшю можна не тільки в сухих, але і у вологих приміщеннях (без прямого попадання води на оштукатурену поверхню).

Основні технічні характеристики

Технічний параметр

Одиниця виміру

Значення

Діапазон робочих температур

З

від + 5 до + 30

Товщина опоряджувального шару мінімум

мм

5

максимум

50

рекомендована

10

Витрата на 1 м2 сухої суміші (товщина шару 10 мм)

кг

8,0-8,5

Об'єм розчину, одержуваного з 1 мішка (вага 30 кг)

літри

38 - 41

Час дозрівання штукатурного розчину

хвилини

5-10

життя штукатурки у відкритій ємності

20 – 25

висихання шару (товщина 10 мм)

45 – 60

набору марочної міцності

добу

7

Міцність штукатурки, набрала марочну міцність вигин

МПа

1,0

стиснення

2,5

Крупність зерен

мм

до 1,2

Термін зберігання в герметичній тарі

місяць

не більше 6

Як видно з таблиці, найбільш важливі для майстра технічні характеристики штукатурки Ротбанд – час «життя» розчину та тривалість висихання шару обробки.

25 хвилин – короткий проміжок часу. Тому заздалегідь підрахуйте кількість розчину, яку ви встигнете нанести. Якщо мова йде про оштукатурюванні стін, то особливих проблем тут не виникає. Якщо ж потрібно обробити невелику ділянку поверхні, то точно визначити необхідну кількість суміші досить складно. Майстри радять у цьому випадку заздалегідь подумати про те, куди можна буде укласти невикористаний розчин.

Інструкції з підготовки, приготування і нанесення

Штукатурна суміш Ротбанд вимагає якісної підготовки робочої поверхні. Основа під обробку має бути сухим, а його температура не повинна бути нижче +5 С.

Стіну або стелю слід очистити від старих оздоблювальних нашарувань, відмити від пилу і бруду. Інструкція по застосуванню також вимагає, щоб всі помітні виступи на поверхні були видалені, а металеві деталі захищені антикорозійними складами.

Якщо основа пористе і сильно поглинає вологу (газобетон, гіпсоволокно, керамічний або силікатна цегла), то перед роботою його слід прогрунтувати фірмової грунтовкою Кнауф Тифенгрунд з допомогою фарбопульта або ручного валика.

Якщо підстава, навпаки, погано вбирає воду (пінополістирол), то застосування гіпсової штукатурки Ротбанд допускається тільки після його обробки спеціальним складом «Бетоконтакт».

Установка маяків і кутових профілів

Штукатурка стін по маяках з використанням опоряджувальної суміші Ротбанд має свої особливості:

  • На стіну наносять окремі ліплення густого штукатурного розчину (крок 30 см), після чого в них вдавлюють профілі-маяки і вирівнюють їх в одній площині. Крок профілів слід робити на 20 см менше довжини правила, використовуваного для розрівнювання.
  • Ліплення розчину наносять і на внутрішні сторони кутових профілів (крок 30 см). Потім профілі ставлять на кути, фіксуючи їх від центру до краю і поєднуючи в одній площині зі стіновими маяками.

Приготування розчину

Для одного мішка сухої суміші Ротбанд вагою в 30 кілограмів потрібно близько 18 літрів води. З такого розрахунку і роблять заміс розчину. Для цього в підходящу за обсягом ємкість засипають необхідний обсяг сухої штукатурки і ретельно перемішують будівельним міксером (до однорідного стану без грудок).

Для визначення потрібної консистенції майстра набирають на кельму трохи розчину і перевертають її. Якщо суміш не відокремлюється від металу, значить, вона підходить для роботи.

В ємність при необхідності допускається досыпка сухої суміші або долив води. Після додавання треба почекати 5 хвилин (для дозрівання), після чого перемішати складові розчину. А ось при нанесенні штукатурки, в розчин не можна додавати воду або суху суміш.

Нанесення і розрівнювання

Як ми вже відзначали, штукатурний розчин слід наносити на поверхню не пізніше, ніж через 20-25 хвилин після приготування. На стелю його наносять методом «від себе», використовуючи штукатурний сокіл – квадратну майданчик з ручкою.

Штукатурка стін Ротбандом теж може вестися з використанням сокола або шляхом накидання кельмою з наступним вирівнюванням правилом.

Якщо потрібен товстий шар штукатурного розчину, то робити його слід в два прийоми. Спочатку наносять перший шар і профілюють його з допомогою штукатурного гребеня до моменту схоплювання. Другий шар можна наносити не раніше, ніж через 24 години.

При обробці пінополістиролу або цементно-стружкової плити використовується армуюча сітка (осередок 5х5 мм). Сітку закладають в штукатурку на 1/3 глибини шару.

Розчин схоплюється через 45-60 хвилин після нанесення. Після цього його вирівнюють, використовуючи металевий шпатель або рейку (заповнюючи заглиблення та зрізуючи надлишки). Нерівні ділянки на укосах і кутах можна зрізати спеціальним штукатурним рубанком.

Затирка і загладжування поверхні

Під фарбування або обклеювання шпалерами підготовку штукатурки роблять по-іншому. Витримавши розчин після нанесення 15 хвилин, його змочують водою і протирають жорсткої губчастої або повстяною теркою. Так зарівнюють сліди від рейки. Почекавши 10-15 хвилин, поверхню штукатурки розгладжують широким шпателем. Після повного висихання на поверхню можна наклеювати шпалери або наносити фарбу.

Для додання поверхні красивого глянцю потрібно через 3 години після нанесення рясно зволожити і загладити штукатурку її теркою або широким шпателем. Після цієї операції Ротбанд можна не шпаклювати, а відразу приступати до фарбування.

Слід зазначити, що дана штукатурна суміш може використовуватися і як стартова шпаклівка, оскільки володіє високою міцністю і адгезією. Шпаклювати Ротбандом можна тільки оздоблювальні суміші на основі гіпсу.

Структурування

Для цього після розрівнювання штукатурки правилом необхідно ще не зітнулися шару пройти рельєфним валиком або створити структуру, використовуючи жорстку кисть чи затірку.

Корисні поради

Для швидкого висихання штукатурки після завершення обробки приміщення треба добре провітрити. Штукатурка Ротбанд має сильну адгезію, тому після закінчення роботи весь інструмент потрібно добре промити водою.

Орієнтовні ціни та відгуки

У роздрібну торговельну мережу штукатурна суміш Ротбанд поставляється фасованої в паперову тару вагою 30 кг. Купити стандартний мішок можна за ціною від 390 до 450 рублів. При дотриманні рекомендованої товщини (10 мм) його вистачить для штукатурення поверхні площею 3,5 м2.

Відгуки про штукатурної суміші Ротбанд в більшості своїй позитивні. Майстри високо оцінюють її якість, пластичність, легке нанесення і розрівнювання. Нарікання в основному, адресуються високої вартості і швидкого схоплювання розчину.

Відео по темі: