Як зробити доріжку з природного каменю: фото доріжок, інструкціяСучасний ландшафтний дизайн немислимий без природних матеріалів. Все частіше заміські ділянки, місця відпочинку і житлові угіддя оформляються природним каменем. І мова не тільки про парканах і облицювання.

Адже навіть у роботу зі стоянками, під'їздами і садовими доріжками беруть природний камінь. Здавалося б, що тут складного? Взяв кілька палетів матеріалу і поклав на розчин. Але є напрацювання та особливості при використанні природного каменю. Як зробити по технології, ось у чому завдання!

можна купити

Є породи, найбільш доречні на садову доріжку. Рекомендуємо придивитися до:

 • Граніту. Гарна міцність. Механічні дії від авто або життєдіяльності людини не порушують цілісність. Багато відтінків (від темно-червоного до сірого);
 • Сланцю. Шаруватий по структурі, тому рівна і гладка поверхня з нього – не проблема. Також стійкий до механічного впливу.
 • Шунгіту. Технічно це мінерал, а не камінь. Убогий за вибором кольору. Але без благородного чорного кольору з матовими вкраплення не обійтися;
 • Пісковику. За міцністю поступається граніту. Однак немає проблеми з колірною гамою. З пісковика часто виконують доріжки багатоколірного формату;
 • Доломитовому вапняку. Гірська порода осадового типу. Шари такого каменя не рекомендують під парковки, але для садової доріжки підходить;
 • Кварцитів. Його ще називають метаморфической гірською породою. Дивовижні яскраві відтінки, чудові показники міцності і довговічності;

  Доріжка з гранітної бруківки

Різні форми

Є конкретні типи матеріалу, саме від них відштовхуються будівельники, вибираючи зручний натуральний камінь в роботу:

 1. Плитняк. Плоский тип. В укладанні вкрай незручний через розрізненої товщини. Можна часто зустріти на дитячих майданчиках.
 2. Колота бруківка. Звичайні прямокутні камені. Класичний тип природного матеріалу, наприклад, для мостових.
 3. Булижники. Обов'язково має округлість. Жінкам на підборах по такій доріжці пройти дуже не просто.
 4. Валуни. Не основний природний матеріал, тому що великого розміру. Але ідеально заповнює різкі перепади і проблемні ділянки.

Доріжка, вимощена мармуровими плитками.

замостити своїми руками

Технологія роботи не пов'язана з типом або породою матеріалу. Різниця лише в способах укладання.

 1. Створюється розчин цементу, а в нього закріплюється дорожнє покриття. Попередньо готують неглибоку траншею (до 30 сантиметрів). Потім нижній шар трамбується і посипається піском. Останній служить подушкою. Достатньо і 10 сантиметрів на амортизуючий шар. Після повторної трамбування вже піску, зверху насипають проміжний з гравію. Іноді використовують щебінь або дрібне будівельне сміття. Далі заливається бетон з арматурою для максимальної міцності. І вже потім йде укладання каменю. Подібний спосіб дорогою, важкий і довгий, його застосовують тільки на складному грунті.
 2. Набагато легше, коли немає попередніх підготовок. Якщо не потрібна глибока траншея, то роблять канали на штик лопати. Потім якісно трамбують і закривають самий низ будівельним поліетиленом. Поверх нього засипають шар гравію. І вже на чорновий камінь йде шар піску (подушки). Ось на нього і укладають природні камені.

Необхідні інструменти для роботи з каменем

В мощенні застосовують:

 • Гумові киянки;
 • Совкові і штикові лопати;
 • Рівні;
 • Мастерки;
 • КШМ з насадками для роботи по каменю;
 • Щітки;
 • Мотузяну розмітку;
 • Трамбовочную ручку;
 • Вібротрамбовку (для промислового масштабу);
 • Апаратуру для армування;
 • Пристосування для приготування бетону.

З побічного будматеріалу знадобляться:

 • Щебінь;
 • Цемент;
 • Пісок.

Напрацювання і правила

Будь-який тип доріжки з природного каменю починають створювати по одному і тому ж шаблоном:

1 етап. Розмічаємо територію. Потрібно очистити майбутню стежку або майданчик від чагарників, бур'янів, побутового сміття та каміння. Натягнути нитку навіть при значній звивистості. Просто частіше ставимо кілочки для фіксації.

2 етап. Акуратно викопуємо траншею потрібної глибини з розрахунком на те, що фінішний шар каменю буде вище поверхневих вод.

До відома! Існує й третій спосіб мощення, званий високохудожнім.

Він не вимагає багато роботи, однак без художньої нотки композиція не зійдеться. Справа в тому, що в роботу купують тільки найбільші камені, які просто укладаються на місце знятого грунту.

згодом у швах таких каменів, можна сказати і плит, з'явиться рослинність. Але в тому хід дизайнера, так і для бюджету це вигідніше.

Роботи майстрів:

Найскладніші композиції не виконати без застосування різних за розміром і відтінкам каменів.

Баланс між звичайними камінням і різьбленими роботами

Класику без бордюрного каменю не виконати, тому, плануючи саме такий стиль, краще запастися дрібний камінь квадратної форми.

У процесі укладання майстри часто використовують таку хитрість: цементно-піщаний розчин кладуть у пакет з відрізаний кінцем і як досвідчені кондитери опрацьовують кожен шов.

Орієнтовно так виглядає вже давно покладений камінь третього способу мощення, коли мінімум попередньої підготовки, і камені практично хаотично укладають на місце зрізаного грунту.

Як викласти доріжку з тонкого природного каменю

Мова про породу на подобі пісковика або сланцю. Саме тонку і легку кам'яну плитку намагаються укласти на кам'яну пил. Її змішують з розчином цементу. Таке поєднання сприятливо позначається на усадки неважких матеріалів.

Ще для тонких пластів каменю бажано трамбувати гравій з максимальними зусиллями. І вже на тверду і гладку площину можна закладати лицьовій матеріал.

Плюси і мінуси доріжок з натуральних каменів

З позитивного:

 1. Вибір кольору і форми. Для фантазії дизайнера немає меж.
 2. Екологічні матеріали.
 3. При якісному монтажі дуже міцна і стійка конструкція. Негативні впливи зовнішнього середовища не страшні.
 4. Просто зміркувати як укладати своїми руками.

З негативного:

 1. Більшість порід коштує дуже дорого.
 2. Широкі плити і великі каменю важкі.
 3. Є породи, які дуже складно компонувати.
 4. Породи з низьким порогом міцності не застосувати під стоянки, паркування та під'їзні долі.

Орієнтовна вартість

Ціна для Москви і Московської області на 2017 рік:

 1. Піщаник пилений від 1400 руб/кв. м.
 2. Піщаник жовтий від 500 руб/кв. м.
 3. Плитняк лемезит від 209 руб/кв. м.
 4. Граніт від 200 руб/кв. м.
 5. Лемезит від 200 руб/кв. м.
 6. Піщаник «бруківка» від 2199 руб/кв. м.
 7. Піщаник обпалений від 750 руб/кв. м.
 8. Плитняк бруківка від 990 руб/кв. м.

Підсумки

Садова доріжка в приватному секторі котеджного селища або на елітній дачі – це практично, естетично і довговічно.

Лікнеп на відео

Інструкція по створенню доріжки - від Дмитра Чернака.