Шабельна пила (электроножовка) - застосування, характеристики, фірми і ціниШабельні пили можна розглядати як проміжний варіант між інструменту і ланцюговими пилками. З першими їх ріднить зворотно-поступальний (маятниковий) рух ріжучого полотна.

З ланцюговим інструментом электроножовка схожа тим, що її робочий орган повністю «автономний». Він не вимагає рівної опорної площадки як у електричного лобзика або дискової пилки. Саме з цієї причини електрична шабельна пила – ідеальна помічниця для виконання демонтажних робіт у важкодоступних місцях.

«Всеїдність» – ще одна позитивна якість даного інструменту.

Електричної ножівкою можна різати:

  • Деревину (у тому числі з цвяхами);
  • Сталевий профіль, арматуру і труби;
  • Кольоровий метал;
  • Пластик;
  • Камінь.

Для електролобзика різання каменю і товстого металу – завдання нездійсненні. Інші різновиди пив також не можуть на рівних конкурувати з шабельними. Дисковою пилкою ви не подлезете туди, де электроножовка впевнено виконає свою роботу. Ланцюгова пила відразу попросить заточування, зустрівши невеликий гвоздик.

Важливе гідність шабельної пили – точний і чистий рез, тому їй люблять працювати теслярі, слюсарі та столяри. Звичайно, «сабелькой» ви зможете шматувати садові гілки, не дуже товсті дрова або обрізки дощок. Проте, для такої роботи краще використовувати ланцюгову пилку. У неї більш висока продуктивність і довга ріжуча шина. Крім того, особливої точності в процесі заготівлі дров не потрібно.

Для електричних ножівок випускається широкий асортимент змінних лез. Тому ними можна різати сиру і суху деревину, кроїти пластик, гіпсокартон, фанеру, ДСП, нержавіючу сталь, алюміній, підрізати цегла, газобетон.

Відзначимо також, що цей інструмент розрахований на виконання прямого пропилу. Однак, при необхідності до нього можна докупити спеціальні тонкі полотна для фігурного різання. Довжина лез у шабельних пив відносно невелика (від 100 до 350 мм).

Стандартний варіант енергоживлення – зовнішній джерело змінного струму і мережевий шнур. Для автономної роботи вам буде потрібно акумуляторна шабельна пила – компактна і потужна.

Види шабельних пив

Тут градація йде, як звичайно, по потужності двигуна. Для побутових робіт призначений інструмент з електродвигуном від 400 до 600 Ватт. Цього цілком достатньо для обрізки дерев і виконання дрібних слюсарно-теслярських робіт.

Якщо круг повсякденних завдань ширше або плануються невелике будівництво, то вам буде потрібно «шабелька» потужніший (від 700 до 1 000 Ватт).

Для роботи у важких умовах набувають інструмент потужністю від 1,2 кВт. Він надійний, витривалий і не боїться тривалої роботи. Така электроножовка без проблем ріже цегляну кладку і газобетон. Потужну шабельну пилу навіть за зовнішнім виглядом можна відрізнити від своїх побратимів. Вона трохи нагадує ланцюгову, тому що має широкі захоплення-дуги і широке ножівкове полотно.

Зазначимо другий «видовий ознака» шабельних пив: кількість робочих лез. У стандарті у такого інструменту є тільки одне полотно. У потужних электроножовок типу «Алігатор» варто два ріжучих лез. Вони рухаються зустрічно, завдяки цьому істотно знижується вібрація і підвищується чистота пропилу. За точне напрямок реза відповідає третє нерухоме полотно, яке стоїть посередині.

Особливості вибору

Як ми вже сказали, перше, на що потрібно звертати увагу – потужність інструменту. Визначившись з цим параметром, можна зайнятися іншими важливими параметрами.

Радячи, як вибрати шабельну пилу, звернемо вашу увагу на бесключевую зміну полотна. Ця можливість стане в нагоді всім, хто збирається працювати з різними матеріалами.

Регулювання глибини різання – корисна опція, необхідна при роботі з матеріалами різної товщини. Крім точності обробки, вона економить ресурс лез, забезпечуючи їм однаковий знос по всій довжині. Є два варіанти зміни глибини різання – з ключем або без нього. Останній набагато зручніше.

Полотно для шабельної пилки може мати універсальний хвостовик, а може бути призначений для роботи тільки з одним «фірмовим» видом інструменту (Bosch, Dewalt). Для побутових потреб зручніше, коли в пилу можна ставити будь-які види лез, не витрачаючи час на пошуки спеціального.

Електронне регулювання швидкості забезпечує плавний пуск, підтримує стабільні обороти і гарантує високу точність роботи. Звертайте увагу і на ергономіку. Хороший інструмент має гумові вібропоглинаючі накладки, регулювання направляючого башмака, противага і можливість повороту леза на 180 градусів (для стельової різання).

Маятниковий рух леза. У недорогих моделях цей режим включений постійно. Однак, є електроножівка, у яких маятниковий хід відключається. Завдяки цьому ножівка менше вібрує, роблячи більш чистий і рівний пропив.

Впевнена робота шабельної пилкою можлива вже після декількох годин тренувань. Особливо легко освоюють цей інструмент ті, хто раніше працював ланцюговою пилою. Для різання досить плавно натиснути на кнопку пуску і піднести ножівку до зони різання. Пила самостійно занурюється в матеріал, а операторові залишається лише направляти її легким погойдуванням вгору-вниз і переміщенням вперед-назад. Ці рухи потрібні для кращого видалення тирси, оскільки амплітуда ходу у лез невелика. Обслуговування електроножівка дуже просте: регулярне чищення і мастило.

Відгуки власників шабельного інструменту досить суперечливі. Той, хто розраховував різати їм дрова, скаржиться на низьку продуктивність. Людина, уважно вивчив можливості електроножівка, навпаки, повністю задоволений своєю універсальною «зубастою помічницею».

Відомі марки і орієнтовні ціни

Популярні бренди електричного інструменту у всіх на слуху і шабельні пили також слід вибирати, орієнтуючись на репутацію виробника.

Вирішивши купити электроножовку по дереву і металу для побутових потреб, зверніть увагу на продукцію компаній Интерскол, Zubr (Зубр), Black&Decker (Блек енд Деккер), Sturm (Штурм), Ryobi (Руоби) або Skil (Скіл). Їх ціна не надто обтяжить ваш гаманець (від 3 000 до 8 000 рублів).

SKIL 4950 SKIL 4950

Зручні в роботі і надійні електроножівка Bosch (Бош), Hitachi (Хитачи), AEG, можна зустріти не тільки в категорії побутового, але також в групі напівпрофесійного інструменту (9 000 – 13 000 руб.) Зверніть на них увагу, оскільки відгуки користувачів про цей інструмент в основному позитивні.

Bosch GSA 1100 E Bosch GSA 1100 E

У категорії професійних шабельних пив передові позиції займають бренди Metabo (Метабо), Makita (Макіта), Hilti (Хилти), DeWalt (Деволт). Ціни на такий інструмент стартують з 13 000 рублів і йдуть за позначку в 26 000 рублів. Дорогі моделі відрізняються високою потужністю (1,3-1,5 кВт), відмінною ергономікою і надійністю.

MAKITA JR3070CT MAKITA JR3070CT

Крім мережних, можна придбати акумуляторні електроножівка цих фірм, незамінні для серйозних демонтажних і будівельних робіт.

Hilti WSR 22-A