Бамбук кімнатна рослина доглядКімнатний бамбук

Дивовижний гість із Азії, який може зробити дизайн будь-якої кімнати або офісу оригінальним і стати її прикрасою – бамбук. Особливою популярністю ця вічнозелена рослина користується у прихильників напрямки фен-шуй. У цій культурі бамбук вважається квіткою приносить удачу, щастя і загальне благополуччя.

В науці кімнатний бамбук має назву Драцена Сандера. У цієї рослини унікальні по своїй будові зелені, можливо з солом'яним відтінком, стебла. Вони можуть мати вміти на своїй верхівці яскраво зелені, ланцетоподібне листя, або бути оголеними. Бамбук може рости як на воді, так і на ґрунті, вимагає дотримання нескладних правил догляду.

Кімнатна рослина бамбук Особливою популярністю ця вічнозелена рослина користується у прихильників напрямки фен-шуй

Правила догляду

Для благополучного існування бамбука, перш за все, необхідно визначитися з місцем розташування рослини. Рекомендується його розмістити на підвіконні зі східного або західного боку, з достатнім проникненням світла. При його недоліку, рослина може почати втрачати листя, що негативно позначиться на його декоративності. Не слід розташовувати рослина під прямими сонячними променями, оскільки ультрафіолет може пошкодити листя бамбука.

До температурного режиму рослина не примхливо, оптимальними умовами для нього вважається +18 — +25 градусів. Однак і більш високі температури бамбук переносить без особливих проблем. Стебла не вимагають обприскування, але при цьому протирати їх від пилу необхідно.

Композиції зі стебел кімнатного бамбука До температурного режиму бамбук не примхливий

Бамбук у воді

найоригінальнішим способом вирощування бамбука вважається посадка на воду. В таких умовах рослина не вимагає спеціального догляду і заміни вмісту горщика один раз на тиждень достатньо для успішного вирощування рослини. Слід врахувати, що для утримання рослини потрібно використовувати м'яку відстояну воду, в ідеалі талу. У домашніх умовах її можна отримати в морозильній камері за допомогою заморожування-розморожування крижаних кубиків.

Підживлення рослин здійснюється за допомогою додавання спеціальних мінеральних добрив у воду в процесі заміни один раз в два-три місяці.

Перебуваючи постійно у воді, бамбук буде відмінно себе відчувати і в процесі зростання може досягати метра. Високі, доглянуті стебла бамбука, поміщені в загальний вазон з водою і перев'язані гарною стрічкою, стануть центром райського кімнатного куточка.

Бамбук в грунті

Грунт вважається більш сприятливою умовою для вирощування бамбука. Для нього підійде звичайна грунт для кімнатних рослин, куплена в квітковому магазині. Особливих вимог до поливу ні, не варто допускати пересихання грунту і появи плісняви, а також застою води.

Для відведення зайвої води в гірше повинні бути передбачені спеціальні отвори і нижній шар дренажу. Підживлення рослини проводитися раз на два місяці за коштами поливу.

Для підтримки респектабельного вигляду бамбук підрізають. Цю процедуру можна здійснювати щорічно, підрізаючи стовбури над вузлами, за допомогою ножиць. За допомогою видалення бічних пагонів можна надавати рослині цікаві оригінальні форми.

Догляд за бамбуком Для підтримки респектабельного вигляду бамбук підрізають

Розведення бамбука

Існує кілька можливих способів розмноження кімнатного бамбука:

  • насіння. Вирощування рослини з насінини можливо, проте відсоток схожих насінин не великий і навіть якщо воно проросло, то догляд за сходам досить не простий;
  • розмноження з допомогою нащадків і верхівкових пагонів досить важко і практично не застосовується;
  • живцювання — найпростіший і найпоширеніший спосіб розведення рослини. Краще всього проводити цю процедуру навесні, коли з'являються молоді пагони. Їх необхідно помістити у воду або в постійно увлажняемую грунт до вкорінення;
  • за допомогою поділу стебел рослин на кілька частин. Місця зрізів змащуються воском, для запобігання їх висихання. Відрізані частини поміщаються у воду, до появи коренів.
Бамбук в домашніх умовах Живцювання — найпростіший і найпоширеніший спосіб розведення бамбука

Бамбук невибаглива, але при цьому рідкісне екзотична рослина, яке при правильному й дбайливому догляді буде дивувати своєю унікальністю.

Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: