Електричні культиватори (электрокультиваторы) для дачі - огляд і ціниБажання дачника полегшити обробку ділянки завжди закінчується пошуком механічного помічника.

З сумом глянувши на лопату – винуватицю радикуліту і втраченого часу, людина приймає єдино вірне рішення – придбати електричний культиватор.

І ось тут починаються проблеми. Який механізм вибрати? Наскільки він надійний і продуктивний? Можна заощадити при покупці або краще взяти дорогий брендовий агрегат? Народна поголоска не завжди прояснює картину.

На форумах про дачної міні-техніки створені тисячі копій» по темі: електричний культиватор для дачі краще або бензиновий? Почитавши різні думки, важко сказати що-небудь виразно.

Ми постараємося допомогти майбутнім власникам культиваторів, об'єктивно розглянувши переваги та недоліки електричних механізмів. Це дозволить вам чітко уявити їх можливості, уникнувши грубих помилок при покупці.

Плюси і мінуси электрокультиваторов

Будь-який механізм, створений людиною, розрахований на виконання чітко визначеного кола завдань. Тому безглуздо звинувачувати легковий автомобіль у тому, що він не є танком і не може рухатися по пересіченій місцевості. Точно також електричний культиватор хороший в одних роботах, але в принципі не може виконати інші.

Перш, ніж відповісти на питання, як вибрати електричний культиватор, врахуйте, що він розрахований лише на одну операцію: розпушування грунту. Причому не будь, а легкої – піщаної або складається з супіски, а також добре обробленого чорнозему. Тому не змушуйте його надриватися на цілині, обробляти важкі суглинки або вгризатися в галявину з високою травою.

Свої плюси у электрокультиваторов є, і вони досить вагомі:

 • Невелика вага, компактний розмір і легке управління;
 • Хороша продуктивність;
 • Відсутність токсичного вихлопу;
 • Низький рівень шуму;
 • Просте обслуговування.

Досвідчений дачник почерпне з цього списку чимало важливої інформації. Мала вага (від 7 до 35 кг) – значить, з таким механізмом легко впорається літня людина або тендітна жінка. Будь-який електричний розпушувач можна без проблем доставити на дачу в легковому авто.

Вирішуючи для себе якийсь культиватор вибрати електричний або бензиновий, прийміть до уваги фактор екологічності. Відсутність бензинової гарі – користь для здоров'я і головна умова для роботи в закритому теплиці. Малошумність електромотора високо оцінять ті, хто змушений годинами слухати тріск і завивання мотокультиватора на сусідському ділянці.

Простота в обслуговуванні – фактор, важливий для всіх користувачів. Шукати зниклу іскру, міняти кільця або ламати голову над низькою компресією двигуна – заняття не для рядового дачника.

Мінуси електричних культиваторів випливають з їх конструкції:

 • Низька мобільність;
 • Мала потужність.

Залежність від розетки – серйозний недолік культиватора з електроприводом. Тому його купують для невеликого дачного ділянки, де з допомогою перенесення зону дії можна збільшити до 40-60 метрів. Інший оптимальний об'єкт для такого механізму – теплиця. Тут грунт легка, довжина грядок невелика і є електрика.

Мала потужність, як ми вже говорили, величина відносна. Для культиватора, розрахованого на розпушування верхнього шару легкого ґрунту 0,8-1,7 кВт цілком достатньо.

Основні характеристики

Виробники виділяють наступні технічні характеристики электрокультиваторов:

 • Потужність (кВт);
 • Вага (кг);
 • Ширина обробки (см);
 • Глибина обробки або діаметр фрез (см);
 • Кількість фрез.

Для грядок і підгортання створення рядків деякі моделі комплектують шнековими підгортальниками.

Головний показник у електричних культиваторів – потужність мотора. Вона знаходиться в діапазоні від 0,6 до 2 кВт. Від неї безпосередньо залежать глибина та ширина обробки.

Наприклад, механізм потужністю 600 Ват рихлить грунт не глибше 15 см при максимальній ширині проходу – 30 см При потужності двигуна в 2 000 Ватт культиватор вкопується в землю на 35 см, а ширина захоплення у нього збільшується до 65 див.

Кожний агрегат має регулювання глибини розпушування. Тому їм можна не тільки обробляти грунт «на багнет» лопати, але і видаляти поверхневі бур'яни без ризику пошкодити коріння дерев.

Оптимальний розмір оброблюваної ділянки для электрокультиватора 1-3 сотки. На такій площі він не надто втомить вас перетягуванням кабелю і не перегріється сам. Для більш просторою ділянки краще придбати мотокультиватор. Зазначимо, що якість обробки землі электрокультиватором на порядок вище ручної копки. Грунт після використання фрез стає дуже рихлою і збагачується повітрям. Остання обставина особливо важливо для низьких сирих ділянок.

Відгуки власників як підмога для правильного вибору

Лаконізм технічних характеристик іноді відіграє негативну роль. Електричні міні культиватори однакової потужності при роботі в рівних умовах рідко ведуть себе однаково. У кожного вилазять свої «болячки» та конструкторські прорахунки. Тому перед покупкою не пошкодуйте кількох годин для вивчення думок власників цієї техніки.

Дуже зручно, що на сайтах інтернет-магазинів кожна модель забезпечена окремою опцією під назвою «відгуки». Ігноруючи захоплені відгуки (можуть бути замовними), зверніть серйозну увагу на технічні подробиці, що стосуються польової роботи цих агрегатів. У більшості магазинів вам таку інформацію просто не дадуть. І не тому, що бояться за свої продажі, а тому, що рідко цікавляться товаром.

Наприклад, один власник скаржиться, що в агрегат незручно заливати масло. Для цього конструктори зробили під днищем культиватора невеликий отвір з заглушкою. У деяких моделях взагалі не передбачена заміна масла (заводський заправки вистачає на весь термін служби). Тому навіть не шукаєте заливну горловину.

Вивчаючи опису агрегатів, звертайте увагу на таку додаткову опцію, як антивібраційна система. Таким культиватором ви зможете довше працювати, не відчуваючи втоми рук.

Черв'ячний редуктор або ланцюгової краще для цього агрегату, вам не відповість ніхто. За своїм робочим можливостям ці передачі практично рівноцінні. Черв'ячні «поголовно» ставлять на малопотужні культиватори. На моделях з двигуном від 1,8 до 2,1 кВт можна зустріти ланцюгову передачу.

Вибір трансмісії також визначається розташуванням приводного вала електродвигуна. Якщо він вертикальний, то обертаючий момент потрібно повернути на 90 градусів до валу з фрезами. Це робить «черв'як». Якщо ж вал варто горизонтально, то його постачають шестірнею і ланцюгом. Вона передає обертання безпосередньо на робочий орган розпушування.

Добре, коли в комплекті культиватора є УЗО (пристрій захисного відключення). Воно розімкне ланцюг живлення у разі пробою двигуна на корпус і захистить вас від удару електрострумом. Якщо цього пристосування немає, то доведеться потурбуватися про його покупкою.

Закінчуючи заочне знайомство з вподобаним агрегатом, обов'язково подивіться відеоролик, що демонструє його роботу. Він без слів відповість на багато ваші запитання.

Відомі марки і моделі, орієнтовні ціни

Пройшовши технічний «лікнеп», пора зайнятися вивченням брендів і цін. Під ярликом електричний ручний культиватор сьогодні можна побачити назви десятків різних фірм. Який віддати перевагу, щоб і ціна була адекватною і поломки не докучали?

Якщо вам не доводиться обробляти більше 1-2 соток, то можна заощадити, купивши бюджетну модель, вартістю від 5 000 до 10 000 тисяч рублів. В цій категорії знаходяться культиватори Prorab, Patriot Garden, CMI700 , DDE (ET750-30, ET1200-40).

Patriot Garden Patriot Garden

Більш надійна техніка продається під брендами MTD, Monferme (27067M), Gardena, Hyundai (T2000E, T1500E), Elitech (КБ 4Е) . Її вартість починається з позначки в 10 000 рублів і закінчується на рівні 32 000 рублів.

Hyundai T2000E Hyundai T2000E

Вузьку товарну нішу займають агрегати з живленням від акумуляторів. Вони мобільні, простіше бензинових за конструкцією, хоча і не настільки потужні (максимум 1 кВт). Ціна на них досить висока.

Caiman Turbo 1000

Наприклад, акумуляторний Caiman пропонують за 41 000 рублів. Не набагато дешевше його французький «співвітчизник» Monferme Agat – 40 000 руб. Вирішивши купити такий розпушувач, врахуйте, що максимальний час роботи від однієї зарядки у нього всього 45 хвилин. Після цього потрібно чекати 8 годин для підзарядки батарей.